ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Nova 6 5G

Honor V30 i Honor V30 Pro – podsumowujemy przecieki o nadchodzących flagowcach

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Huawei niedawno pokazał rodzinę Mate 30 bez usług Google, która pomimo niedogodności, podobno sprzedaje się świetnie. Odpowiedź na te urządzenia szykuje z kolei Honor, czyli submarka Huawei. Mowa oczywiście o serii V30, która zbliża się wielkimi krokami. Podsumujmy przecieki!

Honor V30 – wygląd, specyfikacja, cena i dostępność

Honor V30

Na powyższym zdjęciu możecie się zapoznać z wyglądem Honora V30. Smartfon prezentuje się bardzo minimalistycznie i elegancko, jednak bardzo przypomina Galaxy S10e – jedyną różnicą wydaje się być otwór na aparat po drugiej stronie. Czyżby firma inspirowała się tegorocznymi flagowcami Samsunga? Na to wygląda. Przejdźmy jednak do tego, co wielu interesuje najbardziej: do częściowej specyfikacji, którą poznaliśmy dzięki przeciekom. Prezentuje się następująco:

  • Ekran LCD
  • Kirin 990
  • Pojedynczy aparat do selfie 32 Mpix
  • Poczwórny tylny aparat (główny 60 Mpix + obiektyw superszerokokątny 16 Mpix + obiektyw makro 2 Mpix + obiektyw z ToF)
  • Bateria 4000 mAh z szybkim ładowaniem 22,5 W

Niestety pełna specyfikacja Honora V30 pozostaje wciąż wielką niewiadomą. Warto wspomnieć, że obiektyw główny w poczwórnym tylnym aparacie urządzenia będzie zupełnie nową konstrukcją firmy. Jeśli zaś chodzi o baterię, to w podstawowej V-trzydziestce niestety nie uświadczymy możliwości bezprzewodowego ładowania. Cena urządzenia ma nie przekraczać 3000 juanów, co przekłada się na ok. 1650 zł. Smartfon powinien zostać oficjalnie przedstawiony jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca, jednak dokładna data nie jest znana (tak samo jak dokładna cena).

Honor V30 Pro – wygląd, specyfikacja, cena i dostępność

Pierwsze z powyższych zdjęć przedstawia przedni Panel Honora V30 Pro, a drugie, jego plecki. Tył obu smartfonów najprawdopodobniej będzie wyglądać tak samo, jednak zauważalna różnica znajduje się na froncie: V30 ma tylko jedno oczko na aparat, a V30 Pro, aż dwa. Ten model z kolei od przodu do złudzenia przypomina Samsunga Galaxy S10+, tylko że znów z aparatami po drugiej stronie. Specyfikacja wersji Pro ma być zbliżona do podstawowej – jej część prezentuje się następująco:

  • Ekran OLED
  • Kirin 990 5G
  • Podwójny aparat do selfie (m.in. z obiektywem 32 Mpix)
  • Poczwórny tylny aparat (główny 60 Mpix + obiektyw superszerokokątny 20 Mpix + teleobiektyw 8 Mpix + obiektyw z ToF)
  • Bateria 4200 mAh z szybkim ładowaniem 40 W i szybkim bezprzewodowym ładowaniem 15 W

Częściowa specyfikacja Honora V30 Pro różni się całkowicie od modelu podstawowego, jednak wciąż jest do niej mocno zbliżona. Zamiast ekranu LCD dostaniemy OLED, a w miejsce podstawowego Kirina 990, jego brata z obsługą 5G. Na przodzie pojawią się dwa aparaty do selfie – jeden będzie się charakteryzować obiektywem 32 Mpix, jednak konfiguracji drugiego jeszcze nie znamy. Bateria będzie nieco większa, a także pozwoli na „szybsze szybkie ładowanie” oraz szybkie bezprzewodowe ładowanie. Urządzenie zadebiutuje razem z modelem podstawowym, również pod koniec października i również w cenie niższej niż 3000 juanów.

Zobacz także: Świetna wiadomość: już wkrótce wszystkie nowe smartfony będą musiały debiutować z Androidem 10

Na chwilę obecną to wszystko, co wiemy o obu smartfonach. Niestety nie wiemy, kiedy pojawią się w Polsce (i czy w ogóle) oraz w jakich cenach. Jeśli kwoty z przecieków są prawdziwe, tak samo jak częściowa specyfikacja, to szykują się urządzenia, które śmiało będą mogły konkurować m.in. z flagowcami Xiaomi. Pod koniec jeszcze wspomnę, że całe podsumowanie oparte jest na przeciekach, co oznacza, że w dniu premiery niektóre aspekty mogą, choć nie muszą, okazać się nieco inne.

Źródło: GSMArena, Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy