[YouTube] 3:33 z Huawei P30 Pro

Kamil Sobczyk Artykuły 2019-04-10

Huawei po raz kolejny pokazał telefon, o którym mówią wszyscy w branży. Oczywiście chodzi o Huawei P30 Pro, telefon który ma 4 aparaty, 5x zoom optyczny i 10x hybrydowy. A do tego – duży ekran, pojemną baterię, topowe podzespoły i można by tak wymieniać i wymieniać! Telefon jest na tyle ciekawy, że postanowiłem przygotować pełną recenzję dopiero po miesiącu. Jednak teraz przed Wami, szybkie spojrzenie na P30 Pro! Zajmie Wam tylko 3 minuty i 33 sekundy!

Materiał • thecraven

  Przede wszystkim porównanie do P20 Pro
  – aparat
  – jakość dźwięku
  – czas pracy
  – szybkość ładowania
  – wydajność w grach

 • variete

  Standardowy obiektyw o matrcy 40 MPx

  Obiektywy nie mają matrycy. Matryca, tak samo jak obiektyw, jest tylko jednym z elementów toru optycznego aparatów cyfrowych.
  A określenie 3. aparatu:

  to 5-krotny zoom

  , to już w ogóle facepalm! Przestań już z tym zoomem! Wszyscy powtarzają te same brednie, bez kompletnego zrozumienia. Określanie zoomem obiektywu o jednej ogniskowej, to taki sam kretynizm jak nazywanie zdjęcia z małą GO – bokeh. Zoom to obiektyw zmiennoogniskowy, czyli taki, który umożliwia płynne zmiany ogniskowej! Aparat/obiektyw o jednej ogniskowej (czyli tak, jak ten trzeci aparat P30), to nie żaden zoom! To teleobiektyw stałoogniskowy!
  Tylko bardzo naciągając fakty, określenia zoom można użyć dla całego zestawu aparatów tego smartfona, bo dzięki wsparciu oprogramowania, można odnieść wrażenie, że zmiana ogniskowych następuje płynnie. Natomiast w żadnym wypadku nie można nazywać zoomem, żadnego z nich, skoro są stałoogniskowe!

  • Łukasz

   Technicznie oczywiście w pełni się zgadzam.
   Dla przeciętnego Kowalskiego, którego nomenklatura techniczna niewiele obchodzi Zoom= przybliżenie kadru a tu już wszystko się zgadza.

   Producent na swojej stronie internetowej reklamuje ten obiektyw jako SuperZoom
   Cytując ich www:
   „Nowy, peryskopowy obiektyw telefotograficzny zapewnia lepszy zoom optyczny, bez zwiększania rozmiaru urządzenia i utraty jakości obrazu. Obiektyw SuperZoom…”x