Kończy się kolejny tydzień, a ja Was zapraszam na lekturę w sam raz na wyjazd majówkowy. Z tekstu dowiecie się, co ciekawego działo się w mijających siedmiu dniach.

Pochwała

Apple nadrabia straty. Już tylko kilka miesięcy zostało do premiery iPhone’a 11. Wraz z upływem czasu, na temat urządzenia wiemy znacznie więcej. Ostatnio dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał aparat we flagowcu. Znajdziemy tu potrójny sensor, z czego jeden z nich będzie (w końcu!) obiektywem szerokokątnym. Takie rozwiązanie ma być także zastosowane w mniejszym modelu. Wygląda też na to, że Apple zrezygnuje z wprowadzenia kamery ToF, które póki co nie cieszą się większym zainteresowaniem wśród klientów.

Google Fit na iOS. Świetne posunięcie. Posiadanie samej aplikacji na telefonie jest mało istotne. Ważniejsza wydaje się jej integracja z zegarkiem, która podobno działa! Apple Watch faktycznie łączy się z Google Fit i udostępnia dane. Użytkownicy systemów Apple w końcu mają jakąś alternatywę.

Cena OnePlus 7 Pro. Dlaczego pochwała? Otóż jak na możliwości i specyfikację, jaką będzie oferował ten model, to cena i tak jest niższa, niż w przypadku flagowców Samsunga, czy Huawei. Za takie pieniądze otrzymamy urządzenie, które (prawdopodobnie) będzie oferowało podobne funkcje do konkurencyjnych flagowców.

Krytyka

Galaxy Fold to bubel? No i po co było się tak spieszyć Samsungu? Ostatnie wydarzenia pokazały, że prawdopodobnie mamy do czynienia z produktem niedopracowanym. Co prawda w dwóch przypadkach, użytkownicy sami zdarli folię zabezpieczającą, „psując” ekran, jednak w pozostałych, ingerencja korzystających nie miała miejsca. Co ciekawe, Samsung wydał oficjalny komunikat i wstrzymał premierę urządzenia. Widać, że firma nauczyła się na błędach i nie chce zaliczyć wtopy na miarę Galaxy Note7. Nie lepiej było po prostu dopracować flagowca i wydać go w późniejszym terminie od samego początku? Przez pośpiech Galaxy Fold już okrył się złą sławą, szczególnie wśród recenzentów i na branżowych portalach.

Wadliwe klawiatury Apple. Pogoń za miniaturyzacją urządzeń zbiera swoje żniwa. Apple chcąc, aby laptopy były jeszcze bardziej smukłe i kompaktowe, umieszcza w nich zamiast standardowych klawiatur, tzw. klawiatury motylkowe. Przyznam, że nie odpowiadają mi one, ze względu na bardzo niski skok klawiszy. Pisanie nie jest tak wygodne i przyjemne, jak na starszych MacBookach lub na urządzeniach z linii Surface od Microsoftu. Oczywiście Apple wymienia klawiatury w laptopach bez problemu, jednak tym razem zmieniło strategię, o czym przeczytacie we wpisie Mariusza.

LG kończy produkować smartfony w Korei Południowej. Jest to dziwny komunikat, aczkolwiek z punktu widzenia finansów – dość jasny. Firma ma przenieść produkcję do Wietnamu, gdzie koszty będą niższe. Ma to pomóc w wyjściu działu mobilnego na plus. Podjęcie takiej decyzji po raz kolejny potwierdziło moje obawy – dział mobilny LG ma się źle!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.