21 maja 2019 r. Microsoft rozpoczął oficjalne wdrażanie aktualizacji Windows 10 1903 May Update. Jest to już siódme główne odświeżenie najpopularniejszego systemu na świecie. Każda nowa aktualizacja zapewnia dodatkową funkcjonalność i zmiany w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i projektowania. Najważniejsze nowe funkcje update’u to Sandobx, nowe menu wyszukiwania, czy jasny tryb. Microsoft zdołał także poprawić wiele błędów, które powstały na skutek wcześniejszych aktualizacji. Niestety nie uniknął wprowadzenia kolejnych. Oto błędy Windows 1903 May Update.

Zobacz także: Microsoft szykuje już dwie kolejne aktualizacje – co nowego?

Windows 10 1903 May Update problemy i błędy

Chociaż nowe aktualizacje minimalizują problemy podczas i po procesie aktualizacji, wydaje się, że Microsoft bardziej agresywnie blokuje aktualizację z maja na niektórych urządzeniach, powodując pewną frustrację wśród użytkowników.

  • Wkrótce po tym, jak aktualizacja stała się dostępna, wielu użytkowników zgłaszało kilka komunikatów o błędach „Ten komputer nie może zostać uaktualniony do systemu Windows 10”, uniemożliwiając im instalację wersji 1903. Jednak problem nie polegał na tym, że instalacja blokowała aktualizację. Chodziło o brak informacji, dotyczącej rozwiązania problemu, aby kontynuować aktualizację. Na błąd, który możecie zobaczyć na załączonym obrazku skarży się wielu użytkowników forum Reddit.
Windows 10 1903 May Update Problem
  • Inny problem to brak pojawiającej się aktualizacji w oficjalnej opcji Windows Update. Część użytkowników nie chce instalować update’u przez zewnętrzne pliki Microsoftu.
  • Niektórzy użytkownicy skarżą się na problemy z działaniem aplikacji.
  • Sandbox jest jedną z ulubionych funkcji dostępnych w Windows 10 1903, ale część użytkowników nie może z niej korzystać, ponieważ wyświetla się błąd.
WIndows 10 1903 May Update Sandbox
  • Po aktualizacji do 1903, niewielka liczba osób odnotowała również problemy z menu Start. Na przykład użytkownik not_AIVD na Reddit opublikował krótki film ujawniający pewne niezgodności z menu Start, paskiem zadań i polem wyszukiwania.
  • Po uaktualnieniu część użytkowników skarży się na problemy w sekcji Ustawienia.
  • Oprócz problemów z instalacją i aplikacjami, w Internecie można znaleźć raporty o wielu innych odosobnionych problemach i niektórych użytkownikach, którzy mówią o brakujących funkcjach i spójności projektu.
  • Funkcja Night light dla wielu użytkowników przestała działać całkowicie. Użytkownik CaptainnTedd zgłaszał natomiast problemy z League Of Legends, które wyrzucało go z gry kilkukrotnie po aktualizacji. Takich błędów nie było przed updatem.
  • Innemu użytkownikowi pojawiło się aż 5 dodatkowych monitorów.
  • Od siebie dodam błąd, który zmusił mnie do powrotu z wersji 1903 na wersję 1809. Na moim Surface Book 2 po aktualizacji, po kilku – kilkunastu minutach w grach, komputer przestał widzieć kartę graficzną Nvidia. Za każdym razem wyrzucało mnie z gry i musiałem ponownie reinstalować sterowniki. Wydawało mi się, że nowa aktualizacja sterowników Nvidii coś zmieni, jednak byłem w błędzie. Z wielkim bólem piszę ten artykuł na poprzedniej wersji Windowsa…

Windows 10 1903 May Update – podsumowanie

Chociaż w sieci można znaleźć wiele innych skarg, to jednak tym razem wydaje się, że jest znacznie mniej problemów niż w poprzednich wersjach Windowsa, co jest dobrym sygnałem. Warto dodać, że Microsoft już zna większość tych problemów i aktywnie pracuje nad ich rozwiązaniem. W rzeczywistości najnowsza aktualizacja jakości dostępna 29 maja 2019 r. rozwiązuje szereg błędów, w tym problemy z trybem oświetlenia nocnego, błąd: „Ten komputer nie może zostać uaktualniony do systemu Windows 10”, błąd na urządzeniach ze sprzętem USB lub dołączaną kartą i wiele innych.

Chociaż wydanie aktualizacji Windows 10 1903 May Update można uznać za jedno z najmniej problematycznych wdrożeń, zawsze można wprowadzić ulepszenia. Na przykład firma mogła poczekać trochę dłużej na wysłanie aktualizacji z mniejszą liczbą błędów, a komunikacja podczas procesu aktualizacji mogłaby być lepsza.  Jeśli twój komputer nie otrzymał wersji 1903, zalecaną metodą uzyskania aktualizacji jest poczekanie, aż automatycznie otrzymasz powiadomienie o jej dostępności w Windows Update.

Źródło: windowscentral

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.