Logowanie iCloud

Logowanie do iCloud wreszcie szybsze. Apple testuje świetne rozwiązanie

Artykuły

Logowanie do iCloud na iPhonie czy komputerze Mac bywa czasem skomplikowane. Mimo tego, że smartfony czy MacBooki Air oraz MacBooki Pro wykorzystują Face ID czy Touch ID, dalej musimy wpisywać długie hasła i używać bezpiecznego, ale zabierającego czas uwierzytelniania dwupoziomowego. Amerykanie dość opornie wprowadzają nowe sposoby na logowanie. W tym roku, wraz z aktualizacją macOS doczekaliśmy wreszcie możliwości wprowadzania haseł za pomocą Touch ID, na komputerach wyposażonych w tę opcję. Naprawdę ułatwia ona życie. Wreszcie podobna opcja zawita do iCloud. Apple testuje nowe rozwiązanie, którego premiera już wkrótce. 

Zobacz także: Nowa generacja MacBooka Pro naprawi błędy poprzedników

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Logowanie do iCloud – nowa, szybsza metoda

Apple testuje nowy sposób logowania do witryny iCloud. Takie rozwiązanie pojawiło się w ramach programu beta dla systemów iOS 13, iPadOS oraz macOS Catalina. Ciekawe informacje po raz pierwszy podał serwis MacRumors. Użytkownicy zarejestrowani w programie mogą teraz logować się na swoje konto Apple ID w zupełnie nowy, a przede wszystkim znacznie bardziej wygodny sposób. Służyć do tego będzie Face ID lub Touch ID, w zależności od używanego urządzenia. 

Logowanie iCloud

Logowanie do iCloud – jak to działa?

Odwiedzając stronę iCloud.com, użytkownik zostaje przekierowany do witryny beta.icloud.com. Następnie zostanie poproszony o zalogowanie się do niej przy użyciu identyfikatora Apple ID powiązanego z urządzeniem. Oczywiście w tym przypadku wcześniej musimy być zarejestrowani w programie beta testów oprogramowania Apple. Dotknięcie przycisku Kontynuuj spowoduje automatyczne zalogowanie się poprzez funkcję Face ID – kiedy na przykład korzystamy z nowego iPada Pro czy iPhone’a Xr. Oznacza to, że nie jest już konieczne wprowadzanie hasła Apple ID. Podobna sytuacja występuje w przypadku komputerów wyposażonych w Touch ID czyli na przykład MacBooków Pro z paskiem Touch Bar czy nowego MacBooka Air. Także w ich przypadku logowanie będzie łatwiejsze, szybsze i mniej skomplikowane. Użycie skanera linii papilarnych, bez konieczności uwierzytelniania dwupoziomowego ułatwi życie wielu użytkownikom. 

Logowanie do iCloud – zaloguj się z Apple

Apple testuje ten zdecydowanie łatwiejszy sposób logowania prawdopodobnie w związku z nową funkcją, którą zapowiedziano podczas czerwcowego WWDC. Chodzi o Zaloguj się z Apple. Użytkownicy będą mogli logować się do aplikacji i stron internetowych przy użyciu identyfikatora Apple ID. Funkcja ta jest reklamowana jako bezpieczniejsza alternatywa dla podobnych usług. Zaliczamy do nich te oferowane przez Facebooka, Google i Twittera. Do uwierzytelniania użytkownika służy Face ID lub Touch ID, a dane osobowe nie są wysyłane do twórców aplikacji i stron internetowych. W celu zapewnienia jeszcze lepszej prywatności, nowa opcja tworzy losowo wygenerowany adres e-mail. Dzięki temu prawdziwy adres jest ukryty podczas rejestracji. Nowa funkcja logowania pojawia się wraz z nowymi systemami operacyjnymi Apple. Zadebiutuje ona jesienią tego roku i będzie dostępna na macOS, iOS, iPadOS oraz za pośrednictwem stron internetowych. 

Źródło: MacRumors


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x