Facebook, Instagram, Snapchat, Twitter – usuń i wróć do życia. To trudne

Adam Lulek Artykuły 2019-09-30

Wydaje się, że 2019 rok jest początkiem ruchu przeciw mediom społecznościowym. Od pewnego czasu jesteśmy uzależnieni od tych sieci, ale skandale związane z prywatnością, takie jak wyciek z Cambridge Analytica i zwiększona retoryka polityczna wokół Trumpa, Brexitu i innych historii, spowodowały, że wiele osób zaczęło zadawać sobie pytania: czy nadal warto korzystać z mediów społecznościowych. Portale społecznościowe zostały zaprojektowane tak, aby użytkownik wracał po więcej. Co, jeśli w końcu nastąpił przesyt mediów społecznościowych i korzystający chce z nich „wyjść”? Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z Facebooka i Instagrama i ponowne pełne życie w prawdziwym świecie. Jak to zrobić? Aby oczyścić swoje urządzenie mobilne z mediów społecznościowych, należy wykonać kilka kroków, które będą się różniły w zależności od programu, z jakim mamy do czynienia. Facebook, Instagram, Snapchat i Twitter – usuń je i wróć do życia, jednak to nie takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Facebook – usuń konto. Jak to zrobić?

Zacznijmy od najbardziej popularnego portalu. Dezaktywacja konta na Facebooku jest w rzeczywistości dość prosta, ale to nie znaczy, że witryna pozwoli wymknąć się każdemu bez próby nawoływania do powrotu. Niektórzy ludzie lubią przygotowywać się do opuszczenia Facebooka, pisząc wiadomość na pożegnanie. Lepiej jednak od razu przejść bezpośrednio do usunięcia konta. W końcu Twoi prawdziwi znajomi znajdą sposób, aby się z Tobą skontaktować, nawet jeśli znikniesz z Facebooka.

Facebook - usuń

Aby usunąć konto Facebooka należy:

 • Zalogować się na Facebooku
 • Kliknąć strzałkę w prawym górnym rogu strony
 • Wybrać Ustawienia, a następnie Twoje informacje na Facebooku w lewej kolumnie
 • Kliknąć Zobacz w sekcji Dezaktywacja i usuwanie
 • Wybrać Usuń konto na stałe i kliknąć Kontynuuj do usuwania konta

Zobacz także: Nowe funkcje Windowsa 10 na horyzoncie

Instagram – jak usunąć konto?

Po usunięciu konta na Facebooku nadszedł czas, aby rozpocząć usuwanie pozostałych aplikacji Zuckerberga. Następny na Twojej liście powinien być Instagram. Na portalu jest mnóstwo osób, które po prostu śledzą poczynania innych i rzadko publikują swoje posty. Wiadomość pożegnalna lub selfie w relacji wystarczą na pożegnanie. Następnie należy wykonać poniżej zamieszczone kroki:

Instagram - usuwanie konta

Uwaga, jeśli chcesz tymczasowo zawiesić konto, można to zrobić bezpośrednio z profilu na Instagramie. Należy:

 • Zalogować się na Instagramie
 • Kliknąć „ludzika” w prawym górnym rogu strony
 • Wybrać Edytuj profil
 • Kliknąć Tymczasowe wyłączenie konta
 • Wybrać powód wyłączenia, wpisać hasło i kliknąć Wyłącz tymczasowo konto
Instagram Facebook usuń

Jak widać, trwałe usunięcie konta nie jest wcale takie proste, jakby mogło się wydawać, gdyż nie jest dostępne z poziomu portalu.

Twitter – jak usunąć?

Twitter jest prawdopodobnie najbardziej spolaryzowanym z popularnych platform mediów społecznościowych. Może być użytecznym źródłem wiadomości, a wiele organizacji medialnych nie może bez niego żyć. Z drugiej strony Twitter może być także szufladą nienawiści. W jaki sposób dezaktywować konto na portalu? Należy wykonać poniżej zamieszczone kroki:

 • Zaloguj się do swojego konta na Twitterze i przejdź do Ustawienia i Prywatność
 • Kliknij opcję Dezaktywuj swoje konto
 • Musisz ponownie wprowadzić hasło i jeszcze raz kliknąć Dezaktywuj
Twitter usuwanie konta

W przeciwieństwie do Facebooka, który wymaga rozpoczęcia oddzielnego procesu, aby trwale usunąć konto, Twitter wybiera inne podejście. Twoje dane użytkownika pozostaną na portalu przez 30 dni po dezaktywacji. Następnie twoje konto zniknie na zawsze, a firma zacznie usuwać dane ze swoich serwerów. Jeśli jednak nie zamierzacie tego robić, to serdecznie zapraszam na moje konto na Twitterze.

Snapchat – jak usunąć?

Mam wrażenie, że Snapchat przestał być popularny nawet wśród młodych użytkowników, a jego „5 minut” już dawno minęło. Jeśli nadal masz konto na Snapchacie i chcesz je usunąć, wystarczy, że:

Snapchat jak usunąć

Podobnie jak w przypadku Instagrama, usunięcie konta nie jest możliwe z poziomu aplikacji, tylko należy wejść na dedykowaną stronę. Jak widać zatem, pozbycie się swoich danych z Internetu nie jest banalnie proste i szybkie, jak mogłoby się wydawać. W przypadku portalu Facebook, proces o nazwie „usuń konto” nie jest aż tak skomplikowany.

Źródło: androidpit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x