unihertz titan

Unihertz Titan pokazuje, że wciąż chcemy smartfonów z fizyczną klawiaturą

Artykuły

W dzisiejszych czasach znaleźć smartfon z fizyczną klawiaturą to jak szukanie igły w stogu siana. Niemal każdy producent porzucił już wspomniane rozwiązanie na rzecz klawiatury dotykowej, co oczywiście było naturalną drogą rozwoju. Są na świecie jednak osoby, które wciąż wolą przytoczoną w pierwszym zdaniu wersje. Jest to zdecydowana mniejszość, jednak zdanie „nikt nie chce już smartfonów z fizyczną klawiaturą” po prostu nie jest prawdziwe. Wcale nie mówię tu tylko o starszych ludziach, bo wśród tych młodszych też znajdziemy takich, którzy opowiadają się za znanym sprzed lat rozwiązaniem. Na przeciw wychodzi im Unihertz ze swoim smartfonem Titan, który na Kickstarterze okazał się ogromnym sukcesem.

Unihertz Titan, czyli dowód na to, że wciąż chcemy smartfonów z fizyczną klawiaturą

Unihertz Titan

Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć jak prezentuje się tytułowy smartfon. Pisał o nim jakiś czas temu Łukasz, jednak wtedy nie osiągnął on jeszcze tak dużego sukcesu na Kickstarterze, czyli platformie crowdfundingowej, na której użytkownicy pomagają wcielać ciekawe pomysły w życie. Aby smartfon trafił do produkcji, jego twórcy potrzebowali 100 tysięcy dolarów – taki też próg ustawiono na Kickstarterze. Na chwilę obecną pomysł zebrał już niemal 700 tysięcy dolarów od 2772 wspierających, a do końca kampanii pozostało jeszcze 17 dni. Przekroczenie miliona jest tu jak najbardziej realne. Całość doskonale pokazuje, że na rynku wciąż jest miejsce dla tego typu urządzeń. Unihertz Titan będzie smartfonem przeznaczonym dla trzech grup odbiorców – pracujących profesjonalistów, entuzjastów outdooru i miłośników fizycznych klawiatur. Sprzęt jest reklamowany jako „niezniszczalny” z uwagi na swoją pancerną konstrukcję, więc nada świetnie np. dla osób pracujących na budowie.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Unihertz Titan – specyfikacja i cena

Unihertz Titan

Specyfikacja opisywanego urządzenia prezentuje się bardzo ciekawie. Zresztą, zobaczcie sami:

 • Ekran o przekątnej 4,5 cala (rozdzielczość 1430 x 1438px)
 • Ośmiordzeniowy procesor 2Ghz (prawdopodobnie Snapdragon 835)
 • 6 GB RAM
 • 128 GB pamięci wbudowanej
 • Tylna kamera 16 Mpix
 • Przednia kamera 8 Mpix
 • Bateria 6000 mAh z bezprzewodowym ładowaniem
 • USB C
 • NFC
 • IP67
 • Android 9 Pie
 • Czytnik linii papilarnych
 • Odblokowywanie twarzą
 • Bluetooth 4.1
 • Waga 303g

Wnętrze Titana wygląda bardzo dobrze. Znajdziemy w nim wiele rozwiązań znanych z popularnych, o wiele droższych urządzeń, a wszystko to w niewygórowanej cenie. A skoro już o cenie mowa, to należy wspomnieć, że jeśli wesprzecie projekt na Kickstarterze za minimum 239 dolarów (ok. 925 zł), to w zamian otrzymacie wspomniany smartfon. Będzie to oszczędność równa 120 dolarom (ok. 465 zł) w porównaniu do ceny, za którą będzie można kupić Titana w dniu jego premiery. Pierwsze egzemplarze powinny zacząć docierać do odbiorców już w grudniu bieżącego roku. Uważam, że jest to bardzo uczciwa oferta.

Zobacz także: Huawei zaprezentował EMUI 10. Poznaj wszystkie nowości!

Podsumowanie

Unihertz Titan to świetny przykład na to, że smartfony z fizyczną klawiaturą, a na dodatek odporne na wszystko, wciąż mają wzięcie. Problem w tym, że najpopularniejsze firmy się po prostu nimi nie interesują, bo mimo wszystko jest to niewielka grupa odbiorców, przez co zarobki też nie będą kolosalne. Na szczęście są także mniejsi producenci tacy jak Unihertz, którzy ową lukę wypełniają, nie starając się przy tym dotrzeć do wszystkich. Moim zdaniem Titan zapowiada się fenomenalnie. A Waszym?

Źródło: Kickstarter


  Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
  x