Zagraniczne podróże to prawdopodobnie coś, co lubi każdy z nas. Odkrywanie nowych miejsc to bardzo przyjemne uczucie, choć niestety taka rozrywka może być także dość droga – bilety do różnorakich atrakcji, posiłki w restauracjach czy noclegi mogą kosztować sporo pieniędzy. Wspomnienia, które przywozimy do domu, po wakacjach, są jednak bezcenne, zatem warto przeznaczyć na nie jak największą część swoich oszczędności – przecież oddawanie ich bankom w formie prowizji czy opłat za przewalutowanie mija się z celem. Na całe szczęście nie jest to konieczne, czego doskonałym przykładem jest karta Revolut, którą po roku użytkowania zrecenzuję dla Was w dzisiejszym artykule.

Uwaga: przygotowaliśmy dla Was specjalną promocję, dzięki której kartę Revolut zamówicie za darmo. Szczegóły w dalszej części artykułu – nie przegapcie tej okazji! Kliknij tutaj, aby zamówić.

Czego dowiesz się w tej recenzji?

Aby szybko przeskoczyć do poszczególnej części artykułu po prostu kliknij w interesujące Cię zagadnienie.

 1. Czym jest Revolut?
 2. Czy Revolut jest darmowy?
 3. Czy Revolut jest bezpieczny?
 4. Revolut kontra popularne usługi. Porównanie kursów wymiany walut.
 5. Jak zamówić kartę Revolut za darmo?
 6. Jak Revolut sprawdza się podczas zakupów w internecie?
 7. Jak Revolut sprawdza się podczas podróży?
 8. Co jeszcze może zaoferować nam Revolut?
 9. O czym warto pamiętać podczas korzystania z Revoluta?
 10. Czy warto zainwestować w płatną wersję Revoluta?
 11. Podsumowanie recenzji.

Czym jest Revolut?

karta revolut recenzja

W wielkim skrócie Revoluta można opisać jako świetną alternatywę dla banków. Jeśli znudziło Was podpisywanie skomplikowanych umów i nie podobają Wam się ukryte opłaty czy nieintuicyjne i źle wykonane aplikacje, to usługa ta bardzo przypadnie Wam do gustu. Revolut przede wszystkim pozwala na wymianę walut po bardzo korzystnych, międzybankowych kursach, które są znacznie lepsze niż te oferowane przez banki czy internetowe kantory (szczegółowe porównanie w dalszej części artykułu). Co jednak najlepsze, do otworzonego konta otrzymujemy kartę, którą możemy płacić w zwykłych sklepach lub w internecie. W większości przypadków wysyłka fizycznej karty kosztuje 9.99 zł, jednak dzięki naszej współpracy z Revolutem otrzymacie ją kompletnie za darmo! W dalszej części artykułu dowiecie się, jak skorzystać z promocji.

Czy Revolut jest darmowy?

karta revolut recenzja

Podstawowa wersja Revoluta jest w pełni darmowa, co jednak wiąże się z pewnymi ograniczeniami, które usuwają płatne plany (porównamy je w jednym z następnych akapitów). Nie są one jednak uciążliwe dla zwyczajnego użytkownika – ja, po roku korzystania z karty, nie zapłaciłem za nią ani złotówki i nie czuję potrzeby przejścia na wyższy plan. Bezpłatna wersja usługi użytkownikom pozwala na płatności do 20 tysięcy zł oraz na wypłaty z bankomatów w kwocie 800 zł. Wszystko to oczywiście w obrębie jednego miesiąca. Moim zdaniem dla zwyczajnej osoby przekroczenie tych limitów jest dość ciężkie – w końcu w większości miejsc i tak można już zapłacić kartą, nawet za granicą.

Czy Revolut jest bezpieczny?

karta revolut recenzja

Revolut to instytucja finansowa, która jest nadzorowana przez FCA. Wszystkie pieniądze klientów usługi przechowywane są na zaufanych kontach w bankach Barclays/Lloyd’s. Oznacza to, że nie ma powodów do zmartwień o swoje środki. Jeśli jednak wciąż obawiacie się o nie, to na koncie Revolut warto przechowywać wyłącznie określoną ilość pieniędzy – te można zawsze błyskawicznie doładować przy pomocy programu. Bardzo doceniam aplikację Revoluta, w której bez problemu sprawdzimy historię transakcji – skontrolować możemy sprzedawcę, wydaną kwotę czy miejsce zakupu. Jeśli nie rozpoznajemy danej płatności, to oczywiście z poziomu programu można ją również zareklamować.

