ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

TimePIN, czyli PIN zmieniający się w zależności od godziny

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Aplikacje
Screenshotlockscreen

Bardzo duża liczba użytkowników telefonów z Androidem zabezpiecza swoje urządzenie hasłem, bądź wzorem, aby w momencie, gdy telefon wpadnie w niepowołane ręce, nasze dane były bezpieczne. Co jednak w momencie, gdy osoba, która z jakiegoś powodu zna nasze hasło dorwie się do naszego telefonu? Oczywiście możemy zmienić hasło, ale co by było, gdyby hasło zmieniało się automatycznie, co minutę, tak jak jest to w przypadku TimePIN?

Działanie tej aplikacji jest proste – co minutę nasz PIN zmienia się w cyfry odpowiadające aktualnej godzinie. Jeśli to za mało, to możemy odwrócić ich kolejność. Są to funkcje, które dostaniemy za darmo.

Converted_file_16cf16b4
Converted_file_a20abac5

Converted_file_f63fa6ec
Converted_file_5621332c

Jeśli chcemy uzyskać bardziej zaawansowane metody tworzenia PINu to musimy zapłacić $1,99 (6,15 PLN). Są to: podwajanie (dubluje cyfry godziny), lustrzane odbicie (dubluje i odwraca 4 ostatnie cyfry) oraz „offset” (odejmuje ustawiona przez nas liczbę od aktualnej godziny).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_PR0OQ7S9L8[/youtube]

Dostęp do opcji TimePIN blokujemy hasłem, więc nie musimy się obawiać o to, że ktoś, komu daliśmy na chwilę telefon, poprzekręca nam ustawienia.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie gwarantujące 100% pewność, że nikt nie włamie się do naszego telefonu, ale na kogoś, kto nie będzie zdawał sobie o sposobie tworzenia PINu z jakiego korzystamy, będzie to idealne zabezpieczenie.

Co myślicie o tym rozwiązaniu? Czy sami korzystacie z hasła bądź wzoru na ekranie blokady?

wpgia_google_playPobierz TimePIN za darmo z Google Play!

Źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy