Już we wtorek kolejna konferencja Apple. Tym razem prezentację nowych iPhone’ów zobaczymy także w serwisie YouTube. Widać, że Amerykanie chcą trafić do jeszcze szerszej publiki. Główną gwiazdą wydarzenia będą oczywiście nowe smartfony. Możemy jednak, wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, spodziewać się także kolejnej generacji Apple Watch. Powinniśmy też uzyskać więcej informacji na temat serwisu Apple TV+. Aktualnie nie wiemy o nim zbyt wiele. Nie znana jest też data jego debiutu. Spekuluje się także o pokazaniu nowego 16-calowego MacBooka Pro. Wydaje się jednak, że tego typu urządzenie zostanie pokazane dopiero w październiku. Firma Tima Cooka jeżeli pokazuje jesienią zupełnie nowe komputery, to zwykle poświęcała im kolejne wydarzenie. To zbyt ważny produkt, a jednocześnie teraz najważniejszy jest iPhone 11.

Zobacz także: Nokia 9 PureView według DxOmark — coś poszło nie tak z tym aparatem

iPhone 2020 – spekulacji czas start…

Debiut nowego smartfona z Cupertino to także, jak co roku, początek wysypu informacji na temat kolejnej wersji. Wiele z informacji można przewidzieć. Apple to firma, która raczej podąża swoją ścieżką i na duże zmiany liczymy co kilka lat. Tym razem o iPhone 2020 opowiada nam Ming-Chi Kuo, którego przewidywania zwykle są sprawdzone. Firma z Cupertino bardzo rzadko zmienia design swoich produktów – nie tylko iPhone’ów. Jest to jednak związane z ogromną marketingową siłą smartfonów z Cupertino, wypromowaną na przestrzeni lat. Wygląd iPhone’a, czy ten z przyciskiem Home, czy z notchem jest czymś bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym. W przyszłym roku mamy jednak zobaczyć odmieniony design, po raz pierwszy od debiutu iPhone’a X w 2017 roku. 

iPhone 2020 i trzy zmiany

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Ming-Chi Kuo, iPhone 2020 oparty zostanie na trzech, głównych zmianach. Po pierwsze zobaczymy całkowicie nową konstrukcję. Kolejną nowością będzie obsługa sieci 5G, a ostatnią kolejny upgrade aparatu. Niektóre cechy, czyli obecność 5G są już od dawna znane i oczekiwane. Już na początku tego roku Kuo twierdził, że trzy modele telefonów Apple, które zadebiutują w 2020 roku zostaną wyposażone w obsługę nowej technologii. Z drugiej strony coś tak niejasnego, jak poprawienie aparatu widzimy przecież co roku. 

iPhone 2020 z nowym wyglądem

Odmieniony design to duże wydarzenie. Dotychczas firma kontynuowała niektóre projekty przez wiele lat. Przykładem może być iPhone 6, którego duch obecny jest aż do teraz w iPhone 8. Takimi samymi trendami podąża obecna linia modeli, zapoczątkowana przez iPhone X. Jego kolejną ewolucję zobaczymy już we wtorek. Zmiany dosięgną także rozmiary wyświetlacza. Na razie wiemy o dwóch modelach z panelami OLED. Pierwszy otrzyma ekran o przekątnej 5,4-cala, a drugi 6,7-cala. Ciekawe informacje podał niedawno też Bloomberg. Przyszłoroczne smartfony z nadgryzionym jabłkiem w logo mogą otrzymać funkcję skanera linii papilarnych w całym ekranie. Opcja ma działać obok Face ID, które nigdzie się nie wybiera.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)