Tak przeciwnicy sieci 5G manipulują opinią publiczną

Adrian Celej Artykuły 2019-04-14

Od dłuższego czasu obserwuję działania przeciwników sieci 5G. Widzę, jak rzucają pojęciami, które nie istnieją lub kompletnie ich nie rozumieją. Widzę jak straszą nowotworami, szczególnie u dzieci, co bardzo wpływa na osoby nie znające się na technologiach. Widzę też jak z powodzeniem manipulują opinią publiczną.

To nam się nie podoba

Powiedzmy to wprost – każdy artykuł czy film omawiający technologię 5G jest przez przeciwników uznawany za oszustwo, a autor zostaje oskarżony o sprzedanie się telekomom. Na grupie przeciwników 5G pojawiają się linki do takich artykułów z apelem o komentowanie według ich własnej ideologii. W ten sposób artykuły i filmy (w tym profesorów znających się na takich tematach) są w krótkim czasie zalewane przez trolli internetowych. Kiedyś taka akcja dotknęła również tego portalu. Oczywiście nie zawsze tak się dzieje, moderacja usuwa linki do tekstów, w których znajdują się fakty trudne do podważenia. Ponad to zdarzają się apele o zgłaszanie filmów na YouTube i stron na Facebooku jako oszustwo.

Gdzie jest wolność słowa?

Przeciwnicy 5G uważają, że są dyskryminowani (jakoś mnie to nie dziwi) oraz ogranicza ich wolność słowa. Narzekania na wolność słowa pojawiły się po pewnym sporze na Facebookowym wydarzeniu petycji „Tak dla 5G”. Otóż jak zwykle przeciwnicy umówili się na zalanie strony swoimi komentarzami, gdzie (kto by się spodziewał) natrafili na opór ludzi znających ten temat. Administratorzy wydarzenia nagrodzili przeciwników usuniętymi komentarzami oraz blokadami. Taką podjęli decyzję, nic mi do tego.

Zobacz też: Przeciwnicy 5G w TVP? Kto na to pozwolił? Co jest źródłem promieniowania?

Moralność Kalego w czystej postaci

Przeciwnicy 5G wykazali się czymś, co określa się jako „Moralność Kalego”. Otóż zapominają oni o tym, że na ich grupie panuje pełna cenzura, w tym prewencyjna. Każdy post jest przed publikacją sprawdzany przez moderację. Jeśli zawiera niewygodne/trudne pytanie lub podważa teze głoszone na grupie, to z całą pewnością nie zostanie opublikowany. Sam to sprawdziłem, wiem jak jest. Co z komentarzami? Otóż grupowicze o innych poglądach są z niej wyrzucani. Oczywiście to również udało mi się potwierdzić, mam świadka, który w ten sposób pożegnał się z grupą. Streszczając – przeciwnicy 5G narzekają na brak wolności słowa całkowicie zapominając o tym, że u nich też jej nie ma.

Warto też wspomnieć, że filmy w serwisie YouTube rzekomo udowadniające szkodliwość sieci telekomunikacyjnych zazwyczaj mają wyłączoną możliwość oceny oraz komentowania. W przeciwnym wypadku ktoś mógłby naprostować te kłamstwa i cała praca poszłaby na marne.

Po co o tym mówię?

Przeciwnicy 5G bardzo namieszają i w skrajnym wypadku możemy konsekwencje tych działań odczuć. Zalewanie komentarzami może doprowadzić do tego, że niektórzy uwierzą w te kłamstwa. Jakiś czas temu Łukasz trafnie powiedział, że z przeciwników 5G nie należy się śmiać, z nimi trzeba walczyć. Jeśli ktoś z was jest na tej grupie i widzi tego typu apel, niech informuje o tym w komentarzach na zaatakowanej stronie lub pod filmem. Przeciwników 5G nie nawrócimy, zrozumiałem to kłócąc się z człowiekiem przekonującym mnie, że ziemia jest płaska. Możemy za to niszczyć ich akcje, do czego jestem zmuszony zachęcić.

