Overwatch 2

Overwatch 2 – wszystko, co wiemy o nadchodzącym hicie

Artykuły

Overwatch to tętniąca życiem strzelanka drużynowa osadzona na Ziemi w niedalekiej przyszłości. Każdy mecz to intensywna bitwa 6v6 pomiędzy obsadą unikalnych bohaterów, z których każdy ma swoje własne niesamowite umiejętności. Można by powiedzieć, że to takie League Of Legends czy Dota 2, tyle że w trójwymiarze, a kamera jest ustawiona z punktu widzenia bohatera, a nie z góry. Gra jest hitem Blizzardu, w związku z czym firma myśli już o Overwatch 2.

Overwatch 2 – Blizzard pracuje nad grą?

Według kilku dziennikarzy, którzy najczęściej mają wiarygodne źródła, Blizzard Entertainment pracuje obecnie nad nową grą we wszechświecie Overwatch, obecnie nazywaną „Overwatch 2”. Takie rewelacje zostały ujawnione niedawno w raporcie Kotaku.
Niestety firma znana jest z anulowania gier, które już zostały rozpoczęte. Przykładowo Blizzard pracował nad strzelanką w uniwersum StarCraftu o nazwie kodowej „Ares”. Projekt ten działał na tym samym silniku co Overwatch, a Blizzard miał go porzucić właśnie na rzecz prac nad Overwatch 2 i Diablo 4.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: World of Warcraft 2 – co z następcą leciwej gry?

Co znajdzie się w Overwatch 2?

Podczas gdy nowa gra Overwatch jest określana jako „Overwatch 2” – nazwa ta nie jest ostatecznie sfinalizowana – brzmi to tak, jakby nowy tytuł mógł być bardziej „spinoffem” niż prawdziwą kontynuacją „jedynki”. Ponadto dziennikarz, który opublikował pierwsze rewelacje na Twitterze na temat Overwatcha 2 napisał: „Nie wiem, czy [Overwatch 2 będzie] ostateczną nazwą, ale tak nazywają to wszyscy w Blizzardzie.”

Zgodnie z raportem Kotaku, nowa gra Overwatch będzie bardziej skupiać się na treściach PVE, a pracownicy Blizzarda podobno porównują ją do Left 4 Dead. To z pewnością miałoby sens, ponieważ społeczność Overwatch prosi i wzywa Blizzarda do większej ilości materiałów PVE i treści opartych na historii w grze.

Overwatch ostatnio wzbogacił się o nowe ważne funkcje, takie jak system Workshop i Replays. W związku z tym, że Blizzard nadal skupia się nad rozwojem tytułu, wydaje się mało prawdopodobne, aby firma przygotowywała się do zastąpienia go nowym tytułem w taki sam sposób, jak ma to miejsce np. z Call of Duty każdego roku.

Chociaż zawartość nowej gry Overwatch jest w tym momencie spekulacją, wydaje się prawdopodobne, że Blizzard będzie szukał innego rodzaju rozgrywki w uniwersum Overwatch, niż budował zastępczego FPSa opartego na bohaterze.
Wśród fanów jest też pewna teoria, według, której Overwatch 2 to nic innego jak duża aktualizacja do wersji 2.0. Jest to też bardzo prawdopodobny scenariusz.

Kiedy premiera Overwatch 2?

Na tym bardzo wczesnym etapie trudno w ogóle mówić i szacować datę premiery nowej gry Overwatch. Ponadto Blizzard musi jeszcze oficjalnie ogłosić tytuł, który prawdopodobnie znajduje się w fazie rozwoju. Małe szanse są na to, że gra zostanie zaprezentowana na BlizzCon w listopadzie. Wtedy można oczekiwać oficjalnego ujawnienia Diablo 4.

Wydaje się zatem wysoce nieprawdopodobne, że tytuł będzie dostępny przed końcem 2020 r. Mając to na uwadze, Blizzard znany jest z szeroko zakrojonych beta testów nowych gier. Takie testy przeszedł też Overwatch, a rozpoczęły się one w październiku 2015 r. Oryginalna wersja Overwatch pojawiła się również na BlizzConie w listopadzie 2014 roku, prawie rok przed beta testami. Jeżeli nawet Blizzard ogłosi Overwatch w tym roku (w co wątpię) to gry i tak nie zobaczymy przed końcem 2020 roku.

Źródło: dexerto, dotesports, własne


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x