Trzy najlepsze seriale animowane dla dorosłych na Netflixie

Kacper Kościański Artykuły 2019-07-03

Animowane seriale mogą oglądać wszyscy. Zarówno dzieci, nastolatkowie i dorośli. Produkcje skierowane specjalnie dla tych ostatnich już od dawna cieszą się ogromną popularnością. Z tej okazji przygotowałem dla Was zestawienie trzech najlepszych kreskówek dla dorosłych, które znajdziemy na Netflixie.

Najlepsze seriale animowane dla dorosłych na Netflixie

Jeśli myślicie sobie, że animowane programy są przeznaczone tylko dla dzieci, to jesteście w dużym błędzie. Wiele takich produkcji celowo kierowanych jest tylko dla dorosłych, czemu zupełnie się nie dziwię. Wbrew temu co mówią niektórzy, animowane kreskówki mogą nieść ze sobą takie same wartości, jak zwyczajne filmy. Wyprodukowanie animacji jest znacznie tańsze niż zatrudnienie aktorów, więc nikogo nie powinno zaskakiwać, że w ostatnim czasie kreskówki są na topie. Na Netflixie bez problemu można znaleźć wiele tego typu produkcji – w tym zestawieniu zebrałem dla Was trzy moim zdaniem najlepsze. Przejdźmy do listy (kolejność losowa)!

Big Mouth

Big Mouth

Big Mouth to serial, którego motywem przewodnim jest dojrzewanie. Doskonale pokazuje on to, co w okresie dojrzewania siedzi w głowach nastolatków. Problemy w szkole, pierwsze miłości, seks, kłótnie z rodzicami, a nawet narkotyki. Big Mouth to produkcja dwóch dobrych kumpli – Nicka Krolla i Andrew Goldberga. Serial powstał na bazie doświadczeń obu panów, przez co wszystko wyszło tu naprawdę ciekawie. Opisywana kreskówka bawi wulgarnym humorem, ale pełna jest też wartości edukacyjnych. Wbrew pozorom, młody człowiek będący w okresie dojrzewania mógłby się sporo z niej nauczyć. Serial ma obecnie dwa sezony, jednak trzeci jest już w produkcji. Polecam oglądać z polskim dubbingiem, bo ten wyszedł tu naprawdę świetnie.

Paradise PD

Paradise PD

Paradise PD to prawdziwa jazda bez trzymanki. Poprawność polityczna tu nie istnieje – dostaje się choćby wszystkim rasom i religiom. Serial opowiada o przygodach funkcjonariuszy policji w niewielkim mieście Paradise. W skład paczki wchodzi m.in. komendant Randal Crawford i jego pokręcony syn Kevin, który jeszcze jako dziecko odstrzelił ojcu jądra. Kluczową postacią jest tu także pies o imieniu Bullet, który rzecz jasna jest uzależniony od narkotyków. Zespół mierzy się z różnymi przeciwnościami losu, w swoim przezabawnym, bardzo wulgarnym stylu. Nie jest to serial, z którego można cokolwiek wyciągnąć. To produkcja, przy której można się po prostu wyluzować i odmóżdżyć. Polecam ją osobom, które mają naprawdę duży dystans. Serial ma obecnie tylko jeden sezon, jednak drugi jest już w produkcji.

BoJack Horseman

Bojack Horseman

BoJack Horseman to kreskówka, która bawi, ale też smuci. To w głównej mierze depresyjna opowieść o tytułowym koniu, który w latach 90. był gwiazdą popularnego sitcomu „Rozbrykani”. Po zakończeniu prac nad serialem, życie BoJacka diametralnie się zmieniło. Bohater zaczął się staczać, popadł w alkoholizm i narkotyki. Po kilku latach postanowił on jednak wziąć się w garść i zrobić coś ze swoim życiem. BoJack Horseman to naprawdę dojrzała i inteligentna opowieść o byciu nieszczęśliwym, toksycznych związkach i niespełnionych marzeniach. Nie zabrakło tu oczywiście pokręconego humoru, jednak jest on raczej tłem dla całej opowieści, a nie motywem przewodnim. Zaryzykuję stwierdzenie, że służy on twórcom jako sposób, by opowiedzieć o czymś poważnym. Produkcja ma obecnie 5 sezonów.

Najlepsze seriale animowane dla dorosłych na Netflixie – podsumowanie

Tak wygląda moja w pełni subiektywna lista trzech najlepszych seriali animowanych dla dorosłych, które obejrzycie na Netflixie. Każdy z wymienionych tu seriali obejrzałem w całości, więc jestem w stanie z czystym sercem je polecić. A Wy jakie tytuły dodalibyście do tej listy? Dajcie znać w komentarzach!


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x