The Last of Us to gra,  dla której warto kupić konsolę. Ludzie z Naughty Dog stworzyli tak wciągającą i poruszającą historię, że nie sposób dziwić się fanom, którzy krótko po jej premierze od razu zaczęli domagać się kontynuacji. Gra sprzedała się świetnie, a do tego została fenomenalnie przyjęta przez graczy. Dzieje Ellie i Joela nie dobiegły końca, a pierwsza część gry zakończyła się w sposób, który zostawił twórcom pole do popisu w następnej odsłonie. Druga część była tylko kwestią czasu. The Last of Us 2 zostało zapowiedziane już w 2017 roku, jednak do dziś wiele elementów gry wciąż pozostaje tajemnicą. Podsumujmy wszystko, co wiemy o nadchodzącym hicie.

Kiedy zadebiutuje The Last of Us 2?

The Last of Us 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na Playstation 4 i PlayStation 5. Chciałbym napisać o produkcji Naughty Dog jako „jednej z najbardziej wyczekiwanych gier roku…”, ale niestety, data premiery produkcji nie jest jeszcze znana. Samo studio nie wypowiedziało się jednak jeszcze w tym temacie, aczkolwiek w ostatnim czasie pojawiła się przypuszczalna data premiery.  Sugeruje ona, że The Last of Us 2 zadebiutuje w lutym 2020 roku. Informację rzekomo podała w jednym z wywiadów Ashley Johnson, aktorka podkładająca głos Ellie.

Zobacz także: RCS coraz bliżej – Google Messages jako następca SMS-ów

The Last of Us 2 – o czym będzie fabuła?

W The Last of Us 2 gracze wcielą się w postać 19-letniej Ellie. Akcja gry będzie się rozgrywać pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Motywem przewodnim opowieści ma być nienawiść. Po wypuszczeniu przez studio powyższego zwiastuna, w którym brakuje Joela, wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy on w ogóle żyje. Wygląda jednak na to, że tak – wskazuje na to drugi zwiastun, w którym w jednej z konwersacji przewija się temat mężczyzny (nie mówią wprost, że chodzi o niego, jednak można to wywnioskować), co sugeruje, że pojawi się on także w drugiej części. Aktor głosowy podkładający głos Joelowi miał swój udział w sesjach motion-capture do samego końca gry, a więc to też pokazuje, że zdecydowanie zobaczymy go w produkcji. Warto też wspomnieć o teorii, którą wysnuli fani. Mówi ona o tym, że Joel nie żyje i powraca tylko we wspomnieniach dziewczyny. Wydaje mi się to jednak mało prawdopodobne.

The Last of Us 2 – podsumowanie

Naughty Dog niestety wciąż pozostaje bardzo skryte jeśli chodzi o swój nadchodzący hit. Ciężko powiedzieć np. ile czasu zajmie nam ukończenie The Last of Us 2 oraz… czy Ellie w końcu nauczyła się pływać. 😉 Jestem bardzo ciekaw wyników sprzedaży opisywanej produkcji. Po wypuszczeniu powyższego zwiastuna, wiele osób uświadomiło sobie, że Ellie jest lesbijką (co nie powinno być zresztą żadnym zaskoczeniem, bo seksualność bohaterki wyraźnie zasugerowano już w Left Behind, dodatku do pierwszej odsłony), więc jak nie trudno się domyślić, że w Internecie zawrzało. Masa osób zadeklarowała, że nie kupi gry tylko dlatego. Ciekawe, czy ten kretyński powód rzeczywiście przełoży się na wyniki sprzedaży hitu. Osobiście w to wątpię, jednak czas pokaże. Gra ukaże się jedynie na PlayStation 4 i w przyszłości na PlayStation 5, gdyż jest to tytuł ekskluzywny Sony.

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Kacper Kościański

    Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.