Samsung to firma, która coraz bardziej nas zaskakuje. Niekiedy niespodziewanymi aktualizacjami, a czasami wprowadzając funkcje z nowych smartfonów do tych nieco starszych. Dziś mamy do czynienia z dokładnie taką sytuacją, bo za sprawą stosownej aktualizacji, użytkownicy smartfonów z rodziny Galaxy S10 będą mogli się cieszyć kilkoma funkcjami, które były wcześniej dostępne tylko w serii Galaxy Note10.

Samsung wprowadza funkcje z Galaxy Note10 do Galaxy S10

Współpraca Samsunga i Microsoftu

Rodzina Galaxy Note10 swoją premierę miała stosunkowo niedawno, bo w sierpniu. Oba urządzenia to absolutnie najwyższa półka, zarówno wydajnościowa jak i cenowa. Prócz świetnej specyfikacji, smartfony te posiadają też wiele ciekawych funkcji software’owych. Koreański gigant postanowił zrobić prezent posiadaczom smartfonów z serii Galaxy S10 i udostępnić im część funkcji z najnowszego Notatnika. O jakich funkcjach mowa? Już tłumaczę.

Zobacz także: Spędziłem prawie miesiąc z najnowszym Macbookiem Pro. Oto, co mi się w nim podoba, a co nie

Pierwszą z nowości, która zawita z Galaxy Note10 do Galaxy S10 jest nowy tryb DeX. Aby go aktywować, wystarczyło będzie podłączyć smartfon do komputera czy laptopa za pomocą kabla. Gdy to zrobimy, bez problemu będziemy mogli przeglądać zawartość telefonu na większym ekranie. Nie można nie wspomnieć także o rozwiązaniu Link to Windows, które pozwoli właścicielom Galaxy S10 na znacznie lepszą i łatwiejsza integrację smartfona z Androidem z systemem Windows. Jednak zdecydowanie najważniejszymi i najciekawszymi funkcjami, które trafią do S-dziesiątek z Note’a10 są te związane z aparatem. Pojawi się m.in. tryb Live Focus pozwalający rozmywać tło podczas kręcenia filmów, wsparcie dla trybu nocnego podczas wykonywania zdjęć przednią kamerką oraz ulepszona stabilizacja obrazu. Na Galaxy S10 skorzystamy teraz także ze znanego z Notatników edytora wideo, który pozwala w bardzo prosty sposób stworzyć fajnie wyglądające nagrania. Nie zabrakło również nowości wykorzystujących sztuczną inteligencję, takich jak choćby AR Doodle. Oczywiście aktualizacja zawiera jeszcze kilka pomniejszych zmian i usprawnień, jednak nie są one na tyle istotne, by o nich wspomnieć.

Kiedy pojawi się aktualizacja?

Wszystkie powyższe funkcje z Galaxy Note10 trafią do użytkowników smartfonów z rodziny Galaxy S10 w ramach aktualizacji, która jest dość obszerna, bo waży ponad 1,2 GB. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie zawita ona do Polski, jednak biorąc pod uwagę fakt, że zaobserwowano ją już m.in. w Niemczech i Szwajcarii, to raczej nie poczekamy przesadnie długo. Paczkę pobierzemy rzecz jasna na wszystkie urządzenia z rodziny Galaxy S10: Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10 5G. Nie da się ukryć, że Samsung coraz bardziej ociepla swój wizerunek i pokazuje, że zależy mu na swoich klientach. Także tych, na których zdążył już zarobić. Niewielu producentów stać na coś takiego, więc Koreańczycy zyskali u mnie dużego plusa. Tak trzymaj, Samsungu!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.