ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
5G szansą dla rynku smartfonów

5G – wszyscy żyjemy w spisku!

Autor: Adrian Celej Kategoria: Artykuły

Przeciwnicy 5G bez wątpienia narobili już ogromnych szkód. Sieją dezinformację, oczerniają Polskę za granicą, atakują konkretne osoby i namawiają do przestępstw. Niestety, mimo że nikt ich nie słucha, to i tak próbują za wszelką cenę wywołać panikę.

Wszyscy żyjemy w spisku

Przeglądając wypowiedzi przeciwników 5G można odnieść wrażenie, że wszyscy żyjemy w spisku, mającym doprowadzić do depopulacji, w szczególności Polaków. Przecież w innych państwach nie ma 5G, trudno byłoby wytłumaczyć, że ta śmiercionośna technologia działa od dawna i nikogo nie zabiła. Politycy, operatorzy i redaktorzy technologiczni opłacani przez operatorów spiskują przeciwko garstce oświeconych, którzy dowiedzieli się z YouTube’a o co w tym wszystkim chodzi i uważają się za zbawców narodu. Zapewne politycy głosujący za megaustawą o wszystkim wiedzą i już szykują sobie miejsca w schronach przeciwatomowych.

Powyższy akapit może wydać się dziwny i ironiczny, jednak pokazuje on podobieństwo do innych tego typu teorii spiskowych. Antyszczepionkowcy wierzą, że koncerny farmaceutyczne wiedzą o szkodliwości szczepionek, ale razem ze wszystkimi rządami trzymają to w tajemnicy. Pomijam historie w wstrzykiwanych chipach. Zwolennicy teorii płaskiej ziemi wierzą, że dosłownie cały świat spiskuje przeciwko nim. Naukowcy, rządy, piloci, inżynierowie, wszyscy o tym wiedzą. Podobnie przeciwnicy 5G wierzą w istnienie spisku. Większość przeciwników 5G tłumaczy się szkodliwymi falami radiowymi i podnoszeniem mocy, często nawet nie znając obowiązujących w Polsce i na świecie norm. Są też tacy, którzy uważają 5G za technologię z lat 70 używaną do kontroli umysłu. Pozostawię to bez komentarza.

Rosyjski agent i CBA

Rozwój teorii wymyślanych przez przeciwników 5G coraz bardziej zaskakuje. Jakiś czas temu oberwał dr Grzegorz Tatoń. Brał on udział w pracach nad Białą Księgą Ministerstwa Cyfryzacji, w związku z czym naraził się przeciwnikom 5G. Prawdopodobnie z tego powodu został od tak uznany za rosyjskiego agenta. To jednak nie wszystko, ponieważ bardziej oberwał anonimowy sołtys, który protestował przeciwko 5G. Został on zatrzymany przez CBA, jednak nie postawiono mu zarzutów.

Zobacz też: Rosja buduje sieć 5G i uważa ją za ludobójstwo. Czy sponsoruje jej przeciwników?

Pech chciał, że sprawą zajęła się Wanda Buk z Ministerstwa Cyfryzacji. Okazało się, że CBA nic nie wie o tym sołtysie, zwyczajnie nigdy on nie istniał. Cóż, ktoś prawdopodobnie oglądał dużo amerykańskich filmów, po czym postawił typowego sołtysa obok amerykańskiego szeryfa. Zastanawia mnie tylko, co Centralne Biuro Antykorupcyjne ma wspólnego z 5G. Może ktoś pomylił CBA z CIA? Tu trzeba się nad czymś zastanowić – ile jeszcze fake newsów wypuszczą przeciwnicy 5G i ile razy rząd będzie musiał je prostować?

To zaszło za daleko

Na portalu zrzutka.pl pojawiły się jakiś czas temu dwie zrzutki na produkcję materiałów propagandowych (inaczej tego nazwać nie mogę) oraz na zakup drona do nagrywania ukrytych nadajników. Pomijam już fakt, że dron sam wykorzystuje łączność bezprzewodową, z którą przeciwnicy 5G walczą. Zastanawiam się od kiedy do takich celów potrzeba drona z górnej półki. Zrzutkę założył Rafik Ennaoui, znany działacz środowisk antyszczepionkowych. Nie rozumiem dlaczego administracja serwisu zrzutka.pl zgadza się na wykorzystywanie go do promowania teorii spiskowych. Tego typu zrzutki nie powinny działać, ze względu na niewątpliwie szkodliwy wpływ na społeczeństwo.

Sprawdź najnowsze wpisy