Informacje na temat następcy iPhone’a SE powracają co jakiś czas. Będzie tak aż do czasu, kiedy Apple pokaże faktycznie następcę kompaktowego smartfona. Minęły prawie cztery lata odkąd zadebiutował 4-calowy smartfon. Jego produkcja zakończyła się rok temu. Teraz, po długim okresie plotek, wydaje się, że gigant z Cupertino szykuje urządzenie, które może zgromadzić liczne grono zwolenników. 

Zobacz także: OnePlus 7T mógł mieć bezprzewodowe ładowanie — co poszło nie tak?

iPhone SE2 to w zasadzie iPhone 8S

Informacje na temat nowego telefonu po raz kolejny podaje nam Ming-Chi Kuo. Według analityka, Apple jest obecnie na etapie projektowania kompaktowego smartfona, który będzie łączył elementy kilku obecnych modeli. Urządzenie ma łączyć design iPhone’a 8 z wnętrzem iPhone’a 11. Jest to zgodne z obecną wizją firmy. Podobna sytuacja występuje w przypadku oferty iPadów. Mamy tegoroczne nowości, czyli iPada Air oraz iPada mini, wykorzystujące nowe podzespoły, ale opakowane w znane od lat obudowy, z grubymi ramkami i Touch ID. Z drugiej strony w ofercie są flagowe iPady Pro, prezentujące zdecydowanie bardziej nowoczesny wygląd, z Face ID. Już niedługo podobnie może wyglądać oferta iPhone’ów, podzielona na dwie grupy. „Ósemka” mimo archaicznego dla wielu wyglądu, cały czas sprzedaje się świetnie, będąc jednym z najpopularniejszych smartfonów na świecie. 

iPhone SE2 oczekiwania

iPhone SE2 – co znajdziemy wewnątrz?

Niewielki smartfon otrzyma znany, 4,7-calowy wyświetlacz LCD, o rozdzielczości 1334 x 750 pikseli (326 ppi). Cały, przedni panel ma być bardzo zbliżony do tego, co obecnie oferuje iPhone 8. Spodziewajmy się grubych ramek, a także dużych obszarów na górze i na dole wyświetlacza. Także Touch ID w przycisku Home znajdzie swoje miejsce. Nie oczekujmy pojawienia się skanera umieszczonego w ekranie lub Face ID. Ta ostatnia funkcja zarezerwowana jest dla topowych sprzętów. Ramka urządzenia zostanie wykonana z aluminium, a tylny panel ze szkła. Będzie dzięki temu obsługiwał bezprzewodowe ładowanie. Choć niektóre źródła podają, że firma Tima Cooka może zrezygnować z tej funkcji, żeby zmniejszyć cenę telefonu. Na pozostałych komponentach Apple nie będzie oszczędzać. iPhone’a SE2 napędzać będzie najnowszy procesor Apple A13 Bionic, znany z modeli 11 oraz 11 Pro. Spodziewamy się też obecności 3 GB RAM, co stanowi dodatkowy 1 GB RAM, w porównaniu do iPhone’a 8. 

iPhone SE2 – kiedy będzie na rynku i w jakiej cenie?

Najnowsze prognozy idealnie pasują do raportów z początku września, opublikowanych przez Nikkei i Bloomberga. iPhone SE2 wydaje się bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek wcześniej. Apple już teraz przypuściło mocny szturm na rynek smartfonów, atrakcyjnie wyceniając iPhone’a 11. Wydaje się, że firma chce pójść za ciosem. Debiutu nowego urządzenia możemy spodziewać się cztery lata po poprzedniku, czyli wiosną 2020 roku. Apple bardzo często organizuje konferencje w marcu i to będzie najlepszy moment na prezentację. Smartfon uplasuje się w ofercie poniżej iPhone’a XR i zastąpi iPhone’a 8. Ewentualnie może nawet zająć miejsce obydwu modeli. Model XR jest aktualnie wyceniony tylko nieco niżej niż iPhone 11. Jednak na pewno z oferty zniknie „ósemka”. Telefon musi być wyceniony atrakcyjnie. Może to być $449 lub nawet $399. Firma z Cupertino chce zmusić do przesiadki użytkowników iPhone’a 6, którzy nie potrzebują nowinek. 

iPhone SE2 – jak będzie się sprzedawał?

Kuo przewiduje, że telefon zostanie sprzedany w liczbie od 30 do 40 milionów egzemplarzy w 2020 roku. Dla porównania, iPhone XR średnio miesięcznie zyskuje około 4,5 miliona nabywców, a iPhone 8 około 1,7 miliona. W przypadku SE2, Apple może liczyć na sprzedaż od 3,3 do 4,3 miliona sztuk.

Źródło: Phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)