Nadchodzi Apple TV+. Wszystko, co wiemy nowym graczu na rynku streamingowym

Kacper Kościański Artykuły 2019-08-20

Apple to prawdziwy gigant, marka sama w sobie. Co więcej, jest ona na tyle silna, że czegokolwiek nie wypuści, to i tak się to sprzeda. Gigant z Cupertino zdaje sobie jednak sprawę, że przyszłością jest streaming. To właśnie tam leżą ogromne pieniądze, a na rynku wciąż jest odpowiednio dużo miejsca dla nowych graczy. Oczywiście nowicjusz nie będzie miał łatwo, bo w kategorii wideo mamy już przecież szalenie popularnego Netflixa, HBO GO czy chociażby Amazon Prime. Niemniej jednak Apple postanowiło spróbować swoich sił w starciu z m.in. wyżej wymienionymi branżowymi gigantami. Serwis streamingowy z filmami i serialami od Apple nadchodzi. Oto wszystko, co o nim wiemy.

Apple TV+ ma ogromną szansę na sukces

Apple tv+

Apple TV+ będzie serwisem streamingowym, w którego ofercie znajdziemy filmy i seriale. Rzecz jasna będzie to konkurencja dla Netflixa, HBO GO i tym podobnym. Nie da się ukryć, że Apple zdecydowanie poważnie podchodzi do swojego nowego przedsięwzięcia. Wskazują na to choćby ogromne inwestycje, jakie firma zamierza poczynić, by przyciągnąć użytkowników do swojej usługi. Najnowsze doniesienia mówią, że gigant z Cupertino zamierza przeznaczyć aż 6 miliardów dolarów na autorskie produkcje – filmy i seriale. Co ciekawe, raport z 2017 roku mówił o zaledwie miliardzie dolarów, a więc firma musiała zrozumieć, że to zbyt mało, by utrzeć nosa konkurencji, która ma już na rynku ugruntowaną pozycję.

Jedną z ekskluzywnych produkcji, jaka zadebiutuje na Apple TV+ w momencie jego premiery jest The Morning Show. Zwiastun serialu możecie obejrzeć powyżej. Apple zdecydowanie nie szczędzi grosza, bo koszt wyprodukowania jednego odcinka jest podobno wyższy nawet od pojedynczego epizodu Gry o Tron. A dla przypomnienia, koszt jednego odcinka w ostatnim sezonie Gry o Tron przekraczał 15 milionów dolarów.

Zobacz także: Przenośny Xbox niczym Nintendo Switch to konsola, jakiej potrzebujemy

Oczywiście budżet Apple wynoszący 6 miliardów dolarów to znacznie mniej, niż na ten rok zamierza przeznaczyć Netflix. Niemniej jednak ten drugi jest już na rynku od bardzo dawna, a serwis Apple dopiero startuje – powinno to więc wystarczyć na solidny początek. Co więcej, podobno wielu producentów bardziej skłania się ku pracy dla Apple TV+ z uwagi na sposób konstruowania umów przez Apple. Netflix płaci twórcom przez kilka lat, natomiast gigant z Cupertino wystawia czeki wcześniej, po przekroczeniu konkretnych kamieni milowych. Przyszłość serwisu streamingowego Apple zapowiada się więc ciekawie.

Apple TV+ – data premiery i cena

Premiera Apple TV+ planowana jest na jesień, a konkretniej listopad tego roku. Jeśli zaś chodzi o cenę abonamentu, to ta najprawdopodobniej będzie całkiem wygórowana. Otóż za miesiąc subskrypcji Apple TV+ najprawdopodobniej będziemy musieli zapłacić 9,99 dolarów (ok. 40 zł). Cena w Polsce powinna więc wynosić odpowiednio 39,99 zł. Niestety nie wiadomo, czy Apple TV+ podąży śladem Netflixa i zaoferuje kilka pakietów do wyboru, lecz na chwilę obecną nic na to nie wskazuje. Liczba osób, która będzie można korzystać z jednego konta także pozostaje zagadką.

Podsumowanie

Apple TV+ zapowiada się bardzo ciekawie i ma szansę na odniesienie ogromnego, światowego sukcesu. Ciężko jednak powiedzieć, czy serwis ten utrzyma się w naszym kraju, gdzie praktycznie istnieje tylko Netflix i HBO GO. Jeśli jednak cena za miesiąc rzeczywiście będzie oscylowała w granicach 40 zł, a przy tym nie będzie można dzielić kont, to szczerze mówiąc nie widzę Apple TV+ w Polsce. A Wy czego oczekujecie od tej usługi? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: 9to5Mac, phonearena


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x