Rynek smartwatchy 1Q 2020

Urządzenia noszone Apple są hitem. Wkrótce mogą przegonić m.in. komputery Mac i iPady

Artykuły

Urządzenia do noszenia, czyli tzw. wearables cieszą się coraz większą popularnością. No, przynajmniej te, za które odpowiada Apple. Choć wiele osób nie wierzyło w sukces dajmy na to smartwatchy, tak najnowszy raport pokazuje, że w przypadku giganta z Cupertino segment ten ma się coraz lepiej. Tak dobrze, że wkrótce może przegonić komputery Mac i iPady. A to będzie nie lada wydarzenie.

Urządzenia noszone od Apple są hitem

apple airpods 2019 2 nowosci roznice

Zacznijmy od tego, że aktualnie w skład segmentu urządzeń noszonych Apple wchodzą tylko smartwatche Watch i bezprzewodowe słuchawki Airpods. Choć oferta jest bardzo skromna, tak odpowiada ona za sporą część przychodów firmy. Above Avalon przygotowało bardzo ciekawy raport, w którym przewiduje, że do końca 2020 roku urządzenia noszone od Apple przegonią komputery Mac i iPady pod względem generowanych przychodów. Mimo że Apple nie ujawnia publicznie swoich danych dotyczących sprzedaży w kategorii urządzeń do noszenia, firma Avlon oszacowała to na podstawie modelu finansowego giganta z Cupertino i ogólnych danych dotyczących sprzedaży.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz także: Statystyki YouTube. Liczba użytkowników, najpopularniejszy film i inne

Według Neila Cybarta, Apple przekroczyło próg 70 milionów sprzedanych urządzeń do noszenia w rok. Co jeszcze ciekawsze, segment ten rok do roku rośnie o 55-60%. Pod względem ogólnej sprzedaży jednostkowej aktualnie jeden na pięć sprzedanych produktów Apple należy do segmentu wearables. Warto wspomnieć, że wzrost sprzedaży samych tylko AirPodsów szacowany jest na około 80% rok do roku. Apple wiedzie się świetnie, tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że firma zarabia jeszcze więcej dzięki podwyżkom cen sprzętu z opisywanej kategorii.

Above Avalon raport Apple

Powyżej możecie zobaczyć przygotowany przez Above Avalon wykres dotyczący sprzedaży poszczególnych urządzeń Apple. Widzimy tu zauważalny wzrost zainteresowania klientów sprzętami do noszenia – każdego roku sprzedaje się ich więcej. Przyglądając się zmianom w przychodach Apple pomiędzy trzecim kwartałem 2018 a 2019 rokiem, analitycy szacują, że obecnie wearables plasują się tuż za sektorem usług i osiągają rocznie 1,2 miliarda dolarów przychodów. W dalszej części raportu pojawiają się przewidywania mówiące o tym, że Apple będzie cały czas zwiększać swoją dominację w kategorii urządzeń do noszenia. Jeśli pójdzie tak dalej, to do końca 2020 roku wearables Apple rzeczywiście powinny pobić komputery Mac i iPady razem wzięte. Pod względem osiąganych przychodów, rzecz jasna.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że Apple jest niekwestionowanym liderem w branży urządzeń noszonych. Zarówno jego smartwatche jak i słuchawki bezprzewodowe sprzedają się na pniu, czego dowodzą powyższe dane. Przegonienie komputerów Mac i iPady przez wspomniany segment wydaje się jak najbardziej realne i bardzo prawdopodobne. Chociażby dlatego, że zarówno Apple Watche i AirPodsy są o wiele tańsze niż dowolny Macbook czy iPad, w rezultacie czego sprzedaje się ich znacznie więcej, bo więcej osób może sobie na nie pozwolić. Apple naprawdę nie ma na co narzekać – niemal wszystko czego firma się dotknie, zamienia w złoto. A Wy korzystacie z jakichś urządzeń noszonych tej firmy? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x