Google ma w zwyczaju wypuszczać nowe wersje swojego systemu operacyjnego mniej więcej w tym samym okresie każdego roku. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że gigant z Mountain View porzucił pomysł nazywania kolejnych wersji Androida nazwami słodkości. Android Q stał się Androidem 10, który oficjalną premierę miał już wczoraj. Pierwszymi osobami, które mogły go zainstalować byli m.in. właściciele smartfonów „made by Google” z rodziny Pixel. Jeśli jednak posiadasz któreś z tych urządzeń, to dla swojego dobra i zdrowia psychicznego, wstrzymaj się z aktualizacją. Wiele osób już ją zainstalowało, czego szybko pożałowali.

Wadliwa aktualizacja do Androida 10 dla smartfonów z rodziny Pixel

Składany Pixel

Nie ma co owijać w bawełnę – Google znowu dało ciała. Choć wizja instalacji świeżutkiego Androida 10 może Wam się wydawać niezwykle kusząca, to nie lepiej nie róbcie tego, jeśli nie chcecie, delikatnie mówiąc, zdenerwować się. O co chodzi? Ano o to, że w wielu przypadkach opisywana aktualizacja jest wadliwa. Od wczoraj fora pomocy Google są zalewane wpisami od rozwścieczonych użytkowników Pixeli, którzy zainstalowali Androida 10, a następnie musieli się pożegnać ze swoim telefonem. Otóż w przypadkach wielu osób, podczas instalowania opisywanej aktualizacji, gdy smartfon uruchomił się ponownie, to utknął na ekranie uruchamiania na wieczność. Niektórzy czekali nawet 6 godzin, zanim dali sobie spokój i zdali sobie sprawę, że Google wypuściło bubla.

Zobacz także: Mapy Google z nową, świetną funkcją. Postawiono na lepszą integrację ze Street View

Problemem nie jest limitowany tylko dla jednego modelu z rodziny Pixel, a najprawdopodobniej dotyczy wszystkich. Na forach ludzie zgłaszają bowiem identyczny problem w przypadku różnych wariantów smartfonów Google. Oczywiście są też osoby, u których aktualizacja przeszła gładko i nie doświadczyli oni żadnych problemów. Niemniej jednak opisywany problem wydaje się być na tyle powszechny, że lepiej nie ryzykować i poczekać na oficjalne oświadczenie Google / wycofanie aktualizacji i wypuszczenie nowej, poprawionej.

Zainstalowałem Androida 10 na swoim Pixelu i smartfon nie chce się uruchomić. Co robić?

Jeśli zainstalowałeś Androida 10 na swoim Pixelu i niestety szczęście Ci nie dopisało, przez co Twój telefon stał się cegłą, to nie mam zbyt wielu dobrych wieści. Na forum pomocy Google jeden z ekspertów poinformował, że najlepszą opcją na rozwiązanie problemu jest przeczekanie go. Jednak jak już wiemy, telefon może „wisieć” na ekranie uruchamiania nawet 6 godzin (tylko tyle ktoś czekał, w rzeczywistości smartfon mógłby się nie odwiesić w ogóle).

Osobiście polecam poczekać maksymalnie 30-40 minut. Jeśli po tym czasie Wasz Pixel nadal nie będzie dawać oznak życia, to pozostaje jedynie reanimacja. Przytrzymując przycisk uruchamiania i ściszania / zgłaśniania wejdź w tryb Recovery i wybierz Uruchom ponownie. Taka akcja, jeśli zadziała, powinna przywrócić Twój telefon z powrotem do Androida 9 Pie. Jeśli wszystko się uda, to lepiej daruj sobie ponowne próby instalacji opisanej aktualizacji i lepiej poczekaj na oficjalne oświadczenie od Google. Niemniej jednak firma nie poleca tego rozwiązania, bo wykonane w trakcie aktualizacji może spowodować, że utracicie swoje pliki, a smartfon nie uruchomi się w ogóle. Tak więc robicie to na własną odpowiedzialność – ostrzegałem. A Wy doświadczyliście jakiś problemów z aktualizacją do Androida 10 dla smartfonów z linii Pixel? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.