jak oglądać mecze w telefonie stadion

Jak oglądać mecze w telefonie live — za darmo

Artykuły

„Jak oglądać mecze w telefonie” to jedna z najpopularniejszych fraz w polskim internecie podczas ważnych, sportowych eventów. Niedawno polscy siatkarze wywalczyli sobie awans do Igrzysk Olimpijskich. Zbliżają się kolejne istotne, z punktu widzenia polskiego kibica, wydarzenia sportowe. Warto podczas ich trwania zaopatrzyć się w wymagany pakiet usługowy, odpowiedni dekoder lub po prostu mieć dostęp do telewizora.

Bywa jednak, że mecz zmuszeni jesteśmy oglądać w biegu, gdy jedyną opcją kibicowania biało-czerwonym jest telefon. Sprawdźcie, jakie są legalne i półlegalne sposoby na oglądanie meczów w telefonie live.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jak oglądać mecze w telefonie przez aplikacje

jak oglądać mecze w telefonie w aplikacji

Na całe szczęście istnieje już parę oficjalnych, legalnych aplikacji do oglądania telewizji w telefonie. Często takie apki wystarczą, jeśli transmisja odbywa się na jednym z ogólnodostępnych kanałów, a nam po prostu brakuje dostępu do telewizora. Przestrzegam też w tym miejscu przed korzystaniem z „lewych” aplikacji. To niezbyt bezpieczna opcja, biorąc pod uwagę uprawienia, jakimi obdarzamy je podczas instalacji.

Zobacz też: Produkt niezgodny z opisem — co robić?

Mało by rzec, że poza masą reklam będą nam chciały na telefon ściągać bloatware i kolejne, niepotrzebne megabajty cache. Często takie aplikacje to wylęgarnia wirusów i natrętnych okienek zachęcających nas do rejestracji w jakimś portalu. W przypadku podania takiej aplikacji naszych danych, czy nie daj Boże danych karty kredytowej, możemy wpaść w poważne problemy.

WP Pilot

WP Pilot Telewizja Online

Kiedyś bardzo popularną aplikacją do oglądania telewizji na telefonie był Videostar. Większość programów odtwarzanych za jego pomocą była dostarczana przez użytkowników. Przez co program nie był do końca legalną, bezpieczną opcją do oglądania filmów. Aplikację jednak wykupiło WP i uczyniło z niej WP Pilota — pierwszą w Polsce, legalną, darmową platformę streamingową TV. W ofercie znajdziemy programy z ogólnopolskiej listy DVB-T, chociaż nie brakuje także kanałów dodatkowo płątnych.

Dlatego też, jeżeli któraś telewizja ogólnodostępna (TVP, Polsat) transmituje swój mecz w telewizji, bez problemu WP Pilot będzie do oglądania meczu wystarczający. Trzeba tylko założyć konto w serwisie lub zalogować się na pocztę WP. Po obejrzeniu 30 sekund reklam aplikacja rozpocznie transmisję. Bez w razie silnej chęci oglądania innych kanałów TV, istnieje opcja zakupu odpowiedniego pakietu na 4 lub 30 dni.

TVP Sport

TVP Sport transmisje live

Od momentu przejścia TVP Sport na ogólnodostępny multipleks, również użytkownicy telefonów komórkowych mogą oglądać TVP Sport za darmo. W ofercie aplikacji są nie tylko mecze z polskim komentarzem. Bywa, że dostępne są również transmisje meczów w innych językach.

Zobacz też: Czy istnieje konkurencja dla Google Play? – Aptoide

Dlatego też posiadanie aplikacji TVP Sport w telefonie zapewnia nam możliwość obejrzenia wszystkich transmitowanych przez TVP meczów. Jeżeli w aplikacji brakuje pożądanego przez nas wydarzenia sportowego, oznaczać to będzie, że TVP nie wykupiło praw do transmitowania danego wydarzenia.

Jak oglądać mecze w telefonie przez przeglądarkę

jak oglądać mecze w telefonie w przeglądarce chrome

Jeżeli nie odnajdziemy interesującej nas propozycji w powyższych aplikacjach lub nie chcemy płacić za transmisję, pozostają nam serwisy online. Najczęściej są to witryny, w których wstawiane są transmisje od prywatnych dostawców, nielegalnie.

Artykuł nie służy do tego, aby podrzucić Wam parę takich serwisów. Ich znalezienie nie jest jednak problemem. Najczęściej wystarczy wpisać w Google takie frazy jak: „mecze online”, „meczyki live”, „transmisje tv”. Nie istnieje zresztą jedna pula serwisów transmitujących mecze, ponieważ strony z taką treścią często spadają. W ich miejsce oczywiście powstają nowe, dlatego trzeba ich szukać na bieżąco.

Jeżeli ktoś decyduje się na oglądanie takich transmisji w telefonie, radzę zaopatrzyć się w dobrego blockera reklam. Obecnie najbardziej popularnymi aplikacjami są AdGuard, AdAway i Blokada. Pisaliśmy także o tym, jak blokować reklamy bez instalacji aplikacji, modyfikując DNS w telefonie.

Legalność oglądania meczy online

bezpieczeństwo
credit card data security

Użytkownicy, którzy udostępniają mecze w sieci, nie robią tego w sposób legalny. Naruszają w ten sposób szereg umów i narażają się na kary finansowe. Jednak ich odtwarzanie, w świetle polskiego prawa, nie podlega pod żadne zakazy. Winę za kradzież transmisji ponosi jedynie upubliczniający, a nie odbiorca.

Dlatego też, chociaż nie jest to uczciwa droga, odtwarzanie meczów live w telefonie jest legalne. Jeżeli jednak mamy możliwość obejrzeć mecz przez oficjalną aplikację albo nie żal nam wydać paru złotych na kanał — zróbmy to. Na pewno jakość transmisji będzie lepsza, a nam całe widowisko sportowe będzie się oglądało o wiele przyjemniej.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x