Każdego miesiąca na rynku pojawiają się nowe gry – jedne lepsze, drugie gorsze. Jesteśmy już niemal w połowie września, więc wypadałoby stworzyć małe podsumowanie najciekawszych gier, które swoją premierę będą miały jeszcze w tym miesiącu. Zebrałem pięć produkcji. Zaczynamy!

Gears 5

Gears 5 to piąta odsłona popularnej serii gier z kategorii TPS. Akcja rozgrywa się tuż po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej odsłonie cyklu. Wcielamy się tu w postać Kait Diaz, której celem jest dowiedzenie się więcej o tajemniczej Szarańczy i koszmarach, które ją nękają. Gra swoją premierę miała trzy dni temu – 10 września 2019. W Gears 5 zagramy na konsoli Xbox One oraz PC.

Borderlands 3

Borderlands 3

Borderlands 3 to trzecia pełnoprawna odsłona popularnej serii strzelanek z elementami RPG od studia Gearbox Software. Jej premiera odbywa się… dzisiaj, 13 września 2019. Fabuła gry rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w drugiej części. Jako jedna z czterech postaci, samotnie lub w kooperacji ze znajomymi, musimy stawić czoła tajemniczym bliźniakom Calypso. Aby wyciągnąć z Borderlands 3 jak najwięcej, najlepiej przechodzić grę w coopie – jak radzą sami twórcy. Niemniej jednak w pojedynkę też można, co kto woli. Gra ukazała się na PC (obecnie tylko Epic Games Store), PlayStation 4 i Xbox One.

FIFA 20

FIFA 20

Serię FIFA znają chyba wszyscy gracze – także ci, którzy z piłką nożną nie mają nic wspólnego. Nowe odsłony cyklu debiutują regularnie, co roku. FIFA 20 pojawi się 19 września 2019 roku w ramach wczesnego dostępu, a na sklepowe półki trafi już osiem dni później, 27 września. Jeśli chcecie się zapoznać z najważniejszymi nowościami w FIFIE 20, to koniecznie przeczytajcie tekst Adama. Fabuły tu nie uświadczymy, ale za to wspomnianych nowości i ogólnych poprawek jest całkiem sporo. Gra trafi na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

The Surge 2

The Surge 2

The Surge 2 to kontynuacja całkiem dobrze przyjętego The Surge z 2017 roku. Ponownie zwiedzimy tu znane z pierwszej odsłony cyklu uniwersum science fiction. Gra należy do gatunku „souls-like”, a więc jej motorem napędowym będzie walka i wyśrubowany poziom trudności. Na początku przygody w nasze ręce oddany zostanie rozbudowany kreator postaci, abyśmy mogli stworzyć dokładnie takiego bohatera, jakim chcemy grać. Premiera The Surge 2 zaplanowana jest na 24 września 2019 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Code Vein

Code Vein

Akcja Code Vein została umiejscowiona w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzka cywilizacja przestała istnieć – ocalali tylko nieliczni, ale stali się oni wampirami. Code Vein to kolejny po The Surge 2 przedstawiciel gatunku souls-like, a więc tak jak w jego przypadku możemy się tu spodziewać wysokiego poziomu trudności i dużego nacisku na walkę. Naszym zadaniem będzie odkrycie, co tak naprawdę się wydarzyło, dlaczego świat upadł. Premiera gry odbędzie się 27 września 2019 roku. Zagramy w nią na PC, PlayStation 4 i Xboxie One.

Zobacz także: iPhone 11 to najbardziej opłacalny smartfon Apple od lat

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że trwający miesiąc jest bardzo dobry dla fanów elektronicznej rozgrywki. Osobiście uważam, że wymienionym powyżej grom warto się szczególnie przyjrzeć. A Wam która premiera września 2019 najbardziej przypadła do gustu? Dajcie znać w komentarzach!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.