youtube ipad

Oto rozszerzenie do przeglądarki, które załatwia problem clickbaitów na YouTube

Artykuły

YouTube to świetny portal, na którym każdego dnia pojawiają się setki tysięcy nowych filmików. Niektóre są bardzo ciekawe, a na dodatek bardzo przyjemnie się je ogląda. Niestety na portalu od giganta z Mountain View znajdziemy też wysyp treści niebywale niskiej jakości, które na dodatek często są tzw. clickbaitem. Dla osób nieobeznanych w internetowej terminologii, clickbait to (tu cytat z Wikipedii) „zjawisko internetowe polegające na przyciąganiu uwagi za pomocą tytułów bądź miniaturek, które przesadnie wyolbrzymiają faktyczną treść i/lub znaczenie artykułu”. Treści na YouTube, które są wspomnianym clickbaitem pojawiają się jak grzyby po deszczu. Problem jest zauważalny, jednak na szczęście powstało rozszerzenie do przeglądarki, które w znacznym stopniu go zmniejsza.

Pedofilia YouTube system komentarzy

KTOŚ ZROBIŁ COŚ *SZOK* – ile razy widziałem tytuł na YouTube w tym stylu. Nie dość, że tytuły tego typu są straszliwie głupie (tak samo jak filmiki), tak mało kiedy pokrywają się one z rzeczywistością. Do tego wszystkiego należy dołożyć jeszcze kiczowatą miniaturkę, na której znajdziemy coś, co ma przyciągnąć uwagę widza i przekonać go do kliknięcia w wideo. Na szczęście ktoś wpadł na świetny pomysł i stworzył rozszerzenie, które robi z YouTube’a lepsze miejsce. Mowa tu konkretnie o wtyczce Clickbait Remover for YouTube, której największą wadą dla mnie jest to, że nie działa na Firefoxie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Call of Duty: Modern Warfare będzie hitem. Oto wszystko, co wiemy o nadchodzącej grze Infinity Ward

Rozszerzenie działa w bardzo prosty, aczkolwiek sprytny sposób. Po zainstalowaniu go we wspomnianej przeglądarce, przeglądanie YouTube’a staje się o wiele przyjemniejsze. Bez wątpienia najlepszą funkcja wtyczki jest usuwanie miniaturek ustawionych przez twórców i podmienianie ich na faktyczny kadr z filmu – z początku, środka lub końca (w zależności od naszych ustawień). W temacie możliwości rozszerzenia należy jeszcze wspomnieć, że daje nam ono wybór co do tego, jakimi literami mają być zapisywane tytuły. Clickbaity zwykle charakteryzują się tytułami zapisanymi wielkimi literami, jednak dzięki Clickbait Remover for YouTube możemy to zmienić. Wtyczka bowiem pozwala nam zmodyfikować tytuły na zapisywane z małych liter lub zgodnie z zasadami gramatyki, pozostawiając wielkie litery tylko na początku zdań. Dzięki temu możemy już wstępnie ocenić jakość publikowanego materiału, oszczędzając sobie potencjalnie zmarnowanego czasu.

Clickbait Remover for YouTube – gdzie pobrać?

Opisywane rozszerzenie możecie pobrać prosto z Chrome Web Store, do czego Was serdecznie zachęcam. Clickbait Remover for YouTube znajdziecie tutaj. Jeśli macie dość marnych, niekiedy żenujących clickbaitów, to bez wątpienia jest to rozszerzenie dla Was. Oczywiście wtyczka jest całkowicie darmowa. Ktoś się skusi?

Komentarze, że rozszerzenie to powinno działać także na naszym portalu za 3, 2, 1…


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x