Mobilna rozrywka rozwinęła się już do tego stopnia, że wielu osobom wystarczy tylko smartfon, by móc odprężyć się przy ulubionych grach. Aktualnie najwięcej tytułów powstaje właśnie na systemy mobilne. Komputery, konsole zostają w domu, a smartfon zawsze ma się przy sobie. Dodając gamepada, można zrobić ze smartfona niezłą, przenośną konsolę do gier. Jest to w ostatnim czasie coraz częściej spotykane rozwiązanie. Szczególnie przydatne dla osób, które często podróżują. Sporo osób woli dokupić sobie pada, którego można łatwo sparować i połączyć ze smartfonem niż kupować osobną, przenośną konsolę do gier. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem gamepada do swojego smartfona, to ten artykuł jest dla Was. Pokażę Wam, moim zdaniem najlepsze gamepady do smartfonów, w różnych przedziałach cenowych, żeby każdy znalazł coś dla siebie.

Najlepsze gamepady do smartfonów – Razer Raiju Mobile

Najlepsze gamepady do smartfonów - Razer Raiju Mobile

Na początek coś z górnej półki. I zapewne przeznaczone tylko dla fanatyków. Dlaczego? Gamepad od Razera kosztuje prawie 600 zł! Tyle pieniędzy za pada do gier? Możliwe, że to za dużo jak na taki sprzęt, ale trzeba powiedzieć sobie szczerze, że Razer nigdy nie oferował niskich cen. Jeżeli ktoś nie patrzy na pieniądze, a chce mieć gamepad do smartfona, który jest kompletny, bo oferuje wszystko, czego chciałoby się oczekiwać od tego typu urządzenia, to zakup będzie w 100% uzasadniony. Bardzo dobre , wysokiej jakości wykonanie, kompatybilność z wieloma tytułami na Androida, klips do umocowania telefonu, wygoda, ergonomia przycisków to wszystko składa się na Raiju Mobile. Pełną specyfikację możecie zobaczyć na stronie producenta.

Najlepsze gamepady do smartfonów – 8Bitdo SF30/SN30 Pro

Najlepsze gamepady do smartfonów

Wracamy na ziemię, jeżeli chodzi o ceny. 8Bitdo SF30 Pro dostaniemy za około 150 zł. Jest to gratka dla fanów Pegasusa i konsoli Nintendo, ponieważ jego konstrukcja jest mocno wzorowana na kontrolerze SNES-a. To taki gamepad o wyglądzie retro z nowoczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Dodane są tu oczywiście gałki analogowe, bluetooth, wsparcie wielu platform (Android, Windows, MacOS, a nawet Nintento Switch) oraz wibracje. Uchwyt do smartfona jest niestety sprzedawany jako osobne akcesorium. Całość jest bardzo dobrze wykonana, a gamepad nie należy do największych. Jest mniejszy od większości smartfonów. Idealnie więc nadaje się do podróżowania. Pełną specyfikację możecie zobaczyć na stronie producenta.

Zobacz też: Emulator Nintendo Switch na Androida? To wręcz genialne

Najlepsze gamepady do smartfonów – GameSir G4S

Najlepsze gamepady do smartfonów

Chyba najlepszy gamepad do 200 zł. GameSir G4S to bardzo dobry kontroler, który przede wszystkim oferuje wysoką dokładność i wydajność, świetną ergonomię, znane ustawienie przycisków, ciekawy wygląd oraz dobrą kompatybilność z wieloma tytułami, nawet bez ręcznego mapowania. Uchwyt został pokryty gumą, aby zapewnić wygodę podczas długich sesji gamingowych. Środkowa część składa się w uchwyt, na którym możemy zamocować swój smartfon. Oczywiście łączy się po bluetooth, w dodatku posiada dongle USB bluetooth pod uchwytem, gdybyśmy chcieli połączyć się z urządzeniem, które bluetooth standardowo nie posiada. Naturalnie, połączenie USB też wchodzi w grę. Całość wygląda i sprawuje się bardzo dobrze. Pełną specyfikację możecie zobaczyć na stronie producenta.

Najlepsze gamepady do smartfonów – Thrustmaster Score-A

Thrustmaster Score-A

Thrustmaster Score-A to również ciekawa propozycja. Za około 150 zł otrzymujemy gamepada, który nie oferuje może wielu bajerów i świetnego wyglądu. Oferuje za to solidne wykonanie, bardzo dobrą kompatybilność (PC, Android 3.0+, ponad 200 gier) oraz pełną kontrolę nad konfiguracją kontrolera. Wszystkie przyciski możemy ręcznie zmapować. Daje nam to możliwość zagrania praktycznie w każdy tytuł, nawet taki który był przeznaczony tylko do obsługi dotykiem. Trzy baterie AAA pozwalają na, mniej więcej 50 godzin grania, co jest świetnym wynikiem. Jeśli nie chcemy często ładować urządzenia, to takie rozwiązanie jest idealne. Największą wadą tego gamepada jest to, że nie posiada wbudowanego uchwytu do smartfona, więc trzeba byłoby się w niego dodatkowo zaopatrzyć. Przez brak uchwytu mobilność kontrolera znacznie spada. Pełną specyfikację możecie zobaczyć na stronie producenta

Zajrzyj również na nasze forum: Najlepsze gamepady do smartfonów

Najlepsze gamepady do smartfonów – MODECOM Volcano Flare 

MODECOM Volcano Flare

MODECOM Volcano Flare, którego otrzymamy już za nieco ponad 100 zł to prosty gamepad. Oferuje wygodne rozmieszczenie przycisków do grania, uchwyt do zamocowania smartfonu oraz łączność bezprzewodową bluetooth. To chyba najtańszy kontroler bezprzewodowy, jaki udało mi się znaleźć, który ma wbudowany uchwyt na telefon, a jednocześnie pełen komplet przycisków. Jest również w pełni kompatybilny z Androidem. Dodatkowo posiada przyciski multimedialne, które pomogą nam na przykład ściszyć/podgłośnić ścieżkę dźwiękową z gry. Taki gamepad powinien wystarczyć do komfortowego grania na smartfonie. Pełną specyfikację możecie zobaczyć na stronie producenta

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Rygielski