Premiera nowych usług od Apple już za nami. Choć w zasadzie na razie mamy tylko i wyłącznie zapowiedzi. Właściwy debiut najważniejszej nowości, konkurenta Netflixa nazwanego Apple TV+ będzie miał miejsce jesienią. Nowy serwis już od początku ściąga na siebie uwagę. Między innymi ze względu na nowe programy sygnowane nazwiskami takich gwiazd jak Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steven Spielberg, JJ Abrams, Kevin Durant czy Ruper Grint. Główni gracze byli oczywiście obecni na ostatniej konferencji, a firma Tima Cooka za pewne słono zapłaciła za obecność tak zacnego grona. Obecna oczywiście była typowa dla firmy kwiecista retoryka, szumne zapowiedzi i owacje na stojąco. Jednak tak naprawdę nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. Spółka w zasadzie pierwszy raz potwierdziła prace nad serwisem – i to by było na tyle. Pytań na temat Apple TV+ jest bardzo dużo…

Zobacz także: Huawei i Google się poddają – wadliwy Nexus 6P powodem do zwrotu pieniędzy

Ile kosztuje Apple TV+ ?

Najbardziej zaskakującą informacją jest to, że firma z nadgryzionym jabłkiem w logo nie powiedziała nam ile kosztuje dostęp do serwisu VOD. Przed wydarzeniem krążyły różne plotki. Wśród nich choćby takie, że może być dostępny za darmo. Wydaje się to być kompletnie niemożliwym. Apple nazwało swoją nowość „usługą subskrypcji bez reklam”. Zapowiedziano też, że dostępna będzie w nowej aplikacji telewizyjnej na urządzeniach firmy oraz inteligentnych telewizorach. Oznacza to jedno – będziemy musieli zapłacić. Ile? To wciąż jest tajemnicą.

apple tv +

Ile programów będzie dostępne w Apple TV+ ?

Na scenie zaprezentowano pewną liczbę konkretnych programów. Nie dano jednak jasnej informacji czy wszystkie będą gotowe podczas startu jesienią. Zademonstrowano też długą listę postaci, które podjęły się współpracy. Nie powiedziano tylko czy wszystkie programy są aktualnie w produkcji. Jak prezentować się będzie katalog? To wciąż nie jest jasne. Kolejna kwestia to częstotliwość pojawiania się odcinków. Ten temat nie został w ogóle poruszony. Carpool Karaoke jest wydawane co tydzień, ale czy to coś znaczy?

Czy wszystkie programy dostępne będą w 4K?

Możemy założyć, że tak. W zasadzie nie wyobrażam sobie w dzisiejszym świecie innej opcji. Amerykanie na temat jakości, w jakiej dostępne będą ich produkcje nie powiedzieli nic.

Apple

Czy w Apple TV+ dostępne będą inne programy?

Inne niż od Apple oczywiście… Podczas prezentacji skupiono się tylko na oryginalnych treściach. To one mają być największą siłą serwisu VOD. Nie wiemy jednak czy usługa wykracza poza to. Dla nieprzekonanych to mógłby być świetny argument. Hulu, Netflix i Amazon tak robią. Tim Cook nie powiedział czy zrobi to samo, widać na takie informacje może być zbyt wcześnie.

Czy Apple TV+ będzie dostępne w pakiecie?

Wraz z miesięczną ceną usługi, a raczej jej brakiem nie otrzymaliśmy żadnych wskazówek czy firma zamierza jakoś połączyć swoje usługi. Plotki na ten temat krążyły jeszcze przed samym wydarzeniem. Podobno mają być oferowane różne poziomy cenowe dostępu. Obecnie mamy choćby różne wersje chmury iCloud, Apple Music, do tego dojdzie Apple TV+ i Apple Arcade. Jeżeli nie zostanie to połączone w atrakcyjnych pakietach szybko usługi firmy mogą stać się zbyt drogie. 

Dlaczego musimy czekać na Apple TV+ do jesieni?

To prawie sześć miesięcy! Wygląda na to, że serwis zadebiutuje wraz z nowymi iPhone’ami. Znowu to jesień będzie najważniejsza pod względem premier. Przesłanki czemu zapowiedzi pojawiły się już teraz nie są w zasadzie jasne. 

Źródło: MacWorld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple.