Facebook to obecnie największy i najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Firma Marka Zuckerberga nieustannie się rozwija i wprowadza nowe rozwiązania. Nie tak dawno temu pisaliśmy o „kryptowalucie” Facebooka, a dziś mamy informacje o nowej karcie, która znajdzie się na opisywanym portalu. Pozwoli Ci ona być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami.

Facebook, czyli wszystko czego potrzebujesz

jak zagrozić facebookowi

Bardzo ciekawą, nową kartą, którą Facebook dodał ponad rok temu jest Marketplace. W zakładce tej działa swoisty pchli targ, na którym użytkownicy mogą wystawiać ogłoszenia sprzedaży. Działa to całkiem sprawnie, a osób chętnych do wystawiania ogłoszeń nie brakuje – tak samo jak tych, którzy chętni są coś kupić. Co prawda w naszym kraju w kategorii ogłoszeń internetowych wciąż króluje OLX, jednak market Facebooka cały czas zyskuje na popularności. Prawdopodobnie dlatego, że jest całkowicie darmowy. W sierpniu 2018 roku na całym świecie zadebiutowała zakładka Watch, w której można oglądać filmy publikowane przez użytkowników. Tak samo jak w przypadku Marketplace, wszystko działa tu bardzo fajnie. Proponowane firmy są dobierane na podstawie naszych zainteresowań, przez co ciekawe materiały przychodzą do nas same. Biorąc pod uwagę wprowadzane nowości, nie sposób uniknąć wrażenia, że Facebook chce, by jego aplikacja była jedyną, której potrzebujemy. Mamy już przecież m.in. portal społecznościowy, komunikator, ogłoszenia i telewizję. A wszystko to w jednej apce. Gigant nie zamierza jednak na tym poprzestać i już pracuje nad wdrożeniem kolejnej zakładki, która rzeczywiście może sprawić, że Facebook stanie się dla wielu osób aplikacją numer 1.

Nowa karta na Facebooku

Jak już wspomniałem wyżej, Facebook wkrótce wprowadzi do swojej aplikacji kolejną kartę. Będą nią Wiadomości. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tam najnowsze informacje. Najprawdopodobniej podobnie jak w przypadku Facebook Watch, treści będą dobierane na podstawie naszych zainteresowań. Gigant podobno skontaktował się już z popularnymi, amerykańskimi wydawcami, takimi jak ABC News, The Washington Post i Bloomberg oferując im nawet 3 miliony dolarów rocznie za licencjonowanie nagłówków i podglądów artykułów w swojej aplikacji. Co ważne, wydawcy podobno mają mieć dużo do gadania w kwestii tego, jak ich treści będą się prezentować w karcie Wiadomości i ile będzie można przeczytać w aplikacji Facebooka. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak Facebook zamierza zabrać się za całe przedsięwzięcie w innych krajach, jednak najprawdopodobniej będzie podpisywał umowy także z portalami spoza Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Ogromne zmiany w bankowości elektronicznej i mobilnej już od września. Przeczytaj, aby uniknąć zaskoczenia

Nowa zakładka ma zadebiutować już jesienią tego roku. Dokładna data nie jest znana. Niestety ciężko powiedzieć, czy Wiadomości zadebiutują na początku tylko w Stanach Zjednoczonych, czy może od razu na całym świecie. Bardziej prawdopodobna wydaje się jednak pierwsza opcja.

Podsumowanie

Osobiście uważam, że karta, nad którą pracuje obecnie Facebook to naprawdę fajna sprawa. Sama aplikacja na pewno urośnie, co może się wielu osobom nie spodobać, ale w ogólnym rozrachunku zalety tego rozwiązania powinny przeskoczyć jego wady. Nowa zakładka z pewnością ułatwi wielu osobom dostęp do informacji oraz zaoszczędzi im czasu, który potencjalnie mogliby spędzić na ich szukaniu w internecie. Jeśli dostępne wiadomości będą w pełni rzetelne i wysokiej jakości, to jestem jak najbardziej na tak. A Wy?

Źródło: własne, phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.