Revolut – porównanie kursów wymiany walut

Poniższa tabela prezentuje przykładowe porównanie kursów wymiany najpopularniejszych walut w trzech znanych usługach. Dane pochodzą z 18 czerwca 2019 roku z godziny 15:40. Myślę jednak, że przekaz jest jasny. 

karta revolut recenzja

Różnica może nie być gigantyczna, lecz przelewy walutowe w bankach są często dodatkowo płatne

Warto pamiętać również o tym, że choć popularne waluty takie jak euro czy dolar amerykański są dostępne w polskich kantorach, to raczej nie znajdziemy w nich nieco bardziej egzotycznych walut, takich jak funt egipski czy dinar tunezyjski. Revolut to zatem tak naprawdę jedyny sposób na nabycie pieniędzy zamorskich państw bez wysokiego spreadu (czyli dodatkowych kosztów wymiany walut, w które wliczają się marże i inne opłaty), często wynikającego z konieczności kilkukrotnego przewalutowania. Dzięki tej usłudze ominiemy również pułapki na turystów, czyli punkty wymiany walut z niesamowicie wysokimi prowizjami, które zlokalizowane są na lotniskach czy w centrach popularnych wśród podróżnych miast. Revolut zapewnia nam również bezpieczeństwo – nieuczciwi sprzedawcy często zarabiają na turystach, wydając im niepoprawną ilość środków, lecz płacąc kartą, nie musimy się o to martwić, ponieważ dana kwota jest pobierana bezpośrednio z naszego konta.

Po zagranicznych wycieczkach często zostaje nam trochę środków, które są problematyczne – kantory nie chcą skupować małych sum pieniędzy, a bilon kupowany jest po niezwykle nieatrakcyjnym kursie. Na całe szczęście tę kwestię również może rozwiązać Revolut – w usłudze na złotówki wymienimy nawet najmniejszą ilość środków, którą następnie możemy przelać na własne konto bankowe.

Jak zamówić kartę Revolut?

karta revolut recenzja

Zamówienie karty Revolut jest naprawdę proste – każdy poradzi sobie z tym procesem! Poniżej prezentuję Wam instrukcję krok po kroku, dzięki której dowiecie się, jak to zrobić:

 1. Przejdź na stronę Revoluta z naszego linku, dzięki któremu fizyczną kartę otrzymasz za darmo!
 2. Na wyświetlonej witrynie podaj swój numer telefonu i wybierz przycisk „Rozpocznij”.
 3. Otrzymasz wiadomość SMS z linkiem, dzięki któremu pobierzesz aplikację Revoluta.
 4. Otwórz program i zarejestruj się przy pomocy swoich danych oraz numeru telefonu, który podałeś na stronie.
 5. Gdy utworzysz już konto w aplikacji, konieczna będzie weryfikacja – w tym celu na swoją kartę będziesz musiał wpłacić 20 zł, na przykład za pomocą Android Pay. Te pieniądze można oczywiście później bez najmniejszego problemu przelać na swoje konto w banku. 
 6. Revolut poprosi Cię o wybór karty – skorzystaj z opcji „Karta fizyczna”. Będziesz mógł zamówić ją za darmo. Gratulacje!

Revolut – moje doświadczenia podczas internetowych zakupów

karta revolut recenzja

Warto pamiętać, że Revolut to nie tylko karta, z której korzystać będziemy na zagranicznych podróżach – z powodzeniem możemy jej również używać podczas internetowych zakupów. Sam robię tak od dawna i muszę powiedzieć, że naprawdę się to opłaca. Przede wszystkim nasze środki są bezpieczniejsze, ponieważ korzystamy z karty, na której posiadamy tylko daną ilość pieniędzy – jeśli jakimś cudem doszłoby do włamania do sklepu i wycieku danych, to naszym pozostałym oszczędnościom nic się nie stanie. Jeśli natomiast używamy karty wirtualnej dla kont premium, to w ogóle nie mamy powodów do zmartwień, ponieważ jej dane zmieniają się z każdą płatnością.

Typy kart wirtualnych w aplikacji Revolut

Przejdźmy jednak do najważniejszego zagadnienia, czyli oszczędności. Dzięki karcie Revolut wydamy znacznie mniej, ponieważ ominą nas kosztowne przewalutowania. Dam Wam przykład na podstawie jednego z moich ostatnich zakupów na Amazonie. Na wakacje sprawiłem sobie plecak podróżny, którego cena wynosiła około 104 euro. W momencie płatności z mojego konta Revolut pobrane zostało około 444 zł. Gdybym jednak zdecydował się na zapłatę za pomocą mojej karty bankowej wraz z usługą przewalutowania, to cena gadżetu przekroczyłaby 470 zł. Różnica? 26 złotych oszczędności. I to na jednej transakcji!

Powiecie jednak – przecież polskie banki również oferują karty walutowe, dlaczego miałbym zatem korzystać z Revoluta? Odpowiedź jest prosta, a mianowicie używanie tej usługi jest kompletnie bezpłatne. Nie musicie uiszczać comiesięcznej opłaty, nie ma potrzeby wydawania danej sumy pieniędzy w ciągu miesiąca. Wszystko jest przejrzyste, nie musimy zatem zagłębiać się w regulaminy i tabele prowizji.

Revolut – moje doświadczenia z podróży

karta revolut recenzja

Karta Revolut staje się oczywiście jeszcze lepsza podczas podróży. Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo wygodne, szczególnie dla osób, które podczas urlopu odwiedzają wiele państw w krótkim okresie. Dla przykładu – w tym roku wybieram się na wycieczkę, podczas której odwiedzę około 10 krajów. Czy z Revolutem muszę zatem kupować waluty dla każdego państwa? Oczywiście, że nie! Wystarczy, że na swoim koncie będę miał pieniądze w złotówkach – przy płatności system automatycznie przewalutuje daną ilość środków po najlepszym kursie. Czasem warto jednak zdecydować się na zakup walut przed płatnością, na przykład przed weekendami, ponieważ wtedy za wymianę zapłacimy zazwyczaj najwięcej.

Jeśli planujecie podróż z kartą Revolut, to warto pamiętać, by aktywować ją w Polsce, ponieważ pierwsza transakcja musi być wykonana w tradycyjny, niezbliżeniowy sposób. Należy przyzwyczaić się również do konieczności wybierania opcji na terminalach – często pytają nas one, w jakiej walucie rozliczona powinna zostać nasza płatność. Do wyboru jest funt brytyjski i waluta lokalna i zawsze warto skorzystać z tej drugiej opcji, ponieważ pierwsza może spowodować znaczne zwiększenie kosztów!

Zobacz też: Jak płacić telefonem w sklepie?

Ustawienia posiadanej karty zmieniać można przy pomocy aplikacji Revoluta. Program pozwala nam m.in. na dostosowanie PIN-u, włączenie płatności zbliżeniowych czy wypłat z bankomatu. Warto wspomnieć o tym, że jeśli często podróżujecie po zagranicznych autostradach, to aktywacja opcji dot. płatności za pomocą paska magnetycznego może być świetnym pomysłem – wiele państw, np. Chorwacja, wciąż korzysta z tej metody.

Na urlopie karta Revolut pozwoliła mi zaoszczędzić wiele pieniędzy, nawet na zwykłej kawie we włoskiej kawiarni – w końcu po wielu takich transakcjach odłożona suma pozwoliła mi na zakup kolejnego drobiazgu. Oczywiście im droższy jest dany produkt, który planujecie kupić, tym więcej środków uda Wam się zaoszczędzić na koncie. Korzystając natomiast ze zwyczajnej karty bankowej, wszystkie te pieniądze byłyby pobierane w ramach opłaty za przewalutowanie.

Revolut oferuje także dodatkowe udogodnienia

karta revolut recenzja

Aplikacja Revoluta, którą zainstalować możemy na swoim smartfonie, to nie tylko miejsce do zarządzania naszą kartą – możemy również zakupić tam dodatkowe usługi, które mogą przydać się na wyprawach lub w codziennym życiu. Poniżej przedstawiam Wam, co również możecie znaleźć w programie:

 • Kryptowaluty –  jeśli lubicie ryzykowne, lecz opłacalne inwestycje, to możliwość zakupu kryptowalut prosto z aplikacji Revoluta może Wam się spodobać. Warto jednak pamiętać, że każda transakcja obarczona jest prowizją w wysokości 1.5%.
 • Ubezpieczenie – Revolut pozwala nam również na szybkie i niedrogie ubezpieczenie siebie lub swojego smartfona. Pierwsza z opcji umożliwia nam zakup ubezpieczenia medycznego za granicą od 3.99 zł dziennie. Dzięki drugiemu udogodnieniu możemy z kolei zabezpieczyć telefon przed różnymi wypadkami, takimi jak uszkodzenia ekranu czy zalania.
 • Saloniki i Concierge – są to funkcje dostępne dla użytkowników Revoluta w wersji płatnej. Pierwsza z nich umożliwia wynajęcie saloniku na lotnisku, w którym możemy poczekać na lot. Druga z kolei to prywatna usługa Concierge, która pozwala nam na zlecenie zamówienia biletów czy zarezerwowania posiłku w restauracji.

Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się skorzystać z żadnej z wymienionych powyżej usług, choć być może wkrótce się to zmieni – ubezpieczenie zdrowotne rozliczane z dnia na dzień brzmi atrakcyjnie, szczególnie jeśli mówimy o dalszych wyprawach.

Na co warto zwrócić uwagę podczas korzystania z Revolut?

karta revolut recenzja

Pomimo tego, że zasady korzystania z konta Revolut są naprawdę przejrzyste, to warto jednak znać parę reguł, które pozwolą Wam na zaoszczędzenie jeszcze większej sumy pieniędzy. Wypisuję je dla Was poniżej – warto się z nimi dokładnie zapoznać!

 1. Nie wymieniaj walut w weekendy! Wtedy każda operacja tego typu obarczona jest pewną prowizją – 0.5% dla wspieranych walut (takich, dla których możemy założyć subkonto) oraz 1% dla pozostałych walut.
 2. Uważaj na niestabilne waluty, takie jak ukraińska hrywna. Do ceny wymiany również doliczona zostanie prowizja – 1% w dni robocze oraz 2% w weekendy.
 3. Uważaj na bankomaty – niektórzy operatorzy mogą doliczać opłatę za skorzystanie z brytyjskiej karty. Warto również nie przekraczać limitu, ponieważ późniejsze wypłaty będą równoważne z pobraniem prowizji w wysokości 2%.
 4. Pamiętaj, że z konta Revolut na konto w banku miesięcznie za darmo przelać możesz 20 tysięcy złotych. Po przekroczeniu tego limitu pobierana będzie prowizja w wysokości 0.5%.

Revolut Premium i Metal. Czy warto zainwestować w płatną wersję usługi?

karta revolut recenzja

Jeśli chcecie pozbyć się limitów bezpłatnego konta Revolut, to warto zastanowić się nad przejściem na wyższą wersję. Użytkownik wybrać może pomiędzy dwoma poziomami, które różnią się przede wszystkim udogodnieniami i ceną. Szczegółowe porównanie wszystkich rodzajów kont możecie znaleźć na oficjalnej stronie Revoluta. Z doświadczenia powiem Wam, że płatne konto dla zwykłego użytkownika nie jest koniecznością, choć z pewnością przyda się osobom, które wydają więcej niż 20 tysięcy złotych miesięcznie, czyli głównie biznesmenom i podróżnikom. Płatne wersje usługi zwiększają również limity darmowych wypłat z bankomatu, co również może okazać się pomocne. Większości osób z pewnością wystarczy jednak podstawowe konto Revolut z darmową kartą fizyczną, którą zamówicie z naszego linku.

Recenzja Revolut – podsumowanie

karta revolut recenzja

Pora na krótkie podsumowanie. Czy moim zdaniem warto korzystać z Revoluta? Zdecydowanie tak – dzięki tej usłudze możecie zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, zarówno podczas wakacyjnych podróży, jak i przy zakupach w internecie. A czy poleciłbym Revoluta znajomym? Oczywiście, zresztą już to zrobiłem. I oni również są zadowoleni ze swojej karty. Jeśli w najbliższej przyszłości czeka Was konieczność wydawania pieniędzy w innej walucie, to nie ma co się zastanawiać – skorzystajcie z naszej promocji i odbierzcie swoją kartę kompletnie za darmo. Nie pożałujecie!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.