Pierwszy tydzień września za nami. Przeczytajcie, co ciekawego wydarzyło się w ostatnich siedmiu dniach.

Pochwała

Deklaracja Polski i USA w sprawie 5G. Przyznam się, że nie spodziewałem się tego. Wydawało mi się, że tak bardzo lubiany i popularny Huawei w Polsce, będzie mógł tworzyć sieć 5G. Okazuje się jednak, że nie. Prezydent Polski i wiceprezydent USA podpisali kilka dni temu umowę o wzmocnieniu współpracy między krajami przy budowie i rozwoju 5G. Taka kooperacja ma na celu ochronę sieci przed zakłóceniami i ochronę prywatności użytkowników. Oznacza to, że nie ma tu miejsca na budowanie 5G przez Huawei, które jest oskarżane przez Stany Zjednoczone o szpiegostwo.

Aktualizacja zbiorcza Windowsa 10. Microsoft w końcu wypuścił duży update, który naprawia wiele błędów z Windows 10 May Update. Listę poprawek znajdziecie w linku, warto jak najszybciej pobrać aktualizację.

Nowe smartwatche Garmina. Na widok zegarków Garmina wzdycham z zazdrością, jak je widzę. Sądzę, że są to najlepiej wyglądające urządzenia noszone na rynku. Charakteryzują się masywnością i świetną jakością wykonania, nie wyglądają jak zabawki. Niestety nie mają Wear OS, a własny system Garmina. Producent przedstawił teraz kolejną wersję popularnego Fenixa. Garmin Fenix 6 dostępny będzie w kilku opcjach. Jedna z nich będzie miała możliwość ładowania baterii za pomocą panelu solarnego, który znajduje się pod wyświetlaczem. To jest super!

Wyświetlacze 90 Hz standardem. OnePlus 7 Pro był pierwszym „nie-gamingowym” urządzeniem z odświeżaniem ekranu większym niż 60 Hz. Teraz kolejne firmy deklarują pojawienie się funkcji w smartfonach. Są to przede wszystkim chińskie przedsiębiorstwa takie jak Oppo czy Xiaomi. Nawet w nadchodzącym Pixelu 4 zobaczymy taką funkcję.

Spotify słucha użytkowników. Firma cały czas ulepsza aplikację, która moim zdaniem nie należy do najbardziej intuicyjnych. Aby znaleźć pożądaną playlistę nowych utworów, trzeba trochę poklikać w menu. Cieszy jednak fakt, że spółka przywróciła widżet na Androida, słuchając tym samym głosów fanów.

Harmony OS przestanie być ciekawostką. Stanie się to w ciągu 5 – 10 lat. Cieszy mnie to, że Huawei ma świadomość, że od razu nie osiągnie sukcesu z systemem. Najtrudniejsze będą pierwsze 2-3 lata i zachęcenie deweloperów do tworzenia aplikacji na platformę. Ponadto sam Huawei będzie musiał stworzyć swoje własne programy, takie jak np. mapy.

Krytyka

iPhone 11 – specyfikacja linii. Do Internetu trafiły parametry nadchodzących flagowców Apple. Tak, jak pisał Kacper, żadnych nadzwyczajnych specyfikacji tu nie widać. Być może Apple zaskoczy nas na konferencji?

Następca iPhone’a SE w 2020 roku. Jak ma wyglądać urządzenie? Przepis jest prosty. W staro wyglądającym iPhonie 8S Apple wymieni wnętrzności na nowsze i gotowe – oto następca iPhone’a SE. Na co to komu? Być może małe telefony mają sens, ale nie w takim wydaniu. Apple mogło pokusić się o nowszy design i Face ID, a nie pójść na łatwiznę. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.