iOS 13.1

Apple testuje iOS 13.1 – nowy system zadebiutuje wcześniej niż zwykle

Artykuły

Jesteśmy na kilka tygodni przed wydaniem iOS 13. Tymczasem Apple już rozpoczęło testy beta iOS 13.1. To niezwykły ruch. Nie przypominam sobie, aby Amerykanie wypuścili oprogramowanie w wersji próbnej, na długo przed debiutem poprzedniej wersji. Pierwsza ważna aktualizacja systemu przyniesie kilka ważnych nowości, których nie zobaczymy w początkowej wersji. Jest bardzo prawdopodobne, że iOS 13.1 zostanie wydany stosunkowo szybko – być może nawet już pod koniec września, razem z nowym iPhone’m Pro.

Zobacz także: iOS 13 – wymagania. Które urządzenia dostaną nowy system Apple?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Co nowego w iOS 13.1?

Kilka z nowych funkcji, które ogłoszono na czerwcowym WWDC nie zostanie opublikowanych w pierwszej wersji oprogramowania. Część z nich wymaga dopracowania i doczeka się debiutu wraz z iOS 13.1. Jakie nowe możliwości zostaną pokazane wraz z pierwszą, dużą aktualizacją? Oto co odkryli testerzy w wersji beta.

Automatyzacja skrótów. To ogromne uaktualnienie aplikacji Skróty w iOS. Automatyzacje umożliwiają automatyczne uruchamianie skrótów po spełnieniu określonych warunków, zamiast wykonywania tego ręcznie. Możemy na przykład odtwarzać playlistę po rozpoczęciu treningu na Apple Watch lub włączyć wszystkie światła po powrocie do domu bez użycia rąk.

Udostępnianie ETA w Mapach. Postępując zgodnie ze wskazówkami w aplikacji Mapy, będziemy mogli udostępnić osobom z naszych kontaktów szacowany czas przybycia. 

Dynamiczne tapety. Wzory oraz kolorystyka dynamicznych tapet zostały mocno poprawione. Wielu użytkowników ucieszy też dostępność na zdecydowanie większej liczbie urządzeń. 

Nowy suwak głośności. W iOS 13 zobaczymy wreszcie zupełnie zmienioną grafikę suwaka głośności. Teoretycznie nie jest to duża zmiana, ale obecne rozwiązanie krytykowane jest przez użytkowników. Odświeżone rozwiązanie pokaże też ikony podłączonych urządzeń, takich jak słuchawki AirPods, Powerbeats Pro czy inteligentny głośnik HomePod.

Ikony HomeKit. W aplikacji Dom pojawią się nowe, bardziej szczegółowe ikony wielu urządzeń działających przez HomeKit.

Inne poprawki. iOS 13.1 wprowadza również wiele innych drobnych poprawek i zmian. Między innymi lepszą obsługę myszy na iPadzie, obsługę kanału alfa dla wideo HEVC, zmiany w dodawaniu czcionek i wiele innych. 

Jak zainstalować iOS 13.1?

Apple testuje nowe wersje oprogramowania wspólnie z deweloperami jak i normalnymi użytkownikami. Osoby z aktywnym kontem programisty muszą odwiedzić stronę developer.apple.com/download na urządzeniu, na którym chcą zainstalować system, a następnie wprowadzić profil beta. Publiczne wersje beta wydawane są zwykle dzień później. Jeżeli chcesz przetestować nowy system iOS 13.1, musisz odwiedzić stronę beta.apple.com. Następnie konieczne jest zarejestrowanie kontem Apple ID oraz pobranie profilu. Kolejnym etapem jest sprawdzenie czy profil jest aktywny. Musimy wejść w Ustawienia, potem Ogólne oraz Profil. Przez ostatnie lata pierwsza duża aktualizacja iOS wydawana była pod koniec października, a jej pierwsze testy rozpoczynały się gdy główny system był już dostępny. Ten rok jest zupełnie inny, dlatego możemy spodziewać się wczesnego debiutu iOS 13.1.

Źródło: Macworld


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x