Nie tylko iPhone 11 – Apple TV i niespodzianki na konferencji

Mariusz Nowak Artykuły 2019-09-04

Już we wtorek konferencja Apple. Amerykanie zaprezentują na niej przede wszystkim nowe modele iPhone’ów. W tym roku ponownie zobaczymy trzy nowe urządzenia. iPhone’a XR zastąpi iPhone 11, a następcą XS zostanie model 11 Pro. Model z największym wyświetlaczem zyska nazwę iPhone 11 Pro Max. W tym roku firma ma zdecydowanie postawić na funkcje fotograficzne. Najwyższy czas, z uwagi na to, że konkurencja mocno wyprzedziła w ostatnich latach spółkę Tima Cooka. To jednak nie wszystko. Czeka nas także debiut nowego oprogramowania, zapowiedzianego podczas czerwcowego WWDC. Obok iOS 13, odrębnego systemu doczeka się także iPad. iPadOS to krok w bardzo dobrą stronę i usamodzielnienie tabletów. Oczywiście spodziewamy się też konkretnych dat debiutów macOS Catalina, watchOS 6 oraz tvOS. Czy czekają nas niespodzianki? Od pewnego czasu pojawia się coraz więcej plotek na temat zaprezentowania nowego, flagowego komputera, czyli 16-calowego MacBooka Pro. Na jego temat nie wiemy na razie zbyt wiele. Oczekujemy przede wszystkim powrotu do nożycowego mechanizmu klawiatury. To ucieszy fanów marki i będzie wielką ulgą. Co jeszcze? Więcej informacji no nowych serwisach. A świetną okazją do promowania nowych usług jest niezbędny im sprzęt – czyli nowe Apple TV.

Zobacz także: iOS 13 – wymagania. Które urządzenia dostaną nowy system Apple?

Apple TV niespodziewaną nowością konferencji

Dotychczas niewiele informacji pojawiało się na temat kolejnej generacji przystawki telewizyjnej. Choć z drugiej strony jesienny debiut Apple TV+ wydawał się świetną okazją do odświeżenia akcesorium. A to nie zdarza się często. Wiadomości na temat nowego Apple TV dostarczyło nam dziś konto @never_released na Twitterze. Ma ono długą historię udostępniania nazw kodowych, a także innych danych nadchodzącego sprzętu amerykańskiej firmy. Nie podano ram czasowych, ale tweet podał, że nowy model nosi symbol TV11,1 i kryptonim J305. Serwis MacRumors potwierdza, że zarówno identyfikator, jak i nazwa kodowa urządzenia pojawiają się w ciągach oraz plikach list w kompilacji systemu iOS 13

apple tv

Nowemu Apple TV nie zabraknie mocy

Nadchodząca generacja napędzana będzie zdecydowanie szybszym od obecnego, układem Apple A12. Z pewnością skorzysta na tym nadchodząca usługa gier Apple Arcade. Nie jest jeszcze do końca pewne czy ujrzymy chip A12 czy jego mocniejszą wersję A12X. Oferowany obecnie na rynku model, wyposażony jest w układ A10X, taki sam jak w poprzedniej generacji iPada Pro. Pomijając pogłoski, wydaje się, że jest to odpowiedni czas dla debiutu akcesorium. Dotychczas aktualizowane one było co dwa lata, przez trzy ostatnie generacje. Trzecia wersja Apple TV pojawiła się w marcu 2015 roku, Apple TV 4 ze sklepem App Store we wrześniu 2015 roku, a Apple TV 4K równo dwa lata temu. 

Apple TV… i co jeszcze?

Dziś twitterowe konto CoinX drażniło obserwujących tweetem „but there’s one more thing”. Kultowy zwrot używany był przez Steve’a Jobsa podczas prezentacji ostatniego produktu lub niespodzianek na konferencjach Apple. CoinX dotychczas ujawnił nam wiele szczegółów a temat nadchodzących produktów firmy z Cupertino. Chodzi między innymi o nazwy modeli XS, XS max czy XR przed wszystkimi, usunięcie gniazda słuchawkowego w iPadach Pro. Jest też źródłem wiedzy na temat nazw nadchodzących smartfonów firmy. Czym będzie ta jeszcze jedna rzecz? Czy chodzi o okulary VR? Tego dowiemy się 10 września.

Źródło: MacRumors


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x