Aktualizacja zbiorcza Windows 10 o kodzie KB4515384 (kompilacja systemu operacyjnego 18362.356) dla urządzeń z wersją systemu Windows 10 May 2019 Update. Jest to łatka wrześniowa, która poprawia kompilację do numeru 18362.356. Aktualizacja przynosi nie tylko poprawki bezpieczeństwa, ale też naprawia błędy systemu. Przykładowo, według strony wsparcia Microsoft, KB4515384 naprawia błąd, który powodował, że proces SearchUI.exe doświadczał wysokiego zużycia procesora na niektórych komputerach.

Aktualizacja Windows 10

Jeśli używasz aktualizacji systemu Windows 10 1903, nową aktualizację zbiorczą KB4515384 pobierzesz i zainstalujesz używając Windows Update. Jeżeli nie wiesz, jaką masz wersję – w wyszukiwarkę na Pasku Zadań wpisz: „Uruchom” > włącz tę aplikację > wpisz w wierszu winver – wyskoczy Ci numer wersji Windowsa.

Zobacz także: Najlepsze komendy Asystenta Google

Aktualizacja Windows 10 – co nowego w wersji KB4515384

Oto zmiany, jakie zawiera najnowszy update zbiorczy Windowsa 10:

 • Aktualizacje poprawiające bezpieczeństwo podczas korzystania z Internet Explorera, Microsoft Edge, technologii sieciowych i urządzeń wejściowych, takich jak mysz, klawiatura lub rysik.
 • Aktualizacje do weryfikacji nazw użytkowników i haseł.
 • Aktualizacje dotyczące przechowywania i zarządzania plikami.
 • Ochrona przed nową podklasą luk w bocznym kanale spekulatywnego wykonywania, znaną jako „próbkowanie danych mikroarchitektonicznych”, dla 32-bitowych (x86) wersji systemu Windows
 • Rozwiązanie problemu, który powoduje wysokie zużycie procesora przez SearchUI.exe dla niewielkiej liczby użytkowników
 • Aktualizacje zabezpieczeń dla Microsoft Edge, Internet Explorer, Microsoft Scripting Engine, Windows App Platform and Frameworks, Windows Input and Composition, Windows Media, Windows Fundamentals, Windows Authentication, Windows Cryptography, Windows Datacenter Networking, Windows Storage and Filesystems, Windows Wireless Networking, the Microsoft JET Database Engine, Windows Kernel, Windows Virtualization, Windows Server.

Aktualizacja z błędami

Co z tego, że aktualizacja poprawia poprzednie błędy, skoro wprowadza nowe. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że podczas pisania w wyszukiwarce w menu Start nic się nie pojawia, menu się nie otwiera lub wyskakuje komunikat „Błąd krytyczny, Twoje menu Start nie działa. Postaramy się to naprawić przy następnym logowaniu”.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają również, że ostatnia aktualizacja zbiorcza KB4515384 się nie instaluje. Wydaje się to odosobnionym przypadkiem, ale błąd, na który natrafiają korzystający to 0xe0000100. Inni zgłaszają, że update „psuje dźwięk” lub obniża jakość podczas grania w gry. Microsoft jest już świadomy błędów i pracuje nad ich naprawieniem. Warto dodać, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy gigant podczas aktualizacji „psuje” inne rzeczy.

Aktualizacja Windowsa 10 – jak odinstalować update?

Jeśli masz podobny problem, odinstaluj aktualizację KB4515384 z systemu Windows 10, wykonując poniżej zamieszczone kroki.

Aktualizacja Windowsa 10
 • W wyszukiwarce Paska Zadań wpisz „Windows Update”
 • Wybierz „Ustawienia Usługi Windows Update”
 • Wejdź w „Wyświetl historię aktualizacji”
 • Kliknij „Odinstaluj aktualizacje”
 • Wybierz wersję KB4515384

Źródło: zillowtech, microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.