Wielu producentów, a właściwie gigantów technologicznych organizuje swoje dni konferencji, w ramach których prezentowane są wszelkie nowości i zapowiadane kolejne. Samsung Developer Conference 2019 przyniosło nam wiele ciekawych informacji, które teraz możemy podsumować i zebrać w całość, wybierając te potencjalnie kluczowe dla każdego z nas. W takim razie zobaczmy, co zmieni się dla nas w kontekście sprzętu i oprogramowania od lidera mobilnego rynku.

Podsumowanie Samsung Developer Conference 2019

samsung developer conference sdc 2019 blockchain

Przede wszystkim firma przedstawiła w szczegółach nowości One UI 2, czemu poświęciliśmy osobny wpis. Druga kluczowa nowość to przygotowanie nowego zestawu narzędzi dla programistów, którzy interesują się blockchainem – Samsung Blockchain SDK w swoich kluczowych cechach został przedstawiony na powyższej infografice. Koreańczycy pozwalają w prosty sposób integrować portfele ze sprzętem Samsunga, współpracować z różnymi kryptowalutami i uwzględniać je w swoich aplikacjach.

samsung smartthing rules api sdc 2019 podsumowanie

Kolejna grafika związana jest z rutyną naszego życia, czyli poznajcie Samsung SmartThing Rules API. Dedykowane biblioteki do Internetu Rzeczy (IoT) mają umożliwić programistom prostotę działania w chmurze Koreańczyków w ramach automatyzacji różnorakich produktów i akcji z nimi związanych.

Bixby na Samsung Developer Conference 2019

Samsung nie zapomina o swoim inteligentnym asystencie. Nowa funkcja w postaci Bixby Home Advisor pozwala między innymi na wzywanie hydraulika, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Na SDC 19 pojawiło się także Samsung Daily, wypierając tym samym Bixby Home.

Samsung Developer Conference 2019 to też sprzęt

samsung galaxy home mini sdc 19

Przez długi czas przewijający się w plotkach, w końcu został potwierdzony przez Samsunga. Czyli kontynuując wątek Bixby, pokazano Galaxy Home Mini – mały głośnik z wbudowanym asystentem głosowym. Firma rozpoczęła program testowy, wysyłając wybranym użytkownikom prototypowe urządzenia.

Samsung Project Athena

Kolejną nowością są Galaxy Book Ion i Galaxy Book Flex, stanowiące część projektu Athena, który sprowadza się do odmiany laptopów na wzór smartfonów. O ile ten typ produktów został wycofany z Polski, tak miejmy nadzieję, że firma zdecyduje się na powrót na nasz rynek. W końcu wyświetlacze QLED, topowe układy obliczeniowe i wyjątkowa niska waga ze wsparciem dla najnowszego S Pena z serii Galaxy Note10 brzmią naprawdę dobrze.

samsung galaxy fold 2 moto razr w20 5g sdc 19

Na koniec Galaxy Fold 2 lub W20 5G, jak kto woli. Samsung chce w drugą stronę składać smartfony, a urzeczywistnienie tej wizji wcale nie musi być odległe. Niektóre firmy już zdradzają, że ten smartfon może zadebiutować pod koniec listopada. Czy faktycznie będzie to premiera rynkowa, czy tylko zapowiedź? To dopiero się okaże.

Zobacz też: Czym się różni AirPods Pro od AirPods?

Tym samym dotarliśmy do końca podsumowania Samsung Developer Conference 2019. Jeśli liczyliście, że będzie to wydarzenie pokroju Google I/O, to być może się zawiedliście. Niemniej Koreańczycy w bardzo konkretny sposób określili swoją przyszłość i plany. Jedne bardziej sensowne, inne mniej, ale na pewno związane z dalszym rozwojem technologii, którą dzisiaj znamy. W takim razie, która z zapowiedzi najbardziej Was zainteresowała i chętnie poznalibyście ją w codziennym użytkowaniu? Może jesteście programistą i to kwestie związane z nowymi bibliotekami najbardziej przykuły Waszą uwagę? W takim razie jak je oceniacie?

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.