ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aplikacje pogodowe – którą wybrać?

Autor: Dawid Przewoźnik Kategoria: Aplikacje
BestWeatherApps2

Smartfony z Androidem już od dawna posiadają mnogość funkcji, a co najważniejsze sami decydujemy, co chcemy zainstalować w naszym urządzeniu. Jedną z kategorii dostępnych w Sklepie Play jest Pogoda. Znajdziemy w niej masę aplikacji i widżetów pogodowych, co z pewnością przydaje się w codziennym życiu. Tylko ile z nich jest wartych naszej uwagi?

Pogoda

pogoda

Postanowiliśmy sprawdzić kilka najpopularniejszych aplikacji z tej kategorii. Pierwszą z nich jest „Pogoda” znajdująca się na czołowej lokacie wśród bezpłatnych apek. Jedno słowo, które nasuwa się po jej uruchomieniu to prostota. Tak, „Pogoda” posiada niewiele funkcji, co widać na pierwszy rzut oka. Dostajemy pięć przesuwanych ekranów, na których znajdziemy jedynie temperaturę obecną, prognozę godzinną oraz na najbliższe dni. Interfejs jest przejrzysty i funkcjonalny co usprawnia naszą współpracę z urządzeniem. Dostępne widżety są bardzo okrojone, gdyż pokazują nam tylko animację pogody oraz ilość stopni Celsjusza na zewnątrz. Wada, która sporo ujmuje „Pogodzie” to niedokładne określanie naszej obecnej lokalizacji. Mniejsze miejscowości są całkowicie pominięte więc musimy się posiłkować informacjami z miejsc odległych o kilka, kilkanaście kilometrów. Reasumując, jeśli mieszkasz w dużym mieście i cenisz prostotę, ta apka  jest właśnie dla Ciebie.

wpgia_google_playPobierz aplikację Pogoda z Google Play

AccuWeather

accuweather_android

Kolejną propozycją jest AccuWeather. Ta aplikacja to przede wszystkim doskonała funkcjonalność. Lokalizacja określa się poprawnie, a ilość informacji, którymi raczy nas AccuWeather bywa przytłaczająca. Wskaźnik UV, wilgotność, widoczność, punkt rosy, ciśnienie czy prędkość wiatru to tylko nieliczne z dostępnych wskazań pogodowych. Dostajemy także wykresy temperatury oraz wiadomości o warunkach atmosferycznych lub nadchodzących zmianach. Dostępne widżety są dopracowane i przejrzyste, mimo że zawierają sporo informacji. AccuWeather to bez wątpienia świetna aplikacja, która spełni wymagania każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

wpgia_google_playPobierz aplikację AccuWeather z Google Play

wpgia_google_playPobierz aplikację AccuWeather Platinum z Google Play

Pogodynka

pogodynka-pro-28-2-s-307x512

Pogodynka to apka, która została oceniona na jedynie trzy gwiazdki. Stało się tak dlatego, że w darmowej wersji ilość funkcji ogranicza się do wskazań temperatury na najbliższe dni. Za nieco ponad trzy złote dostajemy dokładniejsze określanie lokalizacji GPSem, prognozę godzinną, widżety, stan rzek oraz dostęp do informacji na temat zmian warunków pogodowych w górach, czy nad morzem. To jedyna interesująca funkcja w tej aplikacji. Pogodynka nie jest dopracowana, a sprawdzić się może tylko w określonych sytuacjach np. na nartach. Istnieją lepsze alternatywy jak chociażby wyżej wymieniony AccuWeather.

wpgia_google_playPobierz aplikację Pogodynka z Google Play

wpgia_google_playPobierz aplikację Pogodynka Pro z Google Play

Weather Chanel

weather-channel-android-tablet

Weather Channel to aplikacja, której w zasadzie nie można zbyt wiele zarzucić. Jedynie lokalizacja nie jest określana zbyt dokładnie. Informacje, które otrzymujemy takie jak prędkość wiatru, wilgotność, wschód czy zachód słońca są w pełni wystarczające do prawidłowego funkcjonowania. Kilka dostępnych widżetów dobrze spełnia swoje zadanie i wygląda całkiem dobrze. Aplikacja może się podobać, gdyż wiele elementów szczególnie graficznych zostało zaprojektowanych w ciekawy sposób, przyjemny w odbiorze. Weather Channel jest z pewnością warta uwagi i polecamy jej wypróbowanie na swoim smartfonie.

wpgia_google_playPobierz aplikację WeatherChannel z Google Play

Yahoo Weather

yahoo

Ostatnią i najlepszą aplikacją pogodową jest moim zdaniem Yahoo Weather. Ilość przekazywanych informacji można porównać do AccuWeather, a wyszukiwanie lokalizacji działa wprost idealnie. Yahoo Weather wyróżnia jedna cecha, której brakuje innym programom, a mianowicie świetny wygląd. Widżety prezentują się znakomicie, a animacje pokazujące prędkość wiatru czy fazy księżyca są przejrzyste. W Menu aplikacji każda informacja jest zaprezentowana w czytelny, a jednocześnie bardzo ciekawy sposób. Połączenie tego z jakością i trafnością pomiarów sprawia, że dostajemy apkę niemal idealną do codziennego użytku.

wpgia_google_playPobierz aplikację Yahoo Weather z Google Play

Podsumowując, w rankingu najpopularniejszych aplikacji pogodowych prowadzi Yahoo Weather, cechujące się świetnym wyglądem i doskonałym przekazem informacji. Wszystkie jej zalety przemawiają za tym, aby pobrać ją ze Sklepu Play szczególnie, że nic nas to nie kosztuje. AccuWeather również sprawnie działa i jest godna polecenia, ale charakteryzuje się przeciętnym wyglądem i komfortem obsługi. Weather Channel jest poprawna, ale nie można od niej oczekiwać nic więcej. Pogodynka i „Pogoda” są skierowane do konkretnych grup odbiorców, a to czy dana apka nam się przyda, zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Sprawdź najnowsze wpisy