Dziś prawie wszyscy narzekają na przepustowość internetu mobilnego w Polsce. Jeśli budowa sieci 5G zostanie opóźniona, to możemy spodziewać się jeszcze gorszych transferów lub podniesienia cen, a tego chyba nikt nie chce. • Dog Ro

  Przecież promieniowanie jest zdrowe, każdy to wie. Fani 5G napewno chętnie zgodzą się na nadajnik na dachu ich domu.

 • Tomasz

  Powiedzmy ze LTE pozwala 5% populacji uzywac internetu bez ograniczen. Niech 5g zwiekszy promil do 25, 6g do 45, 7g do 70 a 8g do 100.
  Po co pieklic sie o 5g jak potrzeba albo 8g albo lte ze zmiana podejscia do mobile.
  Dosc mam madrych inaczej, wolajacych o wprowadzanie 5g.
  To nic nie da. Kasa pojdzie w bloto. Nie chcemy 5g.

 • Bart Bart

  Czy 5G jest szkodliwe czy nie to będzie można dopiero stwierdzić po kilku latach obcowania z tą technologią, o ile ktokolwiek przeprowadzi jakiekolwiek niezależne badania w co wątpię, bo na pierwszym planie zawsze będzie liczyła się kasa, a zdrowie to nieistotny temat z punktu biznesu.

  • Adrian Celej

   Przeprowadzał ktoś badania przy wprowadzaniu telewizji naziemnej? Nic mi o tym nie wiadomo, a w przypadku TV analogowej były to moce sięgające bodajże 100 kW.
   Ludzie jakoś żyją.

   • Michał

    Tylko ze nadajniki TV analogowej nie są montowane co kilka bloków tylko zdała od miast 🙂 widzisz drobną różnicę?

    • Kahkeshan

     Widzisz różnicę między 30W a 100000-150000W? Policz sobie ile nadajników 5G potrzeba, żeby uzyskać moc taką, jaką ma jeden nadajnik TV. A później sprawdź sobie, jak daleko sięga zasięg jednego i drugiego. I przestań się ośmieszać.

 • Tomasz

  Wystarczy zrezygnowac ze streamingu na mobiles.

 • po co wogóle zajmować się tym tematem. jak wejdzie 5G to wejdzie i już, tak jak weszło 4G i już. po co ideologia taka? jeszcze pewnie kilka lat zanim wejdzie to do nas więc po co tak wiercić dziurę w tym temacie?

  • stark2991

   Po to, że te oszołomy będą wprowadzać w błąd coraz więcej osób.

  • Adrian Celej

   Po to, że przez rozpowszechnianie kłamstw ludzie zaczną się bać. Z przeciwnikami 5G trzeba walczyć, w przeciwnym wypadku operatorzy dostaną zielone światło na 5G jak LTE całkowicie padnie.

  • Dog Ro

   Zastanawiasz się czasem zanim coś napiszesz?

 • Choć jestem zwolennikiem 5G to też działa w drugą stronę gdzie cały czas pisze się jak to 5G zmieni nasze życie i wszystko będzie fajniejsze a bez 5G firmy przestaną istnieć my nie będziemy mieli transferu i ogólnie świat się skończy to też papka koncernów.

  • Piotr Zet

   Wystarczy pojechać do Warszawy i widać, że nie tylko papka. N! ma bardzo gęstą sieć wiele nadajników ma 4CA 256QAM i MIMO 4×4 pozwala to na max 598 Mb/s pobierania w momencie największego obciążenia czyli wieczorem prędkości na odpowiednim telefonie ze wsparciem tego wszystkiego to okolice 70 Mb/s. Czyli prawie 10 razy mniej. Nadajników więcej postawić nie mogą bo normy przekroczą. Ilość pasma która została im pozwoli podnieść maksymalną prędkość zaledwie okolic 750 Mb/s na sektor przy wycięciu całkowicie 2G i 3G także akurat z tym, że sieci za kilka lat się zapchają to nie żadna papka.

