ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twój telefon na Windows 10

Twój telefon na Windows 10, czyli powiadomienia ze smartfona na komputerze

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Do laptopów od Apple nigdy nie mogłem się przekonać, ponieważ na macOS nie trafia wiele popularnych gier, które debiutują na systemie Windows. Jednakże zawsze zazdrościłem użytkownikom MacBooków genialnej synchronizacji z iPhone’ami. Wszystko odbywa się bezdotykowo. iMessage po prostu przychodzi również na komputer i można na nie odpisywać, a zdjęcia najzwyczajniej automatycznie synchronizują się i można je zobaczyć z poziomu laptopa. Nie trzeba tutaj niczego „wysyłać” ani klikać, czy też ściągać dodatkowych aplikacji. Windows i Android to zupełnie inna historia, ponieważ mamy do czynienia z dwoma różnymi producentami oprogramowania. Jednak od jakiegoś czasu możemy cieszyć się namiastką synchronizacji między komputerem a smartfonem. Twój telefon na Windows 10 to wstęp do lepszego doświadczenia użytkownika.

SMS i zdjęcia na Windows 10 czyli pierwsza wersja Twojego telefonu

Aplikacja pojawiła się w Microsoft Store w 2018. Umożliwia ona użytkownikom komputerów z Windows 10 pokazanie pewnych informacji ze smartfona na ekranie programu. W pierwszej kolejności zadebiutowały SMSy, potem zdjęcia. Jak odczytywać i odpisywać na wiadomości tekstowe i przeglądać ostatnio wykonane fotografie? To banalnie proste.

Twój telefon na Windows 10

Najpierw trzeba pobrać i zainstalować aplikację Twój telefon z Microsoft Store. Następnie trzeba się upewnić, że komputer i smartfon połączone są z tą samą siecią WiFi. Aplikacja Twój telefon na Windowsie 10 powinna bez problemu znaleźć nasze mobilne urządzenie. Po jej lewej stronie znajduje się menu, w którym możemy obecnie znaleźć 3 sekcje – zdjęcia, wiadomości oraz kilkanaście godzin temu dodane – powiadomienia. Na dole znajdziemy jeszcze menu ustawień.
Jakiś czas temu opisywałem inny sposób na wysyłanie SMSów z Windowsa 10. Zobaczcie mój poradnik na ten temat.

Twój telefon na Windows 10 – powiadomienia

Po miesiącach testów za pomocą systemu Windows Insiders, aplikacja Twój telefon w końcu może odbierać powiadomienia z telefonu z systemem Android. Ta funkcja jest obecnie szeroko dostępna dla prawie wszystkich użytkowników Twojego telefonu, dzięki czemu można trzymać telefon na biurku i obsługiwać powiadomienia na komputerze.


Wszelkie powiadomienia, które normalnie otrzymasz w telefonie, będą teraz dostępne w sekcji „Powiadomienia” aplikacji Twój telefon w systemie Windows 10. Warto dodać, że pojawiają się ona także w sekcji powiadomień Windowsa 10! Niezależnie od tego, czy powiadomienie pochodzi z Twittera, Facebooka, komunikatora lub dowolnej innej aplikacji, odrzucenie go z komputera będzie także odrzucać go na telefonie i odwrotnie.

Aby funkcja działała, musisz się upewnić, że korzystasz z aktualizacji systemu Windows 10 z kwietnia 2018 lub nowszej. Konieczne będzie także uruchomienie aplikacji Twój telefon w wersji 1.19052.657.0 lub nowszej. Dyrektor ds. Zarządzania programu Twój telefon, Vishnu Nath oświadczył na Twitterze, że wdrożenie nowej funkcji osiągnęło obecnie około 50 procent komputerów, ale powinno zostać ukończone w ciągu tygodnia.

Ja już nową funkcję mam i przyznam, że działa rewelacyjnie. Warto jednak zauważyć, że powiadomienia nie obsługują jeszcze szybkich odpowiedzi, ale funkcja ta powinna pojawić się już wkrótce.

Zobacz także: Nowa aktualizacja Windowsa 10 tuż za rogiem. Co wiemy o Windows 19H2?

Jak wyłączyć powiadomienia Windows 10?

Przy okazji, jeśli chcecie otrzymywać powiadomienia jedynie w aplikacji Twój telefon, a nie w panelu powiadomień Windowsa 10, to jest na to sposób. Należy odznaczyć opcję „Pokaż banery powiadomień” lub w panelu powiadomień Windowsa 10 włączyć opcję skupienie.

Źródło: własne, Microsoft, windowscentral

Sprawdź najnowsze wpisy