Prawie 100 milionów ludzi gra w Minecraft co miesiąc, a ponad 150 milionów kopii gry zostało sprzedanych. To druga najlepiej sprzedająca się gra wszech czasów, tuż za kultowym Tetris. Biorąc pod uwagę ten gigantyczny sukces nietypowej gry, można założyć, że Microsoft może być zainteresowany tworzeniem sequela, który przyniesie firmie jeszcze więcej przychodów. W końcu Microsoft zapłacił 2,5 miliarda dolarów za „Minecraft”. To realistyczne oczekiwać nowych gier spod marki, która znosi złote jaja gigantowi.

Zobacz także: Diablo 4 z pewnością nadchodzi – co wiemy o grze?

Minecraft: Dungeons najważniejsze, a Minecraft 2?

Wielu z 91 milionów graczy miesięcznie gra razem, eksplorując świat i tworząc nowe rzeczy w grupach. Jest to jeden z powodów, dla których pierwszą nową grą z serii Minecraft nie będzie Minecraft 2.

Zamiast tego ukaże się gra, która nazywa się „Minecraft: Dungeons” i jest to tytuł umiejscowiony w lochach – na wzór Diablo – ale osadzony we wszechświecie Minecraft. Zostało to ujawnione podczas wydarzenia na żywo, znanego jako „Minecon Earth”. Gra jest tworzona przez grupę z Mojang, szwedzkie studio gier, które powstało w celu opracowania Minecrafta. Jedno spojrzenie na „Lochy” daje mocną wskazówkę, czego się spodziewać.

Minecraft Dungeons

„Powiedziałbym, że jest to destylowana wersja Minecrafta w tym sensie, że chcieliśmy się skupić na tym, by uczynić część lochów tak dobrą, jak to tylko możliwe” – powiedział w wywiadzie telefonicznym Jens Bergentsen, kierownik kreatywny Mojang. „Budowanie w grze jest czymś, o czym dużo rozmawialiśmy, ale byliśmy zaniepokojeni, że to odwróci uwagę od tego, czym jest gra. Więc Minecraft: Dungeons jest to gra przygodowa z dołączoną historią.

Premiera Miniecraft 2 bez żadnych szans?

„Naprawdę nie sądzę, żeby to miało sens dla Minecraft, biorąc pod uwagę społeczność” – powiedziała w wywiadzie dla Business Insider Helen Chiang, szefowa Minecraft w Microsoft. „To coś, co zawsze łamie społeczność”.

„Sposób, w jaki zdecydowaliśmy się rozszerzyć grę to pierwszy przykład na to, jak staramy się utrzymać naszą społeczność razem” – powiedziała Chiang. „Dlatego nasze aktualizacje są bezpłatne. Nie chcemy prosić [graczy] o przejście z Minecraft 1 na „dwójkę”. Chcemy, żeby po prostu lubili Minecraft. Są inne pomysły, które możemy rozwinąć, które są bardziej znaczące i autentyczne w stosunku do tego, czym chcemy być, a nie tylko wydać kolejną iterację w sposób, w jaki robi to większość innych franczyz.”

Minecraft 2

Poza społecznymi powodami jest jeszcze jeden, być może bardziej oczywisty powód, że kontynuacja „Minecraft” nie ma póki co sensu: czym byłaby ta gra? Czy musi w ogóle istnieć? „Nie wydaje mi się, żeby istniała potrzeba stworzenia Minecraft 2 – powiedział Bergentsen. Będziesz mógł stworzyć grę Minecraft 2 w Minecraft.” Ten fakt, wraz z ciągłą silną sprzedażą oryginalnej gry, stanowią silny argument.

Minecraft 2.0 – co to takiego?

Minecraft 2.0 to „projekt” z 2013 roku. Niestety nie ma on żadnego związku z następcą Minecrafta. Problem polegał na tym, że Mojang ogłosił, że pracuje nad Minecraft 2.0 od dwóch lat, wprowadzając „blokowe gry symulacyjne na następny poziom”. Niestety okazało się, że Minecraft 2.0 to szczególnie nieprzyzwoity żartem Prima Aprilis. Wśród „nowych” funkcji wymienionych w dzienniku zmian dla Minecraft 2.0 była nowa trudność „Super Hostile” i ustawienie grafiki „Ultra Realistic”.

Minecraft 2 – podsumowanie

Minecraft 2

Niestety wygląda na to, że przez najbliższe lata możemy jedynie pomarzyć o Minecraft 2. Z pewnością życzylibyśmy sobie, żeby następca hitowego tytułu miał ładniejszą grafikę, oczywiście pozostającą w unikatowym designie. Gracze z pewnością nie pogardziliby lepszym UI, a także większymi możliwościami tworzenia w samej grze.

Źródło: businessinsider, pcgamesn

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Adam Lulek

    Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.