indyjski procesor

Ciekawe historie z serwisów #2

Artykuły

Każdy sprzęt ma prawo się popsuć. Zazwyczaj szybko trafia on do autoryzowanych lub działających na własną rękę serwisów, gdzie powód usterki nie rzadko wprawia w osłupienie serwisantów.

Przebita bateria

baterie w iphone

Nie jest tajemnicą, że bateria w telefonie może spuchnąć lub w skrajnych wypadkach eksplodować. Oczywiście w przypadku widocznego spuchnięcia baterii należy ją jak najszybciej wymienić. Jest to proste w przypadku akumulatorów wymiennych, problemem może być spuchnięcie akumulatora niewymiennego zamkniętego w urządzeniu z obudową typu unibody. Dawniej zdarzało się, że baterie były niewymienne, choć jednocześnie telefon miał wymienną klapkę i bateria była częściowo widoczna. Rozwiązanie to było wykorzystywane w np. Motorolach Moto G i Moto E. Pewien człowiek dostarczył kiedyś do autoryzowanego serwisu telefon, który po prostu nie działał. Winna okazała się bateria, która miała ślady po spuchnięciu i przebiciu. Właściciel urządzenia wyjaśnił skąd się wzięły – bateria spuchła, a że nie domykała się klapka, to postanowił ją przebić igłą. Co ciekawe operacja udała się – telefon przez jakiś czas jeszcze działał, dało się także domknąć klapkę.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: [Eksperyment] Doprowadziłem do spuchnięcia baterii, dlaczego tak się stało?

Nerwowy kibic

Niektórzy ludzie nie panują nad nerwami i w złości lubią czymś rzucić. W sieci znajdziemy wiele filmów, ukazujących ludzi rzucających telewizorami, choć potrafi oberwać także pilot czy telefon. Do pewnego serwisu trafił telewizor ze zbitą matrycą. Klient zarzekał się, że pęknięcie i ślad uderzenia na środku zrobił się sam podczas oglądania telewizji. Ostatecznie przyznał się – oglądał mecz, drużyna której kibicował przegrała, więc rzucił w stronę telewizora szklaną butelkę po piwie. Warto tu zaznaczyć, że takie przypadki choć rzadkie, to jednak powtarzają się i historii podobnych do powyższej jest więcej.

Gdzie on to kupił?

telefony

Nie jest tajemnicą, że po zakończeniu sprzedaży dowolnego urządzenia zawsze parę sztuk pozostaje w małych sklepach. Trzeba liczyć się z tym, że dane urządzenie po zakończeniu sprzedaży będzie wracało na reklamacje przez jakieś 3 lata. Ciekawie robi się wtedy, gdy na naprawę gwarancyjna wraca urządzenie, którego sprzedaż zakończyła się ponad 5 lat temu. W ten sposób w ramach gwarancji nadal reklamowane są smartfony z Androidem 4.x lub Windows Phone. W przypadku Androida częstym widokiem są także archaiczne tablety. Zapewne wielu pomyśli, że takie sprzęty sprzedawane są za grosze, aby tylko wypchać je z magazynu. Nic z tego. Takie zabytkowe sprzęty w zasadzie nigdy nie są tanie, cena na dowodzie zakupu często jest taka sama jak w dniu premiery. Teraz wyobraźcie sobie, że ktoś kupił za 500 zł budżetowca z 2012 roku i skarży się, że często się zacina lub są problemy z działaniem usług Google. Oczywiście nie zawsze problemy dotyczą oprogramowania, zdarzają się reklamacje na wszystkie inne elementy, o dziwo dosyć rzadko na baterie.

Historie zostały opowiedziane przez pracowników serwisów, którzy chcieli zachować anonimowość.

Zobacz też: Ciekawe historie z serwisów #1


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x