iPhone 5 iOS 10.3.4

Natychmiast zaktualizuj swojego iPhone 5, aby nadal z niego korzystać

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

W lipcu Apple wydało, dość niespodziewanie, wydało dwie aktualizacje systemu iOS dla starszych urządzeń. iOS 9.3.6 oraz 10.3.4 były zalecane dla wszystkich użytkowników posiadających iPhone’y lub iPady, które nie mogły być aktualizowane do wyższych wersji oprogramowania. Obydwie poprawki rozwiązywały przede wszystkim problem, który mógł wpływać na wydajność lokalizacji GPS, a także mógł powodować nieprawidłową datę i godzinę w systemie. Niedawno spółka Tima Cooka ostrzegała, że niektóre starsze urządzenia stracą dostęp do GPS. Teraz Apple wręcz nakazuje zainstalowanie iOS 10.3.4!

Zobacz także: Bitwa na najlepszą baterię – iPhone 11 kontra XR kontra 8 Plus

Apple ostrzega właścicieli iPhone 5

Na rynku wciąż używanych jest wiele iPhone’ów 5, mimo tego, że smartfon ten zadebiutował w 2012 roku. Właściciele tych urządzeń mogą mieć wkrótce ogromny problem, jeżeli nie zaktualizują swojego telefonu. Apple wysyła ostrzeżenia do użytkowników. Firma Tima Cooka informuje, że iPhone 5 musi zostać zaktualizowany do 3 listopada 2019 roku, do systemu iOS 10.3.4. Jeżeli użytkownik nie wgra na swoje urządzenie tej wersji systemu, stanie się ono praktycznie bezużyteczne. iPhone nie będzie mógł połączyć się z Internetem, co oznacza choćby brak możliwości przeglądania stron internetowych w Safari. Przestaną też funkcjonować skrzynki mailowe, a także chmura iCloud wraz ze wszystkimi jej składnikami oraz sklep z aplikacjami App Store

iPhone 5 iOS 10.3.4

Natychmiast zaktualizuj swojego iPhone 5!

Właściciele tych smartfonów juz widzą sporych rozmiarów okno dialogowe, widoczne na ekranie. Treść informuje o tym jak ważna jest aktualizacja do iOS 10.3.4 i co może się stać, jeżeli nie zostanie wykonana. Oczywiście instalacja poprawki sprawia, że telefon będzie działał tak jak do tej pory. Jeżeli użytkownik przegapi jednak datę 3 listopada 2019 roku, wtedy aktualizacja over-the-air oraz kopia zapasowa przez iCloud nie będą już możliwe do wykonania. Wtedy jedyną możliwością będzie połączenie się z komputerem i przywrócenie iPhone’a za pomocą programu iTunes (czy w Finderze na macOS Catalina). Błędy GPS będą miały wpływ tez na takie urządzenia, jak iPhone 4s, iPad 2, iPad 3 oraz iPad 4 tuż przed północą 3 listopada 2019 roku. W przypadku tych sprzętów brak aktualizacji sprawi, że GPS po prostu przestanie działać. Jednak iPhone’a 5 mogą spotkać znacznie bardziej poważne konsekwencje. 

iPhone 5 iOS 10.3.4

Co Apple mówi na ten temat?

Zaktualizuj swojego iPhone 5, aby nadal korzystać z App Store, iCloud, poczty e-mail, Internetu i innych usług:

Począwszy od 12:00 przed południem UTC w dniu 3 listopada 2019 r. * IPhone 5 będzie wymagał aktualizacji systemu iOS, aby zachować dokładną lokalizację GPS i nadal korzystać z funkcji opartych na prawidłowej dacie i godzinie, w tym App Store, iCloud, e-mail i internet przeglądanie. Wynika to z problemu z przerzucaniem czasu GPS, który zaczął wpływać na produkty innych producentów z włączoną funkcją GPS 6 kwietnia 2019 r. Wpływ na dotknięte urządzenia Apple nastąpi dopiero tuż przed 12:00 listopada UTC 3 listopada 2019 r. 

Zaktualizuj oprogramowanie w iPhone 5

Zawsze warto aktualizować system operacyjny telefonu iPhone. Jeśli masz iPhone’a 5, szczególnie ważna jest bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania urządzenia lub używanie komputera przed 3 listopada, aby zachować dokładną lokalizację GPS i nadal korzystać z funkcji opartych na prawidłowej dacie i godzinie, w tym App Store, iCloud, e-mail i przeglądanie stron internetowych. Jeśli aktualizacja iPhone’a 5 nie zostanie ukończona do 3 listopada 2019 roku., Konieczne będzie wykonanie kopii zapasowej i przywrócenie za pomocą komputera Mac lub PC w celu aktualizacji, ponieważ aktualizacje oprogramowania bezprzewodowego i kopia zapasowa iCloud nie będą działać.

Źródło: Apple, 9to5mac

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy