Nie ma co ukrywać, że rodzina iPhone 11 robi bardzo dobre zdjęcia, a w szczególności w kiepskim oświetleniu. Nie ma jednak rzeczy, których nie da się poprawić. Nadchodząca funkcja, która zadebiutuje wraz z premierą iOS 13.2 sprawi, że zdjęcia wykonywane iPhone’ami 11 wkroczą na zupełnie nowy poziom.

Deep Fusion w iPhone 11

iPhone 11 Haptic Touch

Premiera iPhone 11 odbyła się niecały miesiąc temu. Nie musiałem czekać długo, by okrzyknąć podstawowy model mianem najbardziej opłacalnego smartfona Apple od lat. Teraz się okazuje, że zaprezentowane niedawno urządzenia już niedługo staną się jeszcze lepsze, bo wraz z premierą iOS 13.2, która wprowadzi bazujące na sztucznej inteligencji Deep Fusion. Funkcja ta w dużej mierze działa na zasadnie łączenia zdjęć – jeszcze zanim wciśniemy przycisk migawki, smartfony będą automatycznie tworzyć cztery fotografie. Z kolei po naciśnięciu przycisku aparatu, rejestrowane będą kolejne cztery i jedno z długą ekspozycją. Na sam koniec wszystkie ujęcia zostaną połączone w jedno, tworząc bardzo wysokiej jakości zdjęcie, pełne szczegółów i z jak najmniejszym śladem szumów. Funkcja będzie działać całkowicie w tle – my nie będziemy musieli robić absolutnie nic. Cała operacja zostanie zrealizowana w ułamku sekundy, dzięki AI.

Zobacz także: Zapomnij o łatwej instalacji usług Google na serii Huawei Mate 30. Kupno tych smartfonów stało się bez sensu

Deep Fusion najlepiej sprawdzi się w średnim świetle. Gdy scena okaże się zbyt ciemna, to automatycznie uruchamiany będzie tryb nocny. Gdy funkcjonalność wejdzie w życie, to gigant z Cupertino będzie miał aparat nadający się świetnie do zdjęć w dosłownie każdych warunkach.

Kiedy pojawi się iOS 13.2 z Deep Fusion?

Dokładna data premiery iOS 13.2 nie jest jeszcze znana, jednak aktualizacja ma się pojawić tej jesieni. Jeśli jednak jesteś członkiem Apple Beta Software Program, to opisywane uaktualnienie możesz pobrać już dziś, w wersji beta oczywiście. Osobiście jednak radziłbym się wstrzymać do oficjalnego wydania, bo nie ma co udawać, ale jakość aktualizacji Apple spada w zastraszającym tempie. Te oficjalnie nie są najwyżej jakości, a co dopiero wydania testowe…

Wracając jednak do daty premiery stabilnej wersji iOS 13.2. Z uwagi na fakt, że nowy system ma się ukazać jeszcze tej jesieni, może to więc równie dobrze być i październik, co swoją drogą jest możliwe, zważając na tempo wydawania aktualizacji przez Apple w ostatnich dniach. Niestety z opisywanej funkcji skorzystają tylko właściciele najnowszych iPhone’ów: iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Max. Poprzednie modele zostały pominięte.

Apple doskonale zdaje sobie sprawę, że już od dłuższego czasu nie przoduje w rankingu najlepszych smartfonów do zdjęć. Firma zdecydowała się więc w końcu wziąć udział w rywalizacji, o czym świadczy m.in. opisywane Deep Fusion. Już wkrótce odbędzie się premiera Pixela 4 od Google i jestem bardzo ciekawy, jak poradzi sobie jego aparat w stosunku do tegorocznych iPhone’ów.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.