Kolejny tydzień prawie za nami. Co ciekawego mogliście przeczytać na łamach naszego portalu? Zestawiłem pozytywne i negatywne informacje w jednym artykule. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Windows 10 May Update. Zachęcam do pobrania aktualizacji, która wprowadza co najmniej 10 praktycznych i widocznych zmian. Do moich ulubionych mogę z pewnością zaliczyć jasny motyw, nowe menu wyszukiwania czy naprawa wielu błędów. Microsoft pracuje obecnie nad aż dwiema kolejnymi aktualizacjami. Pierwszą zobaczymy jesienią. Więcej na temat Windows 10 1909 dowiecie się z mojego tekstu.

Prototypowy laptop Intela. To jest naprawdę super! W końcu coś nowego na rynku laptopów, aczkolwiek widzieliśmy już namiastkę drugiego wyświetlacza w laptopach. Wprowadziło je Apple w MacBookach oraz ASUS, gdzie ekran pełni rolę touchpada. Nowy projekt od Intela idzie jednak dalej, a ekran funkcyjny wyposażony jest w dodatkowy zawias i jest znacznie większy od dotychczasowych rozwiązań. Drugi ekran jest perfekcyjny do dodatkowych ustawień, mediów społecznościowych czy innych niewdrożonych pomysłów.

Always On Display na OnePlus 7 Pro. Jako nowy użytkownik urządzenia, z radością przyjmuję taką informację. Ambient Display jest w porządku, jednak pokazuje się ono jedynie na kilka sekund, co z pewnością przekłada się na lepszy czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Firma ciągle pracuje także nad ulepszeniem aparatu.

Krytyka

Zarzynanie Huawei. Po tym jak Google zablokowało Huawei i firma nie będzie mogła wydawać smartfonów z Androidem, inne spółki dołączyły do bojkotu chińskiego giganta. To nie koniec problemów. Okazało się, że Bluetooth SIG odcięło dostęp Huawei do Bluetooth dla przyszłych urządzeń. Co więcej spółka została wyrzucona z Wi-Fi Alliance, co oznacza brak możliwości wydawania smartfonów z certyfikatem Wi-Fi. Najlepszy komentarz do takich działań, jaki zobaczyłem w Internecie to „Huawei został wypatroszony”… niestety. Nawet Microsoft zawiesił współpracę z Chińczykami, co jednak nie będzie skutkowało brakiem aktualizacji Windowsa na MateBooki. Blokada Huawei wiąże się również z wolniejszym rozwojem technologicznym. Na rynku nadal będą wiodły prym Samsung i Apple.

Galaxy Fold bez daty premiery. Już niejednokrotnie pisałem, że składane smartfony nie mają łatwego startu na rynku. Galaxy Fold został dotknięty problemami z ekranem, a Mate X zostanie pozbawiony Androida Q, który potrzebny jest mu do poprawnego działania. W przypadku Samsunga, czekaliśmy na nową datę premiery, która miała nastąpić wkrótce. Wygląda na to, że obserwatorzy byli zbyt optymistyczni. Firma potrzebuje więcej czasu, aby upewnić się, że zmiany sprzętowe, jakie wprowadzono w konstrukcję urządzenia są wystarczające i nie powodują kolejnych problemów. Możemy zatem zapomnieć o premierze urządzenia w czerwcu.

Nowy iPod Touch. Na co to komu? Apple zaprezentowało przestarzałe urządzenie ze starym procesorem. W erze smartfonów, nie za bardzo rozumiem idei odtwarzaczy muzyki i to w wysokiej cenie sięgającej nawet 400 USD.

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Adam Lulek

    Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.