ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
apple iphone 11 pro konferencja zaproszenie termin premiery

Nowości od Apple — poznaj wszystkie premiery i zapowiedzi

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Każda konferencja Apple to ogromne wydarzenie i to nie tylko w świecie technologii. Jednak nas właśnie one interesują i to im postanowiliśmy się przyjrzeć. Jakby nie patrzeć, to gigant z Cuppertino potrafi wyznaczać standardy — czy to nam się podoba, czy też nie. Dlatego obok nowych iPhone’ów pojawiło się wiele nowych urządzeń oraz naturalnie zapowiedzi lepszego jutra. Jednak Apple to już nie tylko sprzęt, ale coraz częściej usługi, więc… nie przedłużajmy tego i przyjrzyjmy się dzisiejszym nowościom i premierom.

Apple przedstawiło wiele nowości — poznajmy je wszystkie

Apple Arcade na dobry początek

apple arcade oficjalnie

Czym jest Apple Arcade, to doskonale powinien wiedzieć każdy fan marki. Po krótkim przypomnieniu, że mamy do czynienia z abonamentem dla graczy mobilnych, na scenie pojawił się reprezentant Konami z grą Frogger in Toy Town. Krótki gameplay co prawda nie pokazał zbyt wiele oprócz… potwierdzenia, że Apple stawia na wyjątkowe produkcje. Te będą dostępne w App Store w dedykowanej zakładce z wieloma nowościami co miesiąc. Pojawiać się tam będą nie tylko gry, ale też trailery, zapowiedzi oraz poradniki.

Mimo wszystko postawiono na wiele kluczowych marek. Obok Konami nie mogło zabraknąć Capcom, czyli kolejnego japońskiego wydawcy, który przedstawił swoją propozycję gry — Shinsekai: Into the Depths, czyli podwodną platformówkę. W ramach studia Annapurna poznaliśmy też grę muzyczno-wyścigową Sayonara Wild Hearts.

apple arcade oficjalnie

Start Apple Arcade został zapowiedziany na 19 września. Cena? Po darmowym miesiącu wynosi 4,99 dolarów (około 20 złotych) miesięcznie. Na dzień dobry dostęp otrzyma ponad 150 państw, które będą mogły zagrać w 100 nowych tytułów.

Apple TV Plus, czyli Netflix nie może już spać spokojnie

Co tu dużo mówić, kolejna usługa strumieniująca filmy i seriale. Wiele oryginalnych tytułów, a wszystko startuje już 1 listopada w ponad 100 krajach. Cena Apple TV+? Dokładnie taka sama, co w przypadku Apple Arcade, czyli 4,99 dolarów (około 20 złotych). Mało tego, nowi nabywcy iPhone’ów, iPadów i Apple TV otrzymają dostęp do usługi za darmo przez rok.

Nowy iPad!

Apple jest liderem na rynku tabletów, więc nie mogło zabraknąć podsumowania sukcesów iPadOS, ale też nowego urządzenia. Nowa, 7. generacja iPada wygląda jak poprzednia, ale teraz stawia na 10,2-calowy wyświetlacz Retina zamiast 9,7-calowego. Wewnątrz pojawił się układ Apple A10 Fusion. Nie zabrakło też specjalnego portu, który pozwala szybko podłączyć pełnowymiarową klawiaturę. W kwestii technicznej wspomniano jeszcze o aparacie 8 MPx, wsparciu dla LTE i… ekologii. Nowy iPad został w 100% wykonany z aluminium z recyklingu. Brawa niczym dla Japonii za medale z telefonów komórkowych. Jednak to oprogramowanie stanowi o sile Apple na rynku tabletów, więc pojawiły się wzmianki o świetnej wielozadaniowości. Cena? 329 dolarów (około 1300 złotych). Dla uczniów jest niższa o 30 dolarów. Zabrakło wzmianki o USB-C, więc nadal można spodziewać się złącza Lightning. Nie wszyscy będą też szczęśliwi, że nadal wsparcie jest dla starego Apple Pencil, ale na grubych ramkach nadal widnieje TouchID.

Apple Watch w walce o… nasze życie

Apple Watch Series 5 szczegóły premiera

Firma zaczęła od… pokazania, jak wszyscy kochają Apple Watch, który w ramach ostatniej generacji pozwala na pomiar EKG i w ten sposób pośrednio ratuje życie.

Apple Watch Series 5 szczegóły premiera

Po długim wstępie i rozprawie o różnorakich badaniach poznaliśmy też… nowe zegarki. Apple Watch Series 5 już jest z nami oficjalnie. Z zawsze włączonym wyświetlaczem Retina, z regulowaną jasnością poprzez ruch nadgarstkiem. Jednak ten ekran może pochwalić się dynamicznym ustawieniem odświeżania — od 60 Hz do… 1 Hz, czyli co sekundę, aby oszczędzać energię. Ta ma wystarczyć na… 18-godzinny czas użytkowania. Dokładnie tyle samo, co w poprzedniku.

Jednak pojawiają się nowe tarcze i… wbudowany kompas. Oczywiście nie zabrakło też funkcji, które mają ratować życie. Dlatego teraz rozwinięto je o możliwość dzwonienia na numer alarmowy. W ponad 150 krajach wystarczy przytrzymać klawisz, aby nawiązać połączenie. W kwestii wykonania ponownie mowa jest o aluminium z recyklingu, ale też pojawia się model ceramiczny i tytanowy. Na deser dodano też odmiany Nike. Cena wynosi 399 dolarów (około 1600 złotych) za podstawowy model i 499 dolarów (około 2000 złotych) za wersję z LTE. Zamawiać można dzisiaj, w sklepach pojawi się 20 września. O ile Apple Watch Series 4 został prawdopodobnie zapomniany, tak Watch Series 3 teraz kosztuje 199 dolarów (około 800 złotych).

Zobacz też: Oto najlepiej sprzedające się smartfony w tym roku!

Naturalnie na koniec muszę się zapytać o Wasze odczucia – która nowość i zapowiedź najbardziej przypadła Wam do gustu? To sprzęt czy usługi zrobiły na Was możliwie największe wrażenie? Może w ogóle czegoś zabrakło i szał na Apple idzie ku zapomnieniu? Podzielcie się swoją opinią!

PS. Znamy już wszystkie polskie ceny nowości od Apple.

Sprawdź najnowsze wpisy