ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Najszybsze 5G Warszawa Orange Plus T-Mobile Play

5G w Łodzi – Politechnika Łódzka podpisała umowę

Autor: Mateusz Fronczak Kategoria: Artykuły

Politechnika Łódzka i władze samorządowe podpisały umowę dotyczącą wdrażania sieci 5G. W związku z tym przypomnijmy, że stosowny list intencyjny parafowano w czasie 12. Europejskiego Forum Gospodarczego, które odbywało się we wrześniu bieżącego roku – owszem, zgadliście, w mieście Łodzi.

5G jako fundament łódzkiej wyżyny informatycznej

Władze uczelni i samorządowe podpisały stosowną umowę 10 października. Projekt przewiduje dofinansowanie dla Politechniki Łódzkiej, która wprowadzi innowację na swoim kampusie. Strategicznym celem jest przygotowanie platformy pilotażowej, która umożliwi przedsiębiorcom zapoznanie się z technologią. W szczególności z sektora małych i średnich firm oraz startupom, dla których przygotowanie aplikacji dla nowych, innowacyjnych usług w dedykowanym środowisku testowym sieci 5G może być kamieniem milowym w dalszym rozwoju.

Zobacz też: Atak szlifierką na nadajnik

Zadaniem portalu będzie rozwiązywanie mitów związanych z technologią 5G – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek woj. łódzkiego – będziemy tłumaczyć mieszkańcom Łodzi do czego służy ta technologia, po co i dla jakich korzyści będziemy ją wprowadzać, będziemy również omawiać wątpliwości – opierając się na faktach.

Rektor Politechniki Łódzkiej Sławomir Wiak stwierdził, że nowe projekty pozwolą na dalsze badania:

To jeden z elementów tak zwanej edukacji prospołecznej. Platforma będzie służyła do profesjonalnego podejścia technologicznego i gromadzenia dostępnej publicznie wiedzy – podkreślił rektor.

Portal informacyjny ma powstać do końca 2019 roku. Natomiast w najbliższym czasie Politechnika ma przedstawić projekt Centrum Kompetencji. Łódź zostanie pierwszym miastem w Polsce, które oficjalnie będzie wdrażało technologię 5G, chociaż należy wspomnieć o wcześniejszych testach w Gliwicach, Zakopanem i Warszawie prowadzonych przez Orange.

Zobacz też: Czy sygnalista zaktywizuje Polaków?

Komercyjna sieć 5G w Szwajcarii

Tymczasem w Szwajcarii, jednym z najbardziej demokratycznych i rozwiniętych społeczeństw Europy, trwa rozwijanie komercyjnego zasięgu sieci 5G. Chmura objęła już ponad 260 tamtejszych miejscowości. Szwajcarski Sunrise wspólnie z Huawei, kontynuują współpracę nad technologią, która zrewolucjonizuje szybkość transmisji i jakość usług telekomunikacyjnych:

Jesteśmy gotowi wspierać Sunrise i innych strategicznych partnerów na całym świecie w świadczeniu usług 5G dla osób chcących korzystać z Internetu o większych prędkościach, niższych opóźnieniach i bezpieczniejszych połączeniach – powiedział Yang Chaobin, prezes Huawei odpowiedzialny za 5G.

Warto wspierać innowacje, żeby nie zostawać w tyle biegu. Pytanie brzmi – na ile zła sława 5G jest wynikiem konfliktu na linii USA-Chiny? Jeśli nie wiesz o co chodzi – chodzi o…? Co myślicie o działaniach Politechniki Łódzkiej?źródło: radiolodz.pl, cyberdefence24.pl

Sprawdź najnowsze wpisy