ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WWDC 2019

WWDC 2019 już za kilka dni. Czego Apple nie pokaże na konferencji?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

WWDC 2019 to najważniejsze wydarzenie dla Apple, fanów firmy oraz deweloperów. Oczywiście najwięcej uwagi ściąga na siebie wrześniowa prezentacja iPhone’ów – to jednak rozrywka dla mas. Właśnie na konferencji dla programistów pokazywany jest kierunek w jakim podąża firma, a także zapowiedzi nowego oprogramowania. Do WWDC jeszcze nieco ponad tydzień. Internet pełen jest plotek na temat tego co możemy zobaczyć. Apple nie pokaże oczywiście wszystkiego nad czym pracuje. Możemy jednak zobaczyć nie tylko zapowiedzi iOS 13, kolejnego macOS czy watchOS. Czego jednak firma nie pokaże?

Zobacz także: iPhone 11 odsłania tajemnice aparatu i iOS 13

WWDC 2019 – nie będzie sprzętu innego niż Mac

Sprzęt nie jest i nie będzie główną gwiazdą. Co prawda w minionych latach zdarzało się firmie zaprezentować na przykład nowe komputery iMac czy iPady, ale to były wyjątki. Mimo wszystko możemy raczej być pewni, że jedyne urządzenia, jakie możemy zobaczyć będą mieć w nazwie „Mac”. Oznacza to oczywiście brak choćby nowego iPhone’a. Choć pewnie większość z nas się tego nie spodziewała. Przypomnijmy jednak, że właśnie na WWDC pokazano iPhone’a 4.

WWDC 2019

Nie spodziewajmy się też nowych iPadów. W tym przypadku raczej nie ma czego prezentować. Gama tabletów Apple jest stosunkowo nowa i została niedawno odświeżona. Inna sytuacja jest z HomePodem oraz Apple TV. Obydwa urządzenia mogą dostać uaktualnienia, ale tylko jeśli chodzi o oprogramowanie. A jeśli już komputery Mac to jakie? 12-calowy MacBook nie był odświeżany od dwóch lat, MacBook Air również mógłby doczekać się aktualizacji podzespołów. Wydaje się jednak, że Tim Cook wykorzysta WWDC, żeby zaprezentować wyczekiwany od lat komputer dla profesjonalistów czyli Maca Pro.

WWDC 2019 – nie będzie usług innych niż gry

Apple poświęciło usługom całą marcową konferencję. Mając do dyspozycji całe wydarzenie, raczej nie spodziewajmy się, że tym razem będzie podobnie. Najważniejszym nowym serwisem jest Apple TV+. Firma jednak pokazała wtedy wszystko co chciała, nawet jeżeli nie było to co chcieliśmy zobaczyć. Na całą resztę musimy poczekać do jesieni, kiedy zostanie uruchomiony serwis. Taka sama sytuacja odnosi się do News+. Najmniej zostało poświęcone czasu Apple Arcade. Gry są oczywiście niezwykle ważne, a spółka często się do nich odnosi. WWDC 2019 wydaje się idealnym wydarzeniem, żeby poświęcić tej usłudze więcej czasu.

WWDC 2019 – a może jakieś niespodzianki?

Konferencja dla deweloperów jest idealną okazją, żeby zobaczyć czym obecnie jest Apple. Jest też wydarzeniem starannie i długo planowanym. Firma z Cupertino udowodniła jednak, że jest w stanie zorganizować prezentację niemal w każdej chwili i pokazać mnóstwo nowości. Cały czas pojawiają się różne plotki na temat tego, nad czym Apple pracuje. Od lat przewijają się informacje na temat okularów czy samochodu. WWDC nie jest jednak miejscem dla ich prezentacji. Samo Apple też po prostu nie jest jeszcze na to gotowe. Najnowsze w gamie produkty, takie jak Apple Watch czy HomePod, były przed ich premierą przedmiotem wielu dyskusji. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Może zobaczymy coś zupełnie niespodziewanego?

Źródło: Macworld

Sprawdź najnowsze wpisy