Twój telefon na Windows 10

Twój telefon na Windows 10, czyli powiadomienia ze smartfona na komputerze

Artykuły

Do laptopów od Apple nigdy nie mogłem się przekonać, ponieważ na macOS nie trafia wiele popularnych gier, które debiutują na systemie Windows. Jednakże zawsze zazdrościłem użytkownikom MacBooków genialnej synchronizacji z iPhone’ami. Wszystko odbywa się bezdotykowo. iMessage po prostu przychodzi również na komputer i można na nie odpisywać, a zdjęcia najzwyczajniej automatycznie synchronizują się i można je zobaczyć z poziomu laptopa. Nie trzeba tutaj niczego „wysyłać” ani klikać, czy też ściągać dodatkowych aplikacji. Windows i Android to zupełnie inna historia, ponieważ mamy do czynienia z dwoma różnymi producentami oprogramowania. Jednak od jakiegoś czasu możemy cieszyć się namiastką synchronizacji między komputerem a smartfonem. Twój telefon na Windows 10 to wstęp do lepszego doświadczenia użytkownika.

SMS i zdjęcia na Windows 10 czyli pierwsza wersja Twojego telefonu

Aplikacja pojawiła się w Microsoft Store w 2018. Umożliwia ona użytkownikom komputerów z Windows 10 pokazanie pewnych informacji ze smartfona na ekranie programu. W pierwszej kolejności zadebiutowały SMSy, potem zdjęcia. Jak odczytywać i odpisywać na wiadomości tekstowe i przeglądać ostatnio wykonane fotografie? To banalnie proste.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Twój telefon na Windows 10

Najpierw trzeba pobrać i zainstalować aplikację Twój telefon z Microsoft Store. Następnie trzeba się upewnić, że komputer i smartfon połączone są z tą samą siecią WiFi. Aplikacja Twój telefon na Windowsie 10 powinna bez problemu znaleźć nasze mobilne urządzenie. Po jej lewej stronie znajduje się menu, w którym możemy obecnie znaleźć 3 sekcje – zdjęcia, wiadomości oraz kilkanaście godzin temu dodane – powiadomienia. Na dole znajdziemy jeszcze menu ustawień.
Jakiś czas temu opisywałem inny sposób na wysyłanie SMSów z Windowsa 10. Zobaczcie mój poradnik na ten temat.

Twój telefon na Windows 10 – powiadomienia

Po miesiącach testów za pomocą systemu Windows Insiders, aplikacja Twój telefon w końcu może odbierać powiadomienia z telefonu z systemem Android. Ta funkcja jest obecnie szeroko dostępna dla prawie wszystkich użytkowników Twojego telefonu, dzięki czemu można trzymać telefon na biurku i obsługiwać powiadomienia na komputerze.


Wszelkie powiadomienia, które normalnie otrzymasz w telefonie, będą teraz dostępne w sekcji „Powiadomienia” aplikacji Twój telefon w systemie Windows 10. Warto dodać, że pojawiają się ona także w sekcji powiadomień Windowsa 10! Niezależnie od tego, czy powiadomienie pochodzi z Twittera, Facebooka, komunikatora lub dowolnej innej aplikacji, odrzucenie go z komputera będzie także odrzucać go na telefonie i odwrotnie.

Aby funkcja działała, musisz się upewnić, że korzystasz z aktualizacji systemu Windows 10 z kwietnia 2018 lub nowszej. Konieczne będzie także uruchomienie aplikacji Twój telefon w wersji 1.19052.657.0 lub nowszej. Dyrektor ds. Zarządzania programu Twój telefon, Vishnu Nath oświadczył na Twitterze, że wdrożenie nowej funkcji osiągnęło obecnie około 50 procent komputerów, ale powinno zostać ukończone w ciągu tygodnia.

Ja już nową funkcję mam i przyznam, że działa rewelacyjnie. Warto jednak zauważyć, że powiadomienia nie obsługują jeszcze szybkich odpowiedzi, ale funkcja ta powinna pojawić się już wkrótce.

Zobacz także: Nowa aktualizacja Windowsa 10 tuż za rogiem. Co wiemy o Windows 19H2?

Jak wyłączyć powiadomienia Windows 10?

Przy okazji, jeśli chcecie otrzymywać powiadomienia jedynie w aplikacji Twój telefon, a nie w panelu powiadomień Windowsa 10, to jest na to sposób. Należy odznaczyć opcję „Pokaż banery powiadomień” lub w panelu powiadomień Windowsa 10 włączyć opcję skupienie.

Źródło: własne, Microsoft, windowscentral


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x