iOS 13 informacje

Tak wygląda iOS 13! Nowe informacje o zmianach w systemie Apple

3 minuty czytania
Komentarze

Do WWDC zostało już tylko kilka dni. To najważniejsze dla Apple wydarzenie w tym roku. Na konferencji odbędzie się premiera nowego oprogramowania firmy. Zobaczymy nowe wersje wszystkich systemów operacyjnych rodem z Cupertino. W tamtym roku sporych zmian doczekał się macOS, za to iOS dotknęła lekka stagnacja. Najważniejsze dla firmy z Cupertino w 2018 roku. było zatarcie złego wrażenia po iOS 11. To udało się zrobić. Kolejna aktualizacja skupiona była na poprawie stabilności i szybkości. Nowych funkcji praktycznie nie było. Jednak koniec z nudą! Użytkownicy czekają na nowości i wszystko wskazuje na to, że doczekamy się ich w tym roku. iOS 13 wprowadzi sporo nowych funkcji, które fani Apple mogą przyjąć z radością.

Zobacz także: [Recenzja] iPad Pro 2018 – demon prędkości i nieco zmarnowany potencjał

iOS 13 informacje o trybie ciemnym

Na temat nowego systemu wiemy bardzo dużo. Serwis 9to5mac dotarł też dzisiaj do szczegółowych informacji na temat wyglądu kolejnej wersji oprogramowania. Dzięki portalowi mamy dostęp do zrzutów ekranu, na których po raz pierwszy możemy zobaczyć iOS 13. Na pierwszy ogień idzie wyczekiwany ciemny tryb. Będzie można go włączyć wchodząc w Ustawienia lub za pomocą Centrum sterowania. Za pomocą tej drugiej opcji będzie możliwe zdecydowanie szybsze uruchomienie trybu.

iOS 13 informacje

Na ekranie głównym jedyną zauważalną zmianą jest dock, który zyska ciemne tło zamiast jasnego. Apple wprowadzi też nowe tapety, które mają lepiej pasować do nowej kolorystyki i wykorzystywać potencjał ekranów OLED. Dark mode prezentuje się naprawdę świetnie, a zmiany możemy zaobserwować na przykładzie aplikacji Muzyka. Zostało tam użyte czarne tło, a nie szare, na co wskazywały poprzednie informacje. Zmiana ta wpłynie bardzo pozytywnie na czas pracy niektórych urządzeń. Chodzi oczywiście o smartfony z ekranami OLED, które nie muszą zużywać energii do podświetlania czarnych pikseli. 

iOS 13 z nowymi zrzutami ekranu

Kolejna zmiana interfejsu w iOS 13 dotyczy wykonywania zrzutów ekranu. W najnowszej aktualizacji, zamiast szarego tła z małymi znacznikami narzędzi na dole, zobaczymy inne rozwiązanie. Widnieć tam będzie rozmyta tapeta urządzenia z zupełnie nowymi narzędziami wyboru. Mają one prezentować się zdecydowanie bardziej czytelnie i wykazywać lepszą użyteczność. Podobnie postąpiono też na wersji systemu przeznaczonej dla iPadów. Nowy pasek wykorzysta zaokrąglone rogi ekranu i będzie można go dowolnie przeciągać w wybrane miejsce.

iOS 13 informacje o aplikacji Przypomnienia

To było jasne już kilka miesięcy temu, ale nie znaliśmy szczegółów. Przypomnienia to aplikacja, która od samego początku wymagała zmian. Jest jedną z najmniej przejrzystych w iOS. Zyska ona wreszcie kompletne przebudowanie, zarówno w iOS 13, jak i macOS 10.15. Na iPadzie nowa wersja otrzyma spory pasek boczny. Znajdziemy na nim opcje: dzisiaj, zaplanowane, oznaczone i wszystkie. Swoje miejsce znajdzie tam też pole wyszukiwania i cała lista przypomnień. Aplikacja wykorzystuje też nową czcionkę SF UI, wprowadzoną w aktualizacji iOS 12.2 do programu Wallet. 

iOS 13 informacje

iOS 13 i nowa aplikacja Find My

Ujednolicone i połączone w jedno wreszcie zostały aplikacje Moi znajomi oraz opcja Znajdź mojego iPhone’a. Zastąpiono je opcją nazwaną Find My. Nie znamy oczywiście polskiego tłumaczenia, a nie zawsze jest ono zgodne. Całość ma zyskać wiele ulepszeń, szczególnie dla iPada.

iOS 13 informacje

Ujrzymy teraz dużą mapę wypełniającą cały ekran urządzenia, z małym oknem w rogu. Widnieje w nim rodzina użytkownika, przyjaciele oraz spis sprzętów znajdujących się pod danym Apple ID. Gdy uruchomiony jest tryb ciemny, mapa wygląda tak jak Mapy na macOS z włączoną ciemną kolorystyką. Nowa aplikacja ma też nową ikonę.

źródło: 9to5mac

Motyw