Windows 10 jest obecnie aktywny na ponad 825 milionach urządzeń na całym świecie, zgodnie z wewnętrzną dokumentacją zauważoną przez serwis Thurrott.com. Niestety Microsoft nie opublikował ostatnio oficjalnych danych dotyczących bazy instalacyjnej Windows 10, więc to jedyne statystyki, jakimi dysponujemy. Jeśli te liczby są poprawne (a jest to całkiem możliwe), widać, że Microsoft zbliża się do swojego celu 1 miliarda urządzeń z Windowsem 10 na pokładzie. Być może w osiągnięciu sukcesu pomogły także próby nakłonienia użytkowników do przesiadki na nową wersję okien.

Pasek gry w Windows 10 – co to takiego?

Pasek gry w Windows 10 wzbogaca obecnie pewne możliwości podczas grania. Wśród dodatkowych opcji znajduje się zrobienie zrzutów ekranu, przechwytywanie klipów i streamowanie. Wszystko to odbywa się poprzez użycie przycisków Win+G na klawiaturze. Pasek gry w systemie Windows 10 jest nadal wzbogacany o nowe elementy. Najnowszy update ma wzbogacić program o sposób, w jaki ludzie mogą łatwo znaleźć innych, podobnie myślących graczy do gier wieloosobowych na PC.

Pasek gry – nowa opcja

Pasek gier to kompaktowa nakładka, która zapewnia łatwy dostęp do wielu funkcji, a od teraz będzie zawierać wspomnianą wcześniej opcję „Szukanie grupy” (powszechnie skrót LFG). Warto zaznaczyć, że nowa funkcja jest nadal w wersji beta. Oznacza to, że tylko testerzy Game Bar mogą uzyskać do niego dostęp w nowej wersji i mogą spodziewać się także błędów działania. Już został wykryty pierwszy problem – kółko myszy nie działa w zakładce LFG.

Obecnie zakres obsługiwanych gier w pasku gry jest dość niewielki, ale możemy się spodziewać, że będzie on znacznie rozszerzony do czasu, gdy funkcja ta oficjalnie trafi na Windows 10. Wśród obsługiwanych tytułów znajdują się obecnie: Fortnite, Overwatch, Apex Legends, Destiny 2, League of Legends i oczywiście takie hity jak Minecraft i Sea of Thieves firmy Microsoft.

Zobacz także: Chrome z nowymi funkcjami 

Pasek gry – jak to działa?

Siła w funkcji LFG polega na tym, że można określić niestandardowe parametry gry, w którą chcesz się zaangażować. Przykładowo możesz stworzyć sesję specjalnie dla nowych graczy, w której jesteś gotów pomóc nowicjuszom opanować różne rzeczy. Możliwe jest również określenie, ilu graczy chcesz w danej sesji, oraz proponowany czas rozpoczęcia wraz z innymi zmiennymi. Zanim ktokolwiek dołączy do Twojej grupy, możesz z użytkownikami rozmawiać za pomocą głosu lub tekstu.

Oczywiście niektórzy ludzie mogą preferować grę online ze zwykłą grupą znajomych. Jednak  ludzie nie zawsze są w pobliżu komputera, więc nawet w tym przypadku LFG może być świetnym sposobem na zorganizowanie grupy „pick-up” na sesję. Biorąc pod uwagę wszystkie parametry, można dostosować daną grupę, aby znaleźli się w niej podobnie myślący gracze. Nowa opcja jest też świetną okazją do poznania nowych wirtualnych znajomych.

Zaktualizowany pasek gry to również całkiem niezła możliwość stworzenia „pre-party” z ulubioną drużyną. Nie trzeba wtedy polegać na matchmakingach w grze, które mogą skończyć się z toksycznymi współgraczami. Podczas krótkiej sesji przed grą, możesz najpierw potencjalnych współtowarzyszy poddać weryfikacji.

Źródło: techradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.