Revolut, to świetna karta, którą warto posiadać – dzięki niej możemy oszczędzić mnóstwo pieniędzy na internetowych zakupach oraz na zagranicznych podróżach, ponieważ usługa wymienia pieniądze na daną walutę po najlepszym, międzybankowym kursie. Kilkanaście dni temu na łamach naszego portalu opublikowałem dla Was obszerną recenzję Revolut, gdzie odpowiedziałem na najważniejsze pytania. Dzisiaj natomiast przyjrzymy się temu, jak z usługi korzysta się w praktyce, np. jeszcze przed przyjściem karty czy na różnych stronach internetowych.

Uwaga: tylko dla naszych czytelników załatwiliśmy specjalną promocję! Rejestrując się z naszego linku, otrzymacie bezpłatną wysyłkę karty (zwyczajnie kosztuje ona 10 zł) oraz natychmiastowe doładowanie konta na koszt Revoluta o wartości 10 zł. To aż 20 zł oszczędności, które przygotowaliśmy dla Was we współpracy z tą brytyjską firmą!

Czego dowiesz się w tym artykule?

Aby szybko przeskoczyć do poszczególnej części wpisu po prostu kliknij w interesujące Cię zagadnienie.

  1. Jak korzystać z Revolut bez fizycznej karty?
  2. Jak płacić przy pomocy Google Pay / Apple Pay bez dostępu do internetu?
  3. Kiedy warto korzystać z Revolut?
  4. Jakie udogodnienia znaleźć można w aplikacji Revolut?
  5. Jak w łatwy sposób monitorować swoje wydatki?
  6. Jak zaoszczędzić na internetowych zakupach?

Moja fizyczna karta Revolut jeszcze nie przyszła. Czy mogę już korzystać z usługi?

karta revolut recenzja

Mogłoby się wydawać, że korzystanie z Revolut wymaga fizycznej karty. Nic bardziej mylnego! Zaraz po pomyślnej rejestracji i złożeniu zamówienia w zakładce „Karty” znaleźć można wszystkie dane naszego plastikowego przyjaciela, czyli numer, datę ważności oraz kod CVV. Informacje te wystarczy wpisać na stronę, na której chcemy coś kupić i voilà – transakcja zostanie autoryzowana. Warto wspomnieć również o tym, że w tej samej zakładce naszą kartę możemy dodać do Google Pay lub Apple Pay. Możliwe jest również zarządzanie jej ustawieniami – PIN-em, bezpieczeństwem czy limitem miesięcznych wydatków. Jeśli jedna karta to za mało, to zawsze możemy sprawić sobie więcej – należy jednak pamiętać, że są one dodatkowo płatne.

Zobacz też: Recenzja karty Revolut. Zobacz jak zaoszczędzić pieniądze i zamów swoją kartę za darmo!

Przypięcie Revolut do portfela w smartfonie oznacza oczywiście, że kartą możemy płacić np. w sklepach. W tym celu należy przyłożyć odblokowane urządzenie do terminala (Android) lub dwukrotnie wcisnąć przycisk boczny, autoryzować się i dopiero zbliżyć smartfona (iOS).

Czy mogę płacić przy pomocy Google Pay / Apple Pay bez dostępu do internetu?

revolut karta

Wyobraźmy sobie taką sytuację – dana osoba wyjeżdża za granicę i chce płacić Revolutem. Pewnego dnia zapomina jednak karty ze swojego pokoju, a w ręce ma wyłącznie smartfona kompatybilnego z Apple Pay lub Google Pay. Czy może zapłacić w sklepie bez konieczności łączenia się z internetem? Jak najbardziej, jednak należy pamiętać o istotnej rzeczy – o ile z urządzeń Apple można dokonać nielimitowanej ilości transakcji, to smartfony z Androidem posiadają zabezpieczenie w formie tokenów. Podczas okresu bez danych komórkowych tokeny wykorzystać możemy wyłącznie na pewną ilość transakcji – po ich zużyciu konieczne jest połączenie z internetem, np. w pokoju. Myślę jednak, że nie jest to żaden problem.

Netflix / Spotify / HBO GO itp. – wersja próbna. Skorzystaj z Revolut!

revolut karta

Warto wiedzieć, że karta Revolut może przydać się również w sytuacjach, gdy rozliczani będziemy w naszej lokalnej walucie. Z usługi warto skorzystać np. podczas zapisywania się na wersje próbne różnych subskrypcji, takich jak Netflix, Spotify czy HBO GO. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – Revolut może uratować Wasze środki w momencie, gdy zapomnicie o danej usłudze.

revolut karta

Dla przykładu – jeśli zapisanie się na wersję próbną Netflixa zupełnie wypadnie Wam z głowy i pewnego dnia ten amerykański serwis postanowi pobrać z Waszego konta pieniądze za pierwszy miesiąc abonamentu… nie stanie się nic. Revolut to karta przedpłacona, zatem transakcja możliwa jest jedynie wtedy, gdy na Waszym koncie znajdują się jakieś środki. W momencie, gdy ich nie będzie, płatność zostanie po prostu odrzucona, tak jak możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu. Muszę przyznać, że warto korzystać z tego sposobu – wielokrotnie uratował mnie on od konieczności zapłaty za usługi, które chciałem wyłącznie przetestować.

W aplikacji Revolut znaleźć można mnóstwo świetnych dodatków!

Warto poświęcić trochę czasu na to, by dobrze zaznajomić się z aplikacją Revolut. Dlaczego? Ponieważ można w niej znaleźć wiele przydatnych funkcji, których na próżno szukać w konkurencyjnych usługach. Przede wszystkim należy wspomnieć tu o możliwości kupowania kryptowalut, ubezpieczeń czy wynajmowania saloników na lotniskach – wygodnie jest mieć te wszystkie opcje pod ręką. Podczas korzystania z Revolut na pewno zauważycie, jak funkcjonalna jest ta usługa: każdy rachunek bez najmniejszego problemu możemy podzielić pomiędzy znajomych, do zakupów dodać możemy zdjęcia paragonów, a znajomi pieniądze mogą nam przesyłać przy pomocy funkcji „W pobliżu” lub prostego linku. Zajrzyjcie do aplikacji – warto wiedzieć, jak z niej dogodnie korzystać!

Revolut to świetny sposób, by dowiedzieć się, ile miesięcznie wydajemy na dane usługi

Hulajnogi elektryczne Lime Citybee Hive

W jednym z wcześniejszych akapitów wspominałem już, że Revolut warto podpiąć do takich usług jak Netflix czy Spotify. Z karty warto jednak korzystać również w innych sytuacjach, np. podczas używania wszechobecnych hulajnóg Lime. Dzięki czytelnym wykresom, które znaleźć można w zakładce „Statystyki” bez problemu dowiemy się, ile pieniędzy miesięcznie wydajemy na zakupy, transport czy rozrywkę. Przedstawione funkcje być może pozwolą nam zaoszczędzić nieco pieniędzy – warto je przetestować!

Płacisz w zagranicznej walucie? Skorzystaj z Revolut!

Z opisywanej w tym artykule karty warto korzystać nawet podczas drobnych płatności w internetowych sklepach takich jak np. Aliexpress. Jak dobrze wiemy, transakcje są tam rozliczane głównie w obcej walucie – dolarach lub euro. Do każdego przewalutowania operator płatności czy bank dolicza sobie stosowną prowizję. Dzięki Revolut bez najmniejszego problemu wszystkie dodatkowe opłaty możemy ominąć, a za produkt zapłacimy po najkorzystniejszym, międzybankowym kursie. Oczywiście karta będzie również pomocna również podczas nieco większych transakcji, np. na stronach dla podróżników takich jak Kiwi. A przy większych kwotach oszczędzić możemy naprawdę dużo pieniędzy.

I to by było na tyle. Nie zapomnijcie o naszej promocji, dzięki której fizyczną kartę Revolut, która natychmiastowo doładowana będzie na 10 zł, możecie otrzymać kompletnie za darmo! A czy Wy dodalibyście coś do naszej listy porad? Dajcie znać w komentarzach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.