   • No cóż tak samo było z 2G ,3G czy 4G zawsze jest lepszy transfer ale nie można mówić że dzięki temu firmy będą mogły być obsługiwać zdalnie czy też my zarządzać inteligentnym domem bo to już można robić a większość i tak korzysta ze stałych łącz

 • Marucins

  Ja pierdzielę. Co tu się dzieje?
  Jak nie ma o czym pisać a chce się wywołać wojenkę to najlepiej napisać o 5G. To co tematy Android vs iOS już się znudziły? Czy zbyt wiele ludzi przestało ten bajzel komentować?
  Tak jak na portalach stricte „komputerowych” Windows vs OSX (macOS) – napisz artykuł a komentarze aż się gotują. Jeśli brak weny twórczej zacznij pisać mini poradniki, albo opisywać ciekawe programy z xda.

 • maxprzemo83
  • dreq02

   widziałem, dobre 😀

 • Tadeusz Donald

  Ludzie jeśli boicie się tak tego 5G to poczytajcie o mocach nadajników telewizyjnych i może zażądajcie wyłączenia telewizji bo mają moc sięgającą nawet 150 kW i radia, tu link: https://telewizja-cyfrowa.com/nadajniki/ A nawet energii elektrycznej bo przecież ona też wytwarza promieniowanie.

  • dreq02

   w gorący dzień jak staniesz pod linią wyższego napięcia (nie musi być jakiaś to wielka sieć, trochę lepsza niż zwykła) to słychać jak prąd płynie.

   • alan Szymański

    Nie płynie tylko się marnuje. Są dość duże straty energii.

  • Michał

   Masz setki nadajników telewizyjnych w każdym mieście? Pomysł czasem jak coś Napiszesz.

   • Adrian Celej

    Co ma ilość nadajników do promieniowania elektromagnetycznego?

    • Michał

     Kega porównuje nadajnik 150kW postawiony gdzieś w głuszy do nadajników 5G umieszczonych co kilka bloków (9 to także kilka). Gdzie tu sens i gdzie logika? A co do twojego pytania to uważasz że nie ma korelacji pomiędzy ilością nadajników a smogiem elektromagnetycznym?

 • 0-700

  Bardzo dobrze, że znów poruszacie tematykę 5G. Tak jak wspomniałeś. Fanatyków nie przekonasz, a ludzi nią znających tematu, trzeba edukować. Poprę twoje przewidywania z pozycji człowieka mieszkającego od lat w dużym mieście zachodniej Europy. Tu podwyżki cen abonamentów miały już miejsce dwa lata temu, a nielimitowany transfer jest prawie dwa razy droższy niż przed dwoma laty. Dlatego też Zjednoczone Królestwo dość szybko zajęło się domniemaną sprawą szpiegostwa Huawei’a z obawy na opóźnienia rozwoju bardzo szybko zapychającej się sieci mobilnej. Wszyscy z mojego otoczenia zauważyli szczególnie w tym roku spadki transferu, a większość to ludzie nie interesujący się zupełnie tym tematem. Musimy zrozumieć pędzący postęp cywilizacyjny i zmianę w nawykach konsumpcji treści. Nie przeszkadza mi, że muszę ciągle się dokształcać i kończyć kursy dobiegając niedługo czterdziestki. Muszę dotrzymać kroku dobrze wykształconym, młodym ludziom, jeśli nie chcę być wykluczony na rynku pracy. Jeśli Polska nie chce być wykluczona cyfrowo też musi się rozwijać. Na szczęście znajdujemy się na pozycji jednego z liderów, więc zróbmy wszystko, by tak pozostało. Kolejne probsy za cierpliwość i zrozumienie misji dziennikarskiej.

