Age of Empires 4 – wszystko, co wiemy o nadchodzącym hicie

mm Adam Lulek Artykuły 2019-07-01

Po ponad 13 latach hibernacji, seria Age of Empires wraca do żywych. W sierpniu 2017 r. Microsoft Studios ogłosił, że Age of Empires 4 jest w produkcji. Tytuł jest tworzony przez Relic Entertainment, zespół stojący za Homeworld i Company of Heroes. Od tego czasu jednak niewiele faktów zostało ujawnionych na temat gry. W miarę zbliżania się do 2020 r. nadzieje na to, że usłyszymy więcej na temat pożądanej gry, nasilają się. Sprawdźmy zatem, co wiemy o nowym Age of Empires.

Age of Empires – o czym jest seria?

Age of Empires 4 to najnowsza odsłona historycznej serii strategii czasu rzeczywistego – Age of Empires, która rozpoczęła się w 1997 roku. Kolejne części gry zostały wydane w 1999 i 2005 roku. W tym okresie pojawiło się kilka spin-offów, w tym dwa tytuły na Nintendo DS i popularny Age of Mythology, który czerpał inspirację z mitów i legend, a nie historii. Przyznam, że do dziś jestem wielkim fanem Age of Mythology i nie mogę pogodzić się z faktem, że Microsoft porzucił serię.

Nowe Age of Empires to pierwsza gra z serii, która tworzona jest przez Relic Entertainment – wszystkie inne gry Age of Empires zostały stworzone przez Ensemble Studios. Producent twierdzi, że chce „połączyć kontekst historyczny z głęboką strategiczną rozgrywką i przywrócić tę franczyzę do czołówki gier oraz w ręce ukochanej społeczności”. Można zatem spodziewać się zupełnie innego, świeżego spojrzenia na tytuł.

Zobacz także: Microsoft zepsuł mi laptopa

Age of Empires 4 – co wiemy

Po ogłoszeniu Age of Empires 4 na Gamescom w 2017 roku wszystko przycichło. Ci, którzy mieli nadzieję zobaczyć jakąś aktualizację podczas konferencji prasowych E3 Microsoftu w 2018 i 2019 r. byli zawiedzeni. Jednak wkrótce po E3 2019 w wywiadzie dla PC Gamer Phil Spencer potwierdził, że gra nadal się rozwija i że więcej wiadomości zostanie ujawnionych w 2019 roku.

Kiedy dokładnie w 2019 r. usłyszymy więcej o tej grze, nie wiemy, ale przed nami kolejna konferencja Gamescom, która byłaby idealnym miejscem dla Microsoftu do prezentacji tytułu. Póki co, możemy obejrzeć trailer, jaki Microsoft wypuścił w 2017, z którego niewiele wynika, zresztą zobaczcie sami.

Sądząc po powyżej zamieszczonym zwiastunie, Age of Empires 4 może być usytuowane w szerszym historycznym obrazie, z wieloma imperiami z różnych czasów powracającymi z poprzednich gier z serii. W zwiastunie można zobaczyć rdzennych Amerykanów, brytyjskich Redcoatów, Rzymian i japońskich samurajów. Możliwe, że może to być tylko demonstracja stylu i motywów artystycznych, ale byłoby to dziwne gdyby w pewien sposób nie znaleźli się w ostatecznej wersji gry.

Jeśli chodzi o rzeczywistą rozgrywkę, nie spodziewalibyśmy się, że odbiegnie ona zbytnio od formuły, którą fani serii znają i kochają. Jednak ostatnia gra z serii Age of Empires pojawiła się ponad 10 lat temu, więc można się spodziewać dużych zmian w zakresie interfejsu użytkownika i mechaniki.

Kiedy premiera Age of Empires 4?

Niestety, nie ogłoszono daty premiery gry Age of Empires 4 – nawet przybliżonej. Możemy jednak spekulować, że gra pojawi się najwcześniej w 2020 roku, ponieważ wszystko, co widzieliśmy do tej pory, to jedynie zwiastun wypełniony sztuką koncepcyjną z 2017 roku, co sugeruje, że w tamtym momencie rozwój tytułu był na wczesnym etapie.

Na jakich platformach pojawi się Age of Empires 4? Jak dotąd wiemy tylko, że gra trafi na komputery z systemem Windows 10. Jednak z Microsoft Studios jako wydawcą, drzwi są również otwarte na wydanie na Xbox One. Z tego samego powodu jest mało prawdopodobne, aby tytuł trafił na inne konsole, takie jak PS4 lub Nintendo Switch.

Źródło: techradar


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x