Allegro Lokalnie

OLX będzie miał konkurencję. Poznajcie Allegro Lokalnie, nowy portal ogłoszeniowy

Artykuły

Obecnie największym i najpopularniejszym portalem ogłoszeniowym w naszym kraju jest OLX. Codziennie trafiają na niego tysiące ofert sprzedaży, a chętnych do zrobienia zakupów nie brakuje. Osobiście jednak z OLX korzystam już coraz mniej, bo portal ma wiele wad. Największą z nich są oczywiście oszuści, których każdego dnia przybywa jak grzybów po deszczu i nie trudno się na nich nadziać. Niestety, ale portal nie radzi sobie z ich wyplewianiem. Na szczęście jednak wkrótce pojawi się nowy serwis ogłoszeniowy, który może coś w tej kwestii zmienić. Poznajcie Allegro Lokalnie.

Allegro Lokalnie, czyli konkurencja dla OLX

Allegro Lokalnie

Aby cokolwiek napisać o Allegro Lokalnie jako konkurencji dla OLX, trzeba najpierw przypomnieć kilka faktów. Zapewne wielu z Was kojarzy OLX i Allegro jako jedną firmę. Owszem, Grupa Allegro należała niegdyś do Naspers, czyli obecnego właściciela OLX, jednak pod koniec 2017 roku Allegro się od niego uniezależniło. OLX z kolei wywodzi się z portalu Tablica.pl, którego stworzyło Allegro. Naspers z czasem go wykupiło i przemianowało na OLX. Mówiąc krótko: aktualnie Allegro nie ma nic wspólnego z OLX, więc jak najbardziej może z nim konkurować, co oczywiście zamierza zrobić. Firma ogłosiła, że już wkrótce, a dokładnie 16 września ruszy ze swoim nowym projektem o wdzięcznej nazwie Allegro Lokalnie. Będzie to portal ogłoszeniowy działający na zasadzie takiej jak OLX, jednak z kilkoma nowościami i różnicami. Pierwszą i zapewne dla wielu najważniejszą różnicą jest fakt, iż wystawianie ogłoszeń na Allegro Lokalnie będzie w pełni darmowe. Osobiście jednak nie skupiałbym się zbyt na tym aspekcie, bo niegdyś na OLX także można było umieszczać swoje oferty całkowicie za darmo. Zmieniło się to dopiero z czasem.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Samsung pracuje nad smartfonem z grafenową baterią. Zapowiada się rewolucja

Allegro Lokalnie nastawione będzie na osoby prywatne. Jak sama nazwa wskazuje, serwis będzie się skupiał na ofertach lokalnych z odbiorem osobistym, jednak oczywiście tak jak w przypadku OLX, użytkownicy będą mogli dogadać się między sobą na wysyłkę. Na tym polu Allegro Lokalnie zaoferuje kilka nowości. Pierwszą z nich będzie będzie możliwość negocjacji ceny, ale nie przez wiadomości tak jak na OLX, a przez specjalne narzędzie. Co szczególnie ciekawe, nowy gracz zaoferuje także możliwość rezerwacji przedmiotu. Prócz tego portal zostanie wyposażony oczywiście w standardowe funkcje takie jak choćby możliwość wysyłania wiadomości do sprzedających. Samo wystawianie przedmiotów będzie w pełni darmowe, jednak pojawi się także możliwość płatna, która zezwoli na dodanie funkcji licytacji lub „kup teraz” oraz dodatkowo umieści naszą ofertę w odpowiedniej kategorii na Allegro, gdzie funkcjonuje Program Ochrony Kupujących. Będzie to zdecydowanie lepsza opcja dla osób, które boją się oszustów. Na tym polu Allegro Lokalnie naprawdę może utrzeć nosa OLX-owi.

Podsumowanie

Allegro Lokalnie zadebiutuje 16 września. Na stronie projektu widnieje specjalny licznik, który odlicza dni do premiery. Ogłoszenia będzie można wystawiać zarówno przez dedykowaną aplikację oraz stronę internetową, a całość ma trwać mniej niż minutę. Osobiście trzymam kciuki za nowy projekt Allegro i mam szczerą nadzieję, że uda mu się zdobyć odpowiednią popularność. Będziecie korzystać?

Źródło: Allegro


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x