PWA

Windows 10 1909 Update nadchodzi. Co o nim wiemy?

Artykuły

Microsoft nie próżnuje. Zaledwie kilka dni temu zadebiutował Windows 10 1903 May Update, którego zdążyłem już przetestować. Warto pobrać tę aktualizację, ponieważ zawiera ona szereg nowych funkcji, które poprawiają wrażenia z użytkowania platformy Microsoftu. Oczywiście firma nie poprzestaje na tym i testuje kolejne aktualizacje, które zobaczymy już za kilka miesięcy. Czy następna aktualizacja zachęci w końcu użytkowników do przesiadki z Windowsa 7 na Windowsa 10? Jaki będzie Windows 10 1909 Update?

Windows 10 1909 Update

Oczekuje się, że system Windows 10 19H2 pojawi się w drugiej połowie tego roku. Firma pracuje obecnie nad dwiema aktualizacjami jednocześnie. Najpierw jednak zobaczymy update o kodzie Windows 10 1909 (19H2), który ma być dostępny w październiku tego roku. Oprócz tego, który pojawi się za kilka miesięcy, gigant testuję też update na 2020 rok. Użytkownicy biorący udział w programie Windows Insiders mają już nawet dostęp do wczesnych wersji Windows 10 20H1. Co ciekawe najnowsza wersja preview Windows 10 20H1 zmieniła sposób wyszukiwania w eksploratorze plików oraz naprawiła różne problemy. Nazwa kodowa 20H1 sugeruje, że ma zostać wydana w kwietniu 2020 r. i może zawierać poważne zmiany w systemie Windows 10.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

No dobrze, ale co z październikową aktualizacją? Na razie Microsoft zdradził niewiele na temat funkcji, które pojawią się wraz z Windows 10 19H2. Według niektórych ostatnich raportów i wycieków z programu Windows Insiders aktualizacja ta może nie przynieść zbyt wielu nowości czy też większych zmian, dlatego tak niewiele się o niej mówi. Należy oczekiwać, że update będzie ulepszoną wersją dodatku Service Pack, niczym więcej.

Zobacz także: 10 świetnych funkcji w nowej aktualizacji Windowsa 10 – pobierz ją już teraz

Microsoft nie pominie Windows 10 19H2

Aktualizacja systemu Windows 10 19H2 wydaje się być drobną aktualizacją, ale nadal można oczekiwać ulepszeń wydajności i ulepszeń w interfejsie użytkownika. Jakiś czas temu  pojawiły się spekulacje, że Microsoft może pominąć Windows 10 19H2, ale całe szczęście pogłoski te zostały zdementowane. Gigant techniczny ogłasza aktualizacje dwukrotnie w roku i od tego się nie cofnie. „Porozmawiamy o tym, w jaki sposób planujemy wydać 19H2 w nadchodzących tygodniach” – napisał na Twitterze Brandon LeBlanc, starszy menedżer programu Windows Insider.

Możemy zrozumieć, dlaczego Microsoft nie udostępnił żadnych szczegółów dotyczących systemu Windows 10 19H2. Jest całkiem możliwe, że nie ma obecnie nic ważnego do powiedzenia na temat tej aktualizacji, która będzie zawierała jedynie poprawki błędów.

Dwie aktualizacje w roku bezzasadne?

Pogłoski na temat ewentualnego anulowania jesiennej aktualizacji wywołały dyskusję na forum Reddit. Niektórzy użytkownicy systemu Windows uważają, że nie ma potrzeby przeprowadzania dwóch aktualizacji rocznie, ponieważ nie jest to praktyczne podejście. Użytkownicy uważają, że system Windows 10 potrzebował tak częstych update’ów, gdy system operacyjny był we wczesnych fazach rozwoju. Uważają, że Microsoft ślepo podąża śladami Ubuntu, który wydaje dwie aktualizacje rocznie.

Źródło: windowsreport, windowslatest, zdnet


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x