Dla Huaweia ten rok jest pełen wrażeń. Jakiś czas temu firma otrzymała zakaz współpracy z amerykańskimi firmami, w tym z Google, które jest odpowiedzialne za Androida. Niedługo później zakaz ten został zniesiony, jednak Huawei wciąż wydaje się pracować nad planem B, a mianowicie nad swoim własnym systemem operacyjnym. Choć Android dla Chińskiej firmy wciąż pozostaje numerem jeden, to HongMeng nie wypadł z gry, co potwierdzają doniesienia, że pierwsze urządzenie z tym systemem ma się ukazać już za całkiem niedługo.

Pierwsze urządzenia Huaweia z systemem HongMeng ma się pojawić już wkrótce

Hongmeng

Huawei jest doskonale świadomy tego, że w każdej chwili może ponownie stracić dostęp do usług m.in. Google. Firma świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że oczywiście w takim wypadku nie może pozostać z niczym. Dlatego właśnie cały czas trwają prace nad HongMengiem, autorskim systemem giganta. Dotychczas niejasne było, kiedy na rynek trafi pierwsze urządzenie z nim na pokładzie. Najnowsze doniesienia zdradzają jednak prawdopodobny okres, w którym możemy się spodziewać sprzętu z HongMengiem.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Chiński Global Times informuje, że Huawei cały czas testuje system HongMeng i przedstawi go na swojej konferencji, która odbędzie się już za kilka dni, a dokładnie 9 sierpnia w Dongguan. Informacje z tego samego źródła mówią jednocześnie, że pierwsze urządzenia Huaweia z HongMengiem ukaże się w czwartym kwartale bieżącego roku. Co więcej, ma ono zostać wycenione na 2000 yuanów, co przekłada się na ok. 1102 zł. Co ciekawe, najprawdopodobniej nie będzie to smartfon, a inteligentny zestaw telewizyjny. Ma on zostać pokazany 10 sierpnia tego roku.

HongMeng – szczegóły

Źródło, na której powołuje się Global Times donosi także, że Huawei sprawdza obecnie kompatybilność HongMenga z Androidowymi aplikacjami. Co więcej, wspomniane źródło podaje dodatkowo, że HongMeng został wyposażony w zaawansowane funkcje kryptograficzne, które zapewniają lepszą ochronę danych osobowych i prywatności użytkowników niż system giganta z Mountain View. HongMeng, podobnie jak FuschiaOS, opracowywana obecnie przez Google, wykorzystuje mikrojądro. Rzekomo ułatwia to korzystanie z funkcji AI i pozwoli HongMengowi rozprzestrzenić się na wiele platform. Na sam koniec warto dodać, że Huawei stara się przekonać jak najwięcej firm, by te pisały aplikacje na jego nowy system.

Zobacz także: Samsung Galaxy Tab S6 naprawdę jest potężny, co udowadnia jego pamięć

Podsumowanie

Gołym okiem widać, że Huawei traktuje swój system naprawdę poważnie. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż firma ma świadomość, że Donald Trump w jednej chwili może nałożyć na nią ponowny zakaz. Biorąc to pod uwagę, prace nad HongMengiem są naprawdę mądrym posunięciem. Warto zaznaczyć, że powyższe informacje są tylko przeciekiem, który wcale nie musi okazać się prawdziwy. Jest jednak bardzo duża szansa, że wszystko to potwierdzi się w rzeczywistości. A Wy czego oczekujecie od HongMenga? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: phonearena

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.