 • JACEK

  Tylko na tym portalu autorzy bronią na śmierć i życie firmy komuszej hujwie i jej technologi powiązanej z inwigilacją i kontrolą społeczeństwa chińskiego w rzekomo wolnych chinach. Może dają wam chińskie gówna za darmo i dlatego naśmiewacie się ze wszystkich co nie chcą chińskiego zamordyzmu w Polsce. W dupę wsadźcie sobie te chińskie komunistyczne cuda techniki. Są inne o wiele bardziej poważne i cywilizowane firmy które też pracują nad 5G. A pro po cenzury to właśnie wy najbardziej cenzorujecie jeśli się pisze o tej hujwie firmie

  • Tadeusz Donald

   ChRL to już nam zafundowała komisja europejska z parlamentem europejskim w Internecie a odczujemy to bardzo dobitnie za dwa lata. To tak gwoli ścisłości i nie trzeba tu Chińczyków. Zresztą komisja Europejska nie zakazała Huawejowi działalności na terenie Unii Europejskiej.
   Oni, czyli komisja Europejska i większość obecna w Europarlamencie są szybsi od Chińczyków.

 • Igor Ordecha

  Oczywiście z tą szkodliwością 5G i szczepionkami to nie prawda, ale ziemia serio jest płaska

  • Igor Ordecha

   (xd)

  • Adrian Celej

   Zgadza się. Księżyc też jest płaski, a w kosmos nigdy nie polecieliśmy ;(

   • Igor Ordecha

    W zasadzie to księżyc jest lekko wygięty do kształtu kopuły. Bo to jest taka naklejka z silniczkami co się rusza po niebie, żeby nas ogłupić

   • Słońce jest płaskie 😢

    • Igor Ordecha

     Tak, ale to zależy jaką masz u siebie perspektywę. U mnie jest na przykład lekko wypukłe

     • No możliwe, ja natomiast mieszkam na środku ziemi. Nie chcę mieszkać na krawędzi, bo boję się, że spadnę, a na życiu trochę mi zależy :/

  • maxprzemo83

   Ziemia nie jest płaska! Ziemia jest lekko wklęsła bo inaczej oceany by się wylewały 🙂

   • Adrian Celej

    Kiedyś słyszałem, że żyjemy we wnętrzu kuli

    • Igor Ordecha

     No to wtedy byśmy pospadali na dół

     • Adrian Celej

      No tak, zapomniałem…
      W takim razie żyjemy na zewnątrz kuli, a w środku biega duży chomik, który ją obraca
      A nie, czekaj…

   • Igor Ordecha

    Gupi ty jesteś jak się oceany mają wylać przez:
    1. Pierścień Antarktydy
    2. Kopułe

 • alan Szymański

  Chyba ktoś dał linka na takiej grupie anty 5G do tego artykułu. Takich głupot dawno nie widziałem w komentarzach.

  • Adrian Celej

   Linki do naszych tekstów pojawiały się tam kilkukrotnie, z czego tylko raz z konkretnym apelem. Jak widać wystarczyło, żeby pojawiły się takie a nie inne efekty.

   • alan Szymański

    Czym bardziej świat idzie do przodu to niektórzy ludzie się cofają w rozwoju. Ja mam takie wrażenie. Może nie dajemy działać selekcji naturalnej?

    • Adrian Celej

     Niestety, selekcja naturalna tutaj raczej nie zadziała.

  • Valknut68

   Widzę, że do wielu” pijesz”?Dobrali się z autorem. Tak się głupio składa, że nie jestem w jakim froncie anty 5G lecz mam android. com wśród źródeł RSS🤔. Jesli Wasze teorię na poparcie kolejnego gówna są tak samo trafne jak te o przyczynie pobytu tutaj mojej osoby i nielicznych mi podobnych to…. już Wam współczuję 🤣😁😂

 • Valknut68

  „Jeśli budowa sieci 5G zostanie opóźniona, to możemy spodziewać się jeszcze gorszych transferów lub podniesienia cen, a tego chyba nikt nie chce”
  I to jest jedyny argument autora za?!?
  Bo będzie miał ,biedaczek za słaby transfer do pochłaniania „fajsbukowej” papki lub instagrama?A może dopiero przeżywa fascynację tic-tok’iem?
  Czyli wszystkie teorie o elektrosmogu to brednie a my po raz kolejny pozwolimy kosztem zdrowia na rozwój kolejnej technologii „niezbędnej” do życia człowieka?!?
  Ba,”zapcha się ” sieć,ludzie przestaną kupować nowe telefony i o czym wtedy pisać?!?Wszyscy autorzy technologicznych portali staną w ogonku pod….pośredniakiem xD.
  http://oxymedica.pl/smog-elektromagnetyczny-czy-naprawde-taki-grozny/

  • Pluto

   Pęd ku zatraceniu, stara sieć jest za stara, choć kilka lat temu była super szybka. Bo teraz coraz więcej zombie co wszędzie i zawsze są wpatrzeni w swoje ekrany na których zazwyczaj widać papkę gónwa.

  • Adrian Celej

   Nie, bo autor mieszka w okolicy, gdzie operatorzy mobilni mają monopol na internet i jak tak dalej pójdzie, to autor przestanie być autorem.

   • Tadeusz Donald

    Czytając komentarze niektórych osób to aż dziw bierze że ci ludzie w ogóle korzystają z prądu.

    • Pluto

     Jak się nie potrafi nic rzeczowego napisać, to się wyciąga takie argumenty „z dupy”. Życie w Bieszczadach albo łykanie wszystkiego jak pelikan a najlepiej z głową w mikrofali.

    • Adrian Celej

     To jest akurat bardzo ciekawe. Wszyscy walczą przeciwko morderczemu promieniowaniu, ale każdy ma telefon i to przeważnie smartfona. To tak jakby wegetarianin poszedł na kebaba.
     Nie przeszkadza im też radio FM i telewizja naziemna, moce sięgające 150 kW są spoko, lepiej brać się za małe maszty po 30 W.

   • Michał

    Obiecujesz?

    • Adrian Celej

     Co niby mam obiecać?

     • Michał

      No… Że autor przestanie być autorem 🙂

 • Pluto

  Nie wiem kto narzeka na zapchane LTE, ja raczej jestem zadowolony, moje potrzeby są spełniane. Czy to chce obejrzeć filmik na YT, czy odebrać pocztę, czy zajrzeć na jakiś www. Jak ktoś korzysta z mobilnego netu jak stacjonarnego to może w pewnych porach być gorzej, ale internet mobilny ma inne przeznaczenie.
  Odnośnie szkodliwości sieci 5G, dla mnie to jest z tym trochę jak z jedzeniem fastfoodów, jest to legalne, żadne normy nie są przekroczone, ale nikt o zdrowych zmysłach nie stołuje się tam codziennie.

  • Michał

   Tu jest problem. Normy są przekroczone o 10000%. Dlatego trzeba…… Zmienić normy!!!

   • Newman

    Normy przekroczone nie są
    Ale i tak się zgadzam

   • Piotr Zet

    Że co? 😀

  • Adrian Celej

   W dużych miastach jeszcze działa to znośnie, ale w mniejszych miastach i na wsiach już zaczyna robić się tragicznie. Odpaliłem przed chwilą Speedtest – 4 Mbps w nocy, kilka lat temu Lumia 635 w tym miejscu wyciągała 40 Mbps.

   • Pluto

    Dlatego, że tam ludzie korzystają z mobilnego jak ze stacjonarnego. Gdyby było inaczej to właśnie w miejscach, gdzie sieć nie jest zapychana dużą ilością urządzeń, LTE by spokojnie starczyło. Sieć 5G najbardziej ma sens w miastach, gdzie jest jest duże skupisko ludzi.

    • Piotr Zet

     Kolejna bzdura. Na wsiach czy małych miastach najczęściej nadajniki nie są na maksa wyposażone to jest ten problem.

     • Pluto

      Sam piszesz bzdury, co to znaczy, że nie są na maksa wyposażone? To oznacza, że LTE nie jest do końca wykorzystane, więc 5G nic tu nie da. 5G sprawdzi się przede wszystkim w gęstym zaludnieniu a nie na wsiach.

     • Piotr Zet

      Skoro nie masz pojęcia to po co się w ogóle wypowiadasz? Stacje na maska wyposażone to takie które zawierają każdą częstotliwość modulację 256QAM i MIMO 4×4 na którymś z pasm. Gdzie napisałem cokolwiek o tym, że 5G jest potrzebne na wsiach czy małych miasteczkach? Bo wszystkie moje komentarze jak widać są o tym, że jak na razie to 5G jest potrzebne w miastach. Kolejna bzdura to, że 5G nic nie da. Jak to nie da zwiększy tylko bardziej pojemność sieci szczególnie na paśmie zasięgowym 700 MHz, a to zapewni jeszcze lepsze pokrycie zasięgiem niż LTE800 obecnie.

   • Piotr Zet

    A czemu działa to tam tragicznie? Bo najczęściej stacja ma 1 lub 2 częstotliwości gdyby był komplet nie byłoby tego problemu. Problem będzie w miastach gdzie przy wypasionych na maksa nadajnikach prędkości oscylują w okolicach 70 Mb/s. Na wsiach i małych miastach jest jeszcze dużo zapasu.

 • maxiges

  A co w przypadku takich osób jak ja. Jestem przeciwnikiem i zwolennikiem za razem
  Tak dla 5G do pasma max 6Ghz
  Nie dla pasm powyżej 6Ghz
  Niech inne państwa przetestują najpierw te pasma 10Ghz i po 2 latch wtedy można pomyśleć czy wprowadzać te pasma do Polski

  • Adrian Celej

   Z tego co mi wiadomo nie udało się udowodnić szkodliwych 5G, również na wyższych częstotliwościach

   • maxiges

    Dziwne, badania zawsze muszą być ok. VW coś o tym wie tak samo jak z 2.4Ghz niby też nie jest szkodliwa, a jednak może być w nadmiarze. Dlatego wolę aby inni najpierw to potwierdzili, a nie laboratoria, które można kupić :),a poza tym, żadne laboratorium nie testowało prawdziwych bts’ow w warunkach zeczywistych, gdzie takich bts’ów w mieście może być kilkadziesiąt

    • alan Szymański

     Prędzej od 5G zaszkodzi ci światło. Nie dość że moc słońca jest duża to jeszcze nadaje ciągle i długość fali jest zdecydowanie mniejsza niż 5G(światło to 400 nm, 5G kilka centymetrów).

     • maxiges

      Tylko wiesz, że organizm ludzki posiada coś takiego jak skórę, i jak zwiększa się promieniowanie to się opalasz, skóra zwiększa tym barierę Dlatego najlepiej mieć czarną(#000) skórę bo ona pochłania wszystko i niweluje promieniowanie by nie przenikało głębiej.

   • Pluto

    A co to znaczy szkodliwość? Kwestia norm i dawki. Pij codziennie jedno piwko, skutki odczujesz po kilkunastu latach.

   • Michał

    Znaczy się promieniowanie elektromagnetyczne powyżej norm nie jest szkodliwe? Oj chyba źle szukałeś 🙂

    • Adrian Celej

     Powyżej jakich norm? Tych naszych sprzed 40 lat, czy tych obowiązujących na całym świecie?

     • Michał

      Naginasz fakty. Szwajcaria ma jeszcze bardziej restrykcyjne normy niż polska.

     • Igor Ordecha

      Ty też naginasz fakty. Szwajcaria na papierze ma podobne normy jak Polska, ale u nich sposób pomiaru jest bardziej liberalny np. normy muszą być spełnione tylko tam(i na tych wysokościach) gdzie mieszkają ludzie. Jak ponad nimi jest więcej to jest ok. U nas muszą być spełnione absolutnie wszędzie. A to tylko jeden przykład.

     • Michał

      No ale nadajniki mają być w miastach…. Tam gdzie mieszkają ludzie 🙂

  • maxprzemo83

   5GHz masz od lat w domowym routerze Wi-Fi tak samo 2,4 GHz. A teraz boisz się tego? Trochę za późno. Mikrofalówka na jakiej częstotliwości ci działa?
   Radary działają na częstotliwości do 40 GHz. Tak samo jak inne urządzenia dookoła ciebie.

   • maxiges

    Mikrofal posiada klatkę Faraday. Routery 5Ghz posiadają o wiele mniejsze moce niż te na 2.4ghz i to widać w zasięgu. A częstotliwości wyższe przeważnie są stosowane w radarach dedektorach i nie jesteś na nie wystawiany non stop Idź i zrób sobie sesje godziną w komorze rendgenowskiej. Nie kwestia jest szkodliwości częstotliwości a jej mocy Im wyższa częstotliwość tym bardziej jest szkodliwa, bo reaguje bardziej na twoje tkanki, a żeby zapewnić dostateczny zasięg to moce nadajników muszą być większe a co za tym idzie szkodliwość się zwiększa Dlatego wolę by inne kraje najpierw przetestował wyższa czastotliwosc 5G

    • marcinadd

     Zdziwiłbyś się. Sam mam Internet od lokalnego dostawcy w technologii 5GHz, a nadajnik jest ode mnie oddalony o 3km. W moim rejonie jest conajmniej kilku takich dostawców.

     • maxiges

      Ale posiadasz odbiornik kierunkowy więc dlatego masz taki zasięg, zobacz jakie zasięg ma 4G w technologi komurkowej. Na 1800 max z 3km ma akceptowalne parametry.
      5G to na pewno przyszłość, ale powinno najpierw wprowadzić te technologie w ograniczonym zasięgu i stopniowo ja rozbudować.
      Polecam poczytać o EMC.
      Fale elektromagnetyczne są jak alkohol w małej ilości nie są złe ale w dużej szkodzą bardzo.

     • Pluto

      Nie znam się, to się wypowiem. Tam są anteny kierunkowe, Twoja antena musi być dobrze ustawiona. Telefonem czy laptopem nie połączysz się z tą siecią bo one nie mają odpowiedniej anteny.

    • maxprzemo83

     Moce nadajników 5G beda dużo mniejsze niż obecnych LTE. Z prostej przyczyny. Częstotliwości 5G nie mają takiej przenikalności jak obecne dlatego siatka nadajników będzie gęstsza ale ich moc mniejsza.

   • Valknut68

    Nigdy nie miałem i nie kupię mikrofalówki!
    Laptopy „jadą ” po kablu.
    Zostaje smartfon.Mój pierwszy w życiu zakupiony w styczniu 2018 kiedy na (kolejną zresztą) Nokię Asha 302 już nie mogłem znaleźć rozsądnego komunikatora.Telefon,po kilku latach działa bezproblemowo a wygląda jak dopiero co wyjęty z….kartona.Bateria min 7dni!
    Można?!?Można.
    Ta Wasza…”cywilizacja” xD

    • Adrian Celej

     Ale dlaczego korzystasz ze smartfona i narażasz się na mordercze promieniowanie? Dlaczego nie wrócisz do stacjonarnego?

     • Valknut68

      „Ależ waćpan wesół!”
      To jest myśl.
      Miałbym opcję .Jako ,że stacjonarny ma swoją wagę już dawno bym Ciebie nim pierdolnął.Jakby nie pomogło jeszcze jest mocny sznur przy słuchawce.
      Od razu zobaczyłbyś swoje…..5G.
      Na takich jak Wy nie ma cierpliwości.
      Czy wszyscy ludzie są tak tępi i mają tak konsumpcyjne podejście do życia ,świata i planety?
      Planety ,na której jesteśmy tylko gośćmi i nikt tego nie docenia?
      Możesz ktoś inny przeczyta Twoją odpowiedź.Ja idę spać.

     • Adrian Celej

      Za obrazę i domniemane grożenie śmiercią mógłbym zrobić naprawdę wiele.
      Ograniczę się do usunięcia tego komentarza i zachowania zrzutu ekranu.

     • Zaorane xDx