Kolejny wakacyjny tydzień dobiega końca. Jeśli nie mieliście czasu przeczytać najważniejszych wiadomości, to spieszę z pomocą. Przed Wami standardowe zestawienie najbardziej interesujących newsów, które wzbudziły moje pozytywne i negatywne emocje. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Nowy Twitter w wersji desktopowej. To mi się podoba i to nawet bardzo! Twitter w wersji na komputery, w końcu przeszedł metamorfozę, na którą czekało wielu użytkowników. Nowa odsłona oferuje kilka dodatkowych opcji customizacji oraz wygląda zdecydowanie bardziej przejrzyście i lekko.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Switch z lepszą baterią. Takie aktualizacje sprzętu lubię. Ta sama cena, a konsola będzie działała trochę dłużej na jednym ładowaniu. W sklepach już niedługo.

10-krotny zoom optyczny w 2020 roku. Huawei pokazał, że 5-krotny zoom optyczny to nie bajki, ale fakt. Zdjęcia za pomocą tej funkcji wychodzą naprawdę fenomenalne, jak na smartfon. Z niecierpliwością czekam zatem na kolejne ulepszenie hardware’u, a mianowicie o wprowadzenie 10-krotnego zoomu, który stanie się faktem w 2020 roku. Sądząc po konserwatywnym Apple i Samsungu, można śmiało stwierdzić, że jako pierwsze wprowadzą takie rozwiązanie chińskie firmy. Stawiam na Huawei i Oppo.

Rower miejski w Google Maps. Póki co jedynie w 24 miastach, ale załapała się też Warszawa. Miłe udogodnienie dla osób, które korzystają z jednośladów na abonament. To teraz czekamy na inne miasta i może nawiązanie współpracy z operatorami hulajnóg?

Ciemny motyw w Chrome ulepszony. Ciemny motyw to jedna z bardziej ulubionych funkcji użytkowników różnych aplikacji. Ten w Chrome nie był perfekcyjny, ponieważ po jego włączeniu, ciemne stawało się niemal wszystko, łącznie ze zdjęciami. Teraz jednak Google naprawił problem.

Too Good To Go w Polsce. Aplikacja ma na celu ograniczenie marnowania jedzenia. Restauracje wystawiają towary niesprzedane danego dnia, a klienci mogą je kupić po znacznie niższych cenach. Jest to zatem korzyść dla obu stron, jak i dla naszej planety. Aplikacja działa póki co tylko w Warszawie. Dla mieszkańców pozostałych miast polecam program Foodsi, który znajdziecie w Google Play.

Krytyka

Windows 10 1903 pełen błędów. Jeżeli macie już najnowszą aktualizację i coś Wam nie działa lub zastanawiacie się nad jej pobraniem, lepiej zobaczcie oficjalną i długą listę bugów od Microsoftu. Firma stara się uwinąć z naprawą błędów, ale co chwilę dochodzą nowe, tak jak ostatnio mój z SurfaceBooka 2.

Emulator Switcha na PC. Nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań. Emulatory były bardzo popularne w Polsce w latach dziewięćdziesiątych, gdy wielu użytkowników nie było stać na japońskie konsole i gry do nich. Oczywiście to żadne usprawiedliwienie, jednak wolę wesprzeć twórców kupując tytuł z legalnego źródła.

3 lata tego samego aparatu w Samsungach. Galaxy Note10 ma być ostatnim smartfonem Samsunga z aparatem S5K2L4. Koreańczycy stosowali ten moduł od modelu Galaxy S7. Oczywiście następne modele miały jego niewielkie modyfikacje. Nie zmienia to faktu, że wcale się nie dziwię, że Samsung nie jest już liderem mobilnej fotografii, skoro tak długo stosował ten sam sensor. Jest to też kolejny argument na to, żeby nie kupować Galaxy Note 10, po którym nie ma co oczekiwać większych zmian w stosunku do Galaxy S10, jeżeli chodzi o mobilną fotografię.
Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.