Windows 10 May Update, jak sama nazwa wskazuje, pojawił się w maju. Aktualizacja zawierała szereg ulepszeń, jednak jak zazwyczaj to bywa z update’ami, nie obeszło się bez pewnych błędów. Teraz jednak Microsoft opublikował nowy update. Jest to aktualizacja zbiorcza Windowsa 10 dla urządzeń z Windows 10 May Update.

Aktualizacja zbiorcza Windowsa 10

Podobnie jak w przypadku wszystkich wydań zbiorczych, nowy update nie zawiera żadnych nowych funkcji. Zamiast tego wprowadza poprawki błędów i rozwiązuje problemy występujące w poprzednich wersjach.

Ta aktualizacja zawiera stosunkowo długą listę najważniejszych poprawek. Nowa kompilacja „poprawia wrażenia użytkownika i zgodność aplikacji, dzięki czemu więcej aplikacji Win32 będzie współpracować z Windows Mixed Reality” – zgodnie ze stroną pomocy technicznej Microsoft. Aktualizacja rozwiązuje również problemy z dźwiękiem przestrzennym, pobieraniem materiałów chronionych prawem autorskim przez Microsoft Edge i Internet Explorer, i problem z kursorem nie pojawiającym się po wybraniu pola wprowadzania tekstu za pomocą dotyku.

Zobacz także: Huawei w potrzasku – Mate 30 bez aplikacji Google?

Aktualizacja zbiorcza Windowsa 10 o numerze 18362.329  – lista poprawek

Aktualizacja o numerze 18362.329:

 • Rozwiązuje problem, w którym wyświetla się czarny ekran podczas używania Pulpitu zdalnego do łączenia się z komputerem z systemem Windows 10, wersja 1903.
 • Rozwiązuje problem, który może uniemożliwić uruchomienie Windows Sandbox z błędem „ERROR_FILE_NOT_FOUND (0x80070002)”. Dzieje się tak na urządzeniach, w których język systemu operacyjnego zmienia się podczas procesu aktualizacji systemu Windows 10, wersja 1903.
 • Zwiększa liczbę obsługiwanych przerwań na urządzenie do 512 w systemach z włączoną funkcją x2APIC.
 • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia korzystanie z niektórych urządzeń TPM w poświadczeniach nowej generacji.
 • Rozwiązuje problem, który powoduje, że stacja robocza przestaje działać po zalogowaniu się przy użyciu zaktualizowanej nazwy głównej użytkownika (UPN) (na przykład zmiana [email protected] na [email protected]).
 • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) uruchomienie automatycznego gromadzenia danych prawnych podczas korzystania z konfiguracji proxy opartej na rejestrze.
 • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) wysyłanie zdarzeń cyberprzestrzeni dla ścieżek zaczynających się od \ tsclient.
 • Rozwiązuje potencjalny problem ze zgodnością, gdy Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) uzyskuje dostęp do Server Message Block (SMB).
 • Rozwiązuje rzadki problem występujący, gdy sterownik mssecflt.sys zajmuje zbyt dużo miejsca na stosie jądra. Powoduje to błąd „STOP 0x7F: UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP”, a parametr 1 jest ustawiony na „EXCEPTION_DOUBLE_FAULT”.
 • Rozwiązuje problem, który prowadzi do nadmiernego wykorzystania pamięci w Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP).
 • Poprawia dokładność wykrywania zarządzania zagrożeniami i lukami w programie Microsoft Defender ATP.
 • Rozwiązuje problem, w którym kontrola aplikacji Windows Defender nie pozwala na ładowanie plików binarnych innych firm z aplikacji Universal Windows Platform. Błąd zdarzenia CodeIntegrity 3033 pojawia się w następujący sposób: „Integralność kodu ustaliła, że ​​proces () podjął próbę załadowania, która nie spełniała wymagań na poziomie podpisywania w sklepie”.
 • Rozwiązuje problem, który powoduje, że urządzenia mają skrócone nazwy urządzeń, gdy obsługa autopilota automatycznie przypisuje im nazwę.
 • Rozwiązuje problem polegający na tym, że opis produktu Windows Server 2019 był niepoprawny, gdy pytano go przy użyciu slmgr / dlv.
 • Rozwiązuje problem, który powoduje, że klasa Instrumentacji zarządzania Windows (WMI) Win32_PhysicalMemory zgłasza, że 32 GB chipów ma brakujące wartości pojemności.
 • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia kopiowanie i wklejanie złożonych dokumentów (wcześniej obiektów OLE) między aplikacją obsługującą formant RichEdit a innymi aplikacjami.
 • Rozwiązuje problem, który uniemożliwia niektórym grom wykorzystanie możliwości dźwięku przestrzennego.
 • Rozwiązuje problem polegający na tym, że kursor nie jest wyświetlany po wybraniu elementu wprowadzania tekstu za pomocą dotyku.
 • Rozwiązuje problem, który może powodować, że nazwa nieobsługiwanej aplikacji jest wyświetlana jako tekst domyślny, na przykład „ms-resource: nazwa_aplikacji / tekst” w Menu Start po aktualizacji systemu operacyjnego.
 • Rozwiązuje problem, który może uniemożliwiać pojawienie się monitu o osobisty numer identyfikacyjny (PIN) podczas uwierzytelniania w Internet Explorerze.
 • Rozwiązuje problem z pobieraniem plików zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) z niektórych stron internetowych przy użyciu Microsoft Edge i Internet Explorer.
 • Poprawia wrażenia użytkownika i kompatybilność aplikacji, dzięki czemu więcej aplikacji Win32 będzie działać z Windows Mixed Reality.
 • Rozwiązuje problem z żądaniami LdapPermissiveModify, które nie wprowadzają zmian w członkostwie w grupie Active Directory (AD), jeśli klient LDAP korzysta ze składni identyfikatora bezpieczeństwa (SID). W tym scenariuszu usługa Active Directory zwraca status „SUKCES”, nawet jeśli zmiana nie nastąpiła.
 • Rozwiązuje problem, który może uniemożliwiać uruchamianie urządzeń podczas uruchamiania przy użyciu obrazów Preboot Execution Environment (PXE) z Windows Deployment Services (WDS) lub System Center Configuration Manager (SCCM). Błąd brzmi: „Status: 0xc0000001, Informacja: Wymagane urządzenie nie jest podłączone lub nie można uzyskać do niego dostępu”.
 • Rozwiązuje problem, który może uniemożliwić uruchomienie urządzeń lub spowodować ich ponowne uruchomienie, jeśli są podłączone do domeny skonfigurowanej do korzystania z dziedzin MIT Kerberos. Dotyczy to zarówno kontrolerów domeny, jak i członków domeny.
 • Rozwiązuje problem, który może powodować, że następujące elementy przestają odpowiadać: aplikacje wykonane za pomocą Visual Basic 6 (VB6), makra korzystające z Visual Basic for Applications (VBA), skrypty lub aplikacje korzystające z Visual Basic Scripting Edition (VBScript).

Jak zainstalować aktualizację?

Jeśli korzystasz z aktualizacji systemu Windows 10 z maja 2019 r., możesz pobrać te poprawki teraz za pośrednictwem usługi Windows Update, która znajduje się w ustawieniach. Aktualizacje ręczne są również dostępne za pośrednictwem katalogu Microsoft Update. Przy okazji możecie zobaczyć oficjalną długą listę bugów ostatniej aktualizacji.

Źródło